همکاری زیمنس و انویدیا با نسخه‌های نمایشی کارخانه مجازی FREYR به نمایش گذاشته شد

ساخته شده توسط زیمنس، نسخه ی نمایشی از NVIDIA Omniverse پلت فرم توسعه برای ارائه یک تجربه همهجانبه از کارخانه های FREYR و به دنبال آن است چشم انداز مشترک برای متاورس صنعتی سال گذشته توسط زیمنس و انویدیا رونمایی شد.

در نمایشگاه تجاری Hannover Messe این هفته، زیمنس از مدل دیجیتالی کارخانه‌های نسل بعدی باتری FREYR رونمایی کرد که با استفاده از فناوری NVIDIA توسعه یافته است.

بیشتر بدانید NVIDIA Omniverse و ما شراکت با زیمنس

منبع: https://blogs.nvidia.com/blog/2023/04/17/siemens-nvidia-freyr/

این فناوری‌ها به FREYR کمک می‌کنند تا تقاضای فزاینده برای سلول‌های باتری با چگالی بالا و مقرون به صرفه برای ذخیره انرژی ثابت، تحرک الکتریکی و کاربردهای دریایی را برآورده کند.

در میان ابتکارات رو به رشد پایداری در سراسر جهان و برق رسانی سریع حمل و نقل، پیش بینی می شود صنعت باتری به 400 میلیارد دلار تا سال 2030. تولید سلول باتری گامی حیاتی در زنجیره ارزش باتری است، به طوری که سازندگان میلیاردها دلار در کارخانه های سلول باتری جدید سرمایه گذاری می کنند تا این تقاضای جدید را برآورده کنند.

از آنجا، مدیر جلسه تیم مایکروسافت را با همکارانش در یک “سلول” تولیدی – که افراد کلیدی، ماشین آلات و تجهیزات را در یک مکان استراتژیک قرار می دهد – در داخل کارخانه مجازی آغاز می کند.

این مدل تا حدی برای برجسته کردن شراکت استراتژیک اعلام شده توسط زیمنس و FREYR در روز دوشنبه ایجاد شد، با تبدیل شدن زیمنس به تامین‌کننده ترجیحی FREYR در فناوری اتوماسیون، گروه مستقر در نروژ را قادر می‌سازد تا تولید را افزایش دهد و کارایی کارخانه را به حداکثر برساند.

بخوانید:   دفتر نمایندگی کره‌جنوبی در ناتو فعال می شود

فضای داخلی چشمگیر فوراً اندازه و مقیاس تأسیسات را نشان می دهد. شبیه‌سازی فیزیکی دقیق و بلادرنگ نشان می‌دهد که ماشین‌ها و روبات‌های داخل کارخانه چگونه حرکت می‌کنند و حتی می‌توانند فرآیندهای پیچیده را شبیه‌سازی کنند. حسگرهایی که اطلاعات ماشین را می گیرند، امکان تجسم عملکرد در زمان واقعی و ارزیابی های ارگونومیک را فراهم می کنند.

این نسخه نمایشی همچنین نشان می‌دهد که چگونه می‌توان از این مدل برای برنامه‌ریزی تولید استفاده کرد و نشان می‌دهد که چگونه یک مدیر کارخانه می‌تواند به سرعت عملکرد کارخانه را با استفاده از یک برنامه سفارشی زیمنس ارزیابی کند، که در یک نگاه کلی از عملکرد تاسیسات ارائه می‌کند.

این دمو با برجسته کردن ادغام بین زیمنس Xcelerator و NVIDIA Omniverse، نمایش‌های سه بعدی زیرساخت، کارخانه، ماشین‌آلات، تجهیزات، ارگونومی انسانی، اطلاعات ایمنی، روبات‌ها، وسایل نقلیه هدایت‌شونده خودکار و شبیه‌سازی‌های دقیق محصول و تولید را دارد.

ظرف چند لحظه، FREYR می‌تواند با سرمایه‌گذاران یا مشتریان بالقوه جلسه‌ای را در کارخانه دیجیتال FREYR در نروژ برگزار کند و قبل از ورود به آن، برای مشاهده فرآیندهای تولید فعلی در محل کار، نمای بیرونی مرکز را بررسی کند.

این نسخه نمایشی که به عنوان بخشی از یک تجربه متاورس صنعتی در غرفه زیمنس در طول نمایشگاه Hannover Messe 2023، بزرگترین نمایشگاه تجاری فناوری صنعتی جهان، نمایش داده شد، داده های عملیاتی کارخانه FREYR در نروژ را در خود جای داده است.

این نمایشگاه در Hannover Messe تنها آغاز راه است، زیرا صنایع بیشتری از متاورس صنعتی استقبال و اجرا می‌کنند.

در دمو، زیمنس چشم‌اندازی را نشان می‌دهد که چگونه تیم‌ها می‌توانند با استفاده از مدل‌های کارخانه‌های موجود و آینده، دوقلوهای دیجیتال جامع را در متاورس صنعتی مهار کنند.

بخوانید:   Sonic Frontiers پرفروش ترین بازی سونیک سه بعدی سگا است

سپس این تیم می‌تواند بازوی رباتیکی را که مشکلات زمان چرخه پایین را تجربه می‌کند، بررسی کند، به داده‌های عملکرد دستگاه دسترسی داشته باشد، مشکلات خاص در زمان چرخه را شناسایی کند و یک جریان ویدیویی زنده با داده‌های حسگر همراه در عملکرد دستگاه را مشاهده کند.