هیچ کس نمی داند چرا بریتانیا معامله Activision مایکروسافت را مسدود کرد

منبع: https://kotaku.com/activision-blizzard-xbox-merger-call-duty-game-pass-1850387323

سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) این هفته به طور بالقوه بزرگترین خرید فناوری تاریخ را اژدر کرد و به سختی کسی دلیل آن را درک می کند. دلایل زیادی برای جلوگیری از تلاش یک شرکت غول‌پیکر برای خرید مزیت‌های رقابتی عظیم وجود دارد، فقط به این دلیل که می‌تواند با 69 میلیارد دلار پول نقد به منطقه سرازیر شود. اما تصمیم نهایی رگولاتورها برای انجام این کار به چیزی که هیچ کس چندان اهمیتی به آن نمی داد منجر شد: بازی ابری.

در پایان، به نظر می‌رسد که CMA با بازی‌های ابری مانند گسترش جنگ‌های کنسول رفتار می‌کند، به طوری که سهم بازار یک پلتفرم به قیمت سهم پلتفرم دیگر تمام می‌شود. به نظر می‌رسد که کمتر نگران جنبه فنی بازار بازی‌های ابری است که حول محور نرم‌افزار و رک سرور می‌چرخد، تا اشتراک‌هایی مانند Game Pass که می‌توانند حجم بحرانی کافی را به دست آورند تا خدمات رقیب را از طریق زور بی‌رحمانه تحت تأثیر قرار دهند.

چیزی که در مورد این طرز تفکر بسیار عجیب است این است که اساساً همان موضوعی را که CMA می‌گوید برای کنسول‌ها مشکلی نیست – مایکروسافت احتمالاً بازی‌های اکتیویژن را انحصاری‌های Xbox می‌سازد- می‌پذیرد و می‌گوید که برای بازی‌های ابری فلج‌کننده خواهد بود. مایکروسافت در صورت پاره شدن، یک تن پول از دست می دهد ندای وظیفه به دور از بازیکنان PS5، اما برای امتناع از در دسترس قرار دادن آن به طور گسترده در استارت‌آپ‌های بازی ابری رقیب، هیچ عواقبی واقعی را متحمل نمی‌شود، و احتمال و خطر انجام این کار را افزایش می‌دهد. حداقل تفکر CMA همینطور است.