هنرمند دیجیتال از هوش مصنوعی برای جذب بازدیدکنندگان نمایشگاه استفاده می کند

او گفت: «این راهی است که آنها را وادار به دیدن و پذیرش هنر در فناوری‌هایی که در حال رشد با آن هستند، است. بوم NVIDIAابزار طراحی دیجیتالی که دختران شش و دوازده ساله او دوست دارند از آن استفاده کنند.

او با ترکیب صفحه نمایش های لمسی، دوربین ها و سایر حسگرها، قصد دارد بین آثار هنری خود و افرادی که آنها را مشاهده می کنند و با آنها تعامل دارند، ارتباط ایجاد کند.

او گفت: «با هر بار افزایش عملکرد محصولات NVIDIA، من می‌توانم آنچه را که می‌توانم بیان کنم، به گونه‌ای افزایش دهم که به من امکان می‌دهد آثار هنری بدیع و باورنکردنی خلق کنم.

بورس اوراق بهادار زنده

مثلا، تحمل صحنه‌های قطبی را به تصویر می‌کشد که اکسپدیشن سر ارنست شاکلتون در سال 1915 هنگامی که کشتی آن‌ها در بسته‌ای یخی در قطب جنوب به دام افتاد، طی کرد.

هریس و یکی از آثار هنری او با استفاده از فناوری های NVIDIA ساخته شده است
هریس با یک بچه خرس قطبی از یک اثر هنری روبرو می شود.

هریس از شش سالگی شروع به کدنویسی کرد. هنگامی که پروژه نهایی او در دانشکده معماری – یک نصب همهجانبه با صدای مجازی – جوایزی را در دانشگاه کالج لندن به دست آورد، زمینه را برای حرفه او به عنوان یک هنرمند دیجیتال فراهم کرد.

برای مثال، بی حد و حصر یک برج تعاملی هشت فوتی متشکل از بلوک‌های طلا ایجاد می‌کند که توسط داده‌های زنده از بورس لندن متحرک شده است. هر بلوک نشان دهنده یک شرکت است، درخشنده یا خدشه دار شده، با افزایش یا کاهش ارزش فعلی خود. لمس یک کاشی چهره مدیر عامل شرکت را نشان می دهد، یادآوری می کند که انسان ها اقتصاد را هدایت می کنند.

بخوانید:   Studio Trigger Made Switch Soccer Game Look Anime AF
Limitless، اثر هنری الهام گرفته از هوش مصنوعی توسط دومینیک هریس
هریس با “Limitless”، یک اثر هنری زنده که تا حدی با داده های بازار مالی متحرک است.

این یک کار در تغذیه آگاهیبزرگترین نمایشگاه هریس تا به امروز که پنجشنبه، 25 می، در گالری هالسیون لندن افتتاح می شود.

راه اندازی دعوت نامه ها

او گفت: «این خنده دار است که هوش مصنوعی در هنر به یک موضوع بزرگ تبدیل شده است، زیرا حتی یک سال پیش، اگر به کسی بگویم که هوش مصنوعی در هنر من وجود دارد، چهره‌اش خالی می‌شد.

برای حدود شش سال، هوش مصنوعی بخشی جدایی ناپذیر از آثار هنری بوده است دومینیک هریس، یک هنرمند دیجیتال مقیم لندن که قرار است بزرگترین نمایشگاه خود را تا به امروز راه اندازی کند.

هریس که بوم معمولی اش یک نمایشگر رایانه ای تعاملی است، گفت: «من از آن برای چیزهایی مانند دادن حس حرکت طبیعی به پروانه ها استفاده می کنم.

او گفت: “من دوست دارم بوم های منحصر به فرد بسازم تا داستان بگویم.”

Endurace، یک اثر هنری دیجیتال توسط دومینیک هریس
هریس در «استقامت» بیننده را در کنترل مناظر قطب جنوب قرار می دهد.

منبع: https://blogs.nvidia.com/blog/2023/05/25/ai-artist-dominic-harris/

را NVIDIA Jetson او گفت که پلتفرم برای هوش مصنوعی لبه و روباتیک «به‌طور برجسته‌ای در این رویداد ظاهر می‌شود و در بسیاری از آثار هنری‌ام برای من تبدیل به یک اسب کاری شده است».

فضایی غوطه ور در "تغذیه آگاهی" نمایشگاه دومینیک هریس
فضای فراگیر در نمایشگاه “تغذیه آگاهی” به گرافیک پیشرفته NVIDIA متکی است.

این کار کارشناسان موزه های تاریخ طبیعی در سراسر جهان را به خود جذب کرد. بسیاری مجذوب روشی بودند که به مردم کمک می کند زیبایی و شکنندگی طبیعت را با دعوت از آنها برای تعامل با موجوداتی که هنوز کشف نشده یا هنوز متولد نشده اند درک کنند.

او گفت: «ما از بالاترین سخت‌افزار برای دستیابی به سطح غیرقابل باوری از جزئیات استفاده می‌کنیم.

او گفت: «قبل از اینکه نمایش حتی افتتاح شود، تمدید شد.

بخوانید:   بازی Nintendo Switch Online Pac-Man 99 در ماه اکتبر از فهرست خارج می شود

او اشتیاق خود را در برنامه‌های مدرسه به اشتراک می‌گذارد، و به کودکان الگویی می‌دهد که می‌توانند از آن برای کشیدن پروانه‌هایی استفاده کنند که بعداً در یک وب‌سایت زنده می‌کند.

هریس با استفاده از رکی از جدیدترین پردازنده‌های گرافیکی NVIDIA در استودیوی خود، با تیم خود متشکل از بیش از 20 طراح، توسعه‌دهنده و دیگر متخصصان برای خلق آثار هنری مانند دیده نشده. این یک کلاژ در زمان واقعی از 13000 پروانه ارائه می کند – برخی خیالی، هر کدام منحصر به فرد، اما هیچ کدام واقعی نیستند. بازدیدکنندگان نمایشگاه می توانند آنها را با یک حرکت بال زدن یا تغییر رنگ دهند.

اثر هنری نادیده و الهام گرفته از هوش مصنوعی توسط دومینیک هریس
نمایشگاه Unseen شامل کتابخانه ای از 13000 پروانه دیجیتال است.

سه سال در ساخت، نمایشگاه جدید شامل یک اثر است که از 180 نمایش استفاده می کند. همچنین دارای فضایی فراگیر است که با هشت دوربین، چهار فاصله یاب لیزری و چهار ویدئو پروژکتور 4K ایجاد شده است.

را تغذیه آگاهی این نمایشگاه که در ویدیوی زیر پیش‌نمایش شده است، از 25 می تا 13 آگوست در لندن برگزار می‌شود گالری هالسیون.

او گفت: «هوش مصنوعی ابزاری در پالت من است که از روش‌هایی که من تلاش می‌کنم یک ارتباط انسانی را ایجاد کنم، پشتیبانی می‌کند.

دیدگاه یک هنرمند از هوش مصنوعی

مثلا ماه آینده نصب میکنه هر بال دارای آستر نقره ای استاثری به طول 16 متر که 30000 در 2000 پیکسل را نمایش می دهد که بخشی از آن با پردازنده های گرافیکی GeForce RTX 4090.

هریس از شیفتگی عمومی استقبال می کند هوش مصنوعی مولد که در سال گذشته ظهور کرد، اگرچه او را غافلگیر کرد.

بخوانید:   پل راد و کری کون دون گوست‌باستر لباس‌ها برای دنباله‌دار زندگی پس از مرگ

در طول راه، “NVIDIA نامی بود که من با آن بزرگ شدم، و کارت های گرافیک بخشی از پالت من شدند که بیشتر و بیشتر به آن تکیه می کنم – من از قدرت پردازش خارق العاده ای برای رندر کردن برخی از آثارم استفاده می کنم.” او گفت.

او گفت: “من از مردانی الهام گرفتم که باید قبل از نیروهای طبیعت احساس کوچکی می کردند، و نقش معکوس را 110 سال بعد، اکنون که می دانیم این محیط ها واقعا چقدر شکننده هستند.”

نرم افزار نوشتن در شش

هریس گفت که با نگاه به آینده، هوش مصنوعی به افراد خلاق کمک خواهد کرد، نه جایگزین آنها.