هوش مصنوعی، دوقلوهای دیجیتال موجی از نوآوری تحقیقات آب و هوایی را راه اندازی می کند

هوانگ گفت: “زمین، آخرین مرز، اینها سفرهای EVE هستند.” “ماموریت آن فشار دادن محدودیت های محاسباتی در خدمت مدل سازی آب و هوا، جستجوی روش ها و فن آوری های جدید برای مطالعه وضعیت جهانی به محلی آب و هوا برای اطلاع رسانی امروز از تاثیر کاهش و انطباق با فردای زمین است. برو جایی که هیچ کس قبلاً نرفته است.»

هوانگ گفت: «این نوع جدید از ابرکامپیوترها به تازگی آنلاین می شوند. “این یک فناوری محاسباتی تازه است که می توانید تصور کنید.”

هوانگ صحبت خود را با تشکر از محققین کلیدی از سراسر میدان و پیشنهاد دادن بیانیه ماموریتی برای آن به پایان رساند حوا.

چنین مدل‌هایی، هنگامی که به «نقاط بازرسی» منظم ایجاد شده توسط شبیه‌سازی سنتی متصل می‌شوند، امکان پیش‌بینی‌های طولانی‌تر و دقیق‌تر را فراهم می‌کنند. هوانگ سپس نشان داد که چگونه برخی از مدل‌های گروه FourCastNet که بر روی پردازنده‌های گرافیکی NVIDIA کار می‌کنند، یک موج گرمای بی‌سابقه در شمال آفریقا را پیش‌بینی می‌کنند.

با اجرای FourCastNet در Modulus، NVIDIA توانست مسیر آب و هوایی 21 روزه از 1000 عضو گروه را در یک دهم زمانی که قبلاً برای انجام یک مجموعه صرف می‌کرد – و با مصرف انرژی 1000 برابر کمتر تولید کند.

سومین امکان تجسم تمام این داده ها به صورت تعاملی با آن است NVIDIA Omniverse آن را در دستان سیاست گذاران، کسب و کارها، شرکت ها و محققان قرار دهد.

موج بعدی نوآوری آب و هوا و آب و هوا

هوانگ سپس تجسم تعاملی خیره‌کننده و با وضوح بالا از داده‌های آب و هوایی در مقیاس جهانی در ابر را نشان داد که از نمای کره زمین به نمای دقیق برلین بزرگنمایی می‌کرد. هوانگ گفت که این رویکرد می تواند برای پیش بینی آب و هوا و آب و هوا در مکان های متنوعی مانند برلین، توکیو و بوئنوس آیرس کار کند.

بخوانید:   یک تخم مرغ عید پاک Redfall شوخی است که برای سه دهه اجرا می شود

این ابتکار نوید تسریع سرعت پیشرفت‌ها را می‌دهد و از پیش‌بینی‌های اقلیمی هماهنگ با وضوح ۲.۵ کیلومتری حمایت می‌کند. این یک چالش بزرگ است، اما چالشی است که بر پایه پیشرفت های عظیمی در 25 سال گذشته بنا شده است.

او افزود: «بنابراین کاری که شما انجام می‌دهید برای سیاست‌گذاران و محققان در صنعت بسیار مهم است.

هوانگ گفت: «دلیل اینکه Earth-2 و EVE یکدیگر را در زمان مناسب پیدا کردند این است که Earth-2 بر اساس سه پیشرفت اساسی است.

را سوپرتراشه NVIDIA GH200 Grace Hopper یک CPU شتاب یافته پیشرفت‌کننده است که از ابتدا برای کاربردهای هوش مصنوعی و HPC در مقیاس عظیم طراحی شده است. تا 10 برابر عملکرد بالاتری را برای برنامه هایی که دارای ترابایت داده هستند ارائه می دهد.

دومین معجزه مورد نیاز، توانایی پیش‌محاسبه مقادیر وسیع داده است.

با استفاده از داده های خام به تنهایی، FourCastNet قادر است اصول حاکم بر الگوهای آب و هوایی پیچیده را بیاموزد. هوانگ نشان داد که چگونه FourCastNet توانست با مدل‌سازی نیروی کوریولیس، تأثیر چرخش زمین، روی طوفان، مسیر طوفان هاروی را به‌طور دقیق پیش‌بینی کند.

هوانگ در سخنرانی خود سه معجزه را که برای محققین آب و هوا باید اتفاق بیفتد برای دستیابی به اهداف خود بیان کرد و به تلاش های خود NVIDIA برای همکاری با محققان و سیاست گذاران آب و هوا اشاره کرد. زمین-2 تلاش ها.

مجموعه گسترده‌ای از برنامه‌های کاربردی در حال حاضر از محاسبات تسریع‌شده سود می‌برند، از جمله ICON، IFS، NEMO، MPAS، WRF-G و موارد دیگر – و قدرت محاسباتی بسیار بیشتری برای چنین برنامه‌هایی در راه است.

بخوانید:   نسخه غربی Anime MMO Blue Protocol به سال 2024 کشیده شده است

برای کمک به رویارویی با چالش‌هایی از این قبیل، هوانگ توضیح داد که NVIDIA چگونه سیستم‌های قدرتمندتری برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی، شبیه‌سازی مشکلات فیزیکی و تجسم تعاملی ایجاد می‌کند.

این در مقیاس ساخته شده است، و با اتصال تعداد زیادی از این تراشه ها به یکدیگر، NVIDIA می تواند سیستم هایی با بهره وری انرژی برای سرعت بخشیدن به کار محققان در لبه برش تحقیقات آب و هوا ارائه دهد. هوانگ گفت: “از نظر نرم افزار، به نظر یک پردازنده غول پیکر است.”

در نهایت، فناوری‌های NVIDIA به همه این دانش کمک می‌کنند تا با دوقلوهای دیجیتالی که می‌توانند مدل‌های تعاملی سیستم‌های پیچیده‌تر را ایجاد کنند – از انبارهای آمازون گرفته تا نحوه انتشار سیگنال‌های 5G در محیط‌های شهری متراکم، به این دانش کمک کنند.

هوانگ به 180 شرکت کننده در هارناک هاوس در برلین گفت: «ریچارد فاینمن زمانی گفت که «آنچه نمی توانم خلق کنم، نمی فهمم» و به همین دلیل است که مدل سازی آب و هوا بسیار مهم است. جامعه علمی و پژوهشی

اولین معجزه مورد نیاز شبیه سازی آب و هوا به اندازه کافی سریع و با وضوح کافی بالا – در حد چند کیلومتر مربع است.

برای پیشبرد این کار، اجلاس برلین شرکت کنندگان را از سراسر جهان گرد هم می آورد تا از هوش مصنوعی و محاسبات با کارایی بالا برای پیش بینی آب و هوا استفاده کنند.

زمین: مرز نهایی

ابتکار «موتورهای مجازی‌سازی زمین» که به نام EVE شناخته می‌شود، یک همکاری بین‌المللی است که زیرساخت‌های دیجیتال متمرکز بر علم آب و هوا، HPC و هوش مصنوعی را گرد هم می‌آورد تا برای اولین بار اطلاعات آب و هوایی در مقیاس کیلومتری را برای مدیریت پایدار سیاره فراهم کند.

بخوانید:   15 بازی پربازیگر استیم در تمام دوران

جنسن هوانگ، بنیانگذار و مدیر عامل NVIDIA، در جریان سخنرانی روز دوشنبه در اجلاس برلین گفت: هوش مصنوعی و محاسبات شتاب به محققان آب و هوا کمک می کند تا به معجزاتی که برای دستیابی به موفقیت در تحقیقات آب و هوا نیاز دارند دست یابند. موتورهای مجازی سازی زمین ابتکار عمل.

بیشتر بدانید زمین-2.

منبع: https://blogs.nvidia.com/blog/2023/07/03/climate-research-next-wave/

هوانگ برای کمک به محققان در به کار انداختن حجم وسیعی از داده‌ها، به سرعت، برای باز کردن درک مطلب صحبت کرد مدول NVIDIAیک چارچوب منبع باز برای ساخت، آموزش و تنظیم دقیق مدل‌های یادگیری ماشینی مبتنی بر فیزیک، و FourCastNet، یک مدل جهانی پیش‌بینی آب و هوا مبتنی بر داده، و اینکه چگونه جدیدترین مدل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی می‌توانند فیزیک را از داده‌های دنیای واقعی بیاموزند. .