پاور مشخصات، خرید و قیمت پاور کامپیوتر فروش ویژه مقداد آی تی

شایان ذکر است بررسی کنید که منبع تغذیه ای که به آن نگاه می کنید دارای محافظ داخلی باشد، مانند سیستم محافظتی OVP یا محافظت از ولتاژ بیش از حد، این ویژگی و سیستم حفاظتی در صورت تشخیص ولتاژ بیش از حد در منبع تغذیه آن را به سرعت خاموش می کند. سایر ویژگی های ایمنی شامل عملکردهایی مانند حفاظت از اتصال کوتاه است که در صورت مواجهه با نوسانات برق می تواند بسیار مفید باشد. نکات بعدی که شما با استفاده از آن می توانید یک پاور خوب را بشناسید توجه به به حداکثر توان وات پیوسته ای است که پاور می تواند دریافت کند و هرچه این مقدار بیشتر باشد، بهتر است. مورد بعدی راندمان بالای یک پاور است که نشان دهنده کارکرد درست و باکیفیت پاور است و اگر این عدد بالای 80% باشد، بسیار بهتر است. همچنین نکات دیگری نیز مانند تعداد پین ها و کم صدا بودن و وزن پاور و قابلیت کارکرد در دمای بالا نیز مهم  است. در این مقاله به این سوال پاسخ دادیم که پاور کامپیوتر چیست؟ در کجای کامپیوتر قرار می‌گیرد؟ چه وظایفی دارد؟ چطور کار می‌کند و انواع آن چیست؟ شما هم می‌توانید نظرات و سوالات خود درباره پاور برای کامپیوتر را با ما در میان بگذارید.

این پاورها برای مادربردهای LPX ساخته شده‌اند و اندازه‌ای برابر با 330 در 229 میلی‌متر دارند. این نوع پاورها به طور خاص برای مادربردهای ATX شرکت اینتل طراحی شده‌اند و محدودیت‌هایی که مادربردهای AT کمپانی IBM داشتند را برطرف کرده است. پاور کولر مستر موردبررسی ما دارای یک سیستم اتصال کاملاً ساده و ابتدایی برای کابل‌های مدولار است. در ترانسفورماتورها برای کاهش ولتاژ از روش القای الکترومغناطیسی و دو سیم‌پیچی استفاده می‌شود (یکی از سیم‌پیچ‌ها در مقایسه با سیم‌پیچی دیگری حلقه‌های سیم بیشتری دارد)؛ البته ترانسفورماتورها تنها با ولتاژ متغیر کار می‌کنند. قطعات استوانه شکل بزرگ در قسمت چپ مبدل، خازن هستند و جریان تنظیم‌شده را ابتدا ذخیره و سپس آن را برای تکمیل فرایندهای لازم به سایر قسمت‌های پاور ارسال می‌کنند. در پاور موردبررسی ما برای انجام این کار از قطعه‌ای تحت عنوان یکسوساز پل استفاده می‌شود.

  • در این مدل پاور پی سی تعدادی از کابل های پرکاربرد به منبع تغذیه متصل هستند، در حالی که تعداد دیگری از آن ها را باید خودتان وصل کنید.
  • شرکت مسترتک یکی از برند های برتر تولید منبع تغدیه(پاور) قوی و حرفه ای می باشد.
  • البته لازم به ذکر است که نصب این دسته از پاورها نیازمند دانش و تجربه بوده و تنها به کاربران جرفه‌ای پیشنهاد می‌شود.
  • که در فرکانس پایه کار می کند و موج مثلثی جهت استفاده در PWM را تولید می کند.
  • نویز به وجود آمده، از محدوده مجاز تعیین شده در استاندارد، تجاوز ننماید، که این مورد در کارایی رایانه و همچنین بالا رفتن عمر مفید قطعات متصل به منبع تغذیه تاثیر بسیار زیادی دارد.
بخوانید:   به‌روزرسانی اصلی «Pokemon Home» 3.0.0 هفته آینده با سازگاری «Pokemon Scarlet and Violet» و موارد دیگر – TouchArcade ارائه می‌شود
قطعه فلزی بزرگ نمایش‌داده‌شده در تصویر زیر به‌عنوان هیت سینک یکسوساز پل که تبدیل جریان را برعهده دارد، استفاده می‌شود. در پاور موردبررسی ما برد مدار در میان تصویر با تعدادی از ماژول‌های تنظیم ولتاژ که ولتاژهای خروجی ۵ و ۳.۳ ولت را تولید می‌کند، مطابقت دارد. اگر برد مدار پاور را به پشت برگردانیم، اتصالاتی را می‌بینیم که شبیه اتصالات مادربرد هستند.

Table of Contents

پاور مشخصات، خرید و قیمت پاور کامپیوتر فروش ویژه مقداد آی تی

این ویژگی متصل شدن برخی از اتصالات پاور به یک اتصال دیگر را که مستقیم به پاور متصل شده است، امکان‌پذیر می‌کند. با ایجاد چنین ساختاری دیگر نیازی به استفاده از سیم‌ها و اتصالات درهم‌تنیده در پاور نیست و به همین دلیل می‌توان اندازه فیزیکی پاور را تا میزان قابل‌توجهی کاهش داد. با پاور کامپیوتر یا منبع تغذیه کامپیوتر (Power Supply Unit یا PSU) آشنا هستید؟ آیا می‌دانید پاورهای کامپیوتر چند نوع هستند و چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟ آیا می‌دانید این قطعه چگونه نیروی موردنیاز قطعات … 8 ) مهمترین قسمتی که از نظر ظاهری می توان یک پاور مناسب را شناخت، ارتفاع ترانس های به کار برده شده در مدار داخلی آن می باشد. ارتفاع ترانس سوئیچینگ در پاورهای استانداردی که توان مناسبی دارند معمولاً بیشتر از ۴ سانتیمتر می باشد،  حال آنکه ارتفاع ترانس در پاورهای ضعیف بازار در حدود ۲ تا ۳ سانتیمتر می باشد.

بخوانید:   روایت رسانه آمریکایی از سفر مهم رئیس‌جمهوری ایران به چین

مشخصات ظاهری یک پاور مناسب برای کامپیوتر

البته، هرگز نباید منبع تغذیه را جدا کنید، بنابراین بهتر است آن را در کیس بگذارید. پاورهای نسبتاً گران‌قیمت دارای قطعاتی تحت عنوان پردازشگر سیگنال دیجیتال جهت نظارت بر اتفاقات در حال جریان در سیستم هستند و این پردازشگرها در صورت لزوم می‌توانند ولتاژها را تنظیم کنند. به چنین ولتاژی ولتاژ ریپل گفته می‌شود و بهتر است در حداقل میزان ممکن باشد. برند کولر مستر میزان ولتاژ ریپل پاورهای خود را به‌صورت دقیق بیان نمی‌کند؛ اما یک تحلیل نشان داده در هنگام تولید ولتاژ ۱۲ ولت در پاورهای این برند، میزان ولتاژ ریپل ۰.۰۴۲ یا به‌بیان‌دیگر ۴۲ میلی ولت است. پاورهای مختلف از روش‌های متفاوتی برای تولید ولتاژ استفاده می‌کنند که از میان آن‌ها می‌توان به عایق کردن مدار مدولاسیون پهنای باند و سایر موارد اشاره کرد. روش‌های مورداستفاده جهت تولید ولتاژهای متفاوت در پاورهای مختلف به محدودیت‌های ناشی از کاهش هزینه تولید آن‌ها و همچنین توان آن‌ها بستگی دارد؛ البته در تمام پاورها باید جریان خروجی از ترانسفورماتور گرفته و به جریان DC تبدیل شود.

بهترین هدست گیمینگ