پایان TOTK یکی از بزرگترین مسائل The Legend of Zelda را در بر می گیرد

چی اشک پادشاهی در نهایت در مورد بدن ها می گوید که در یک پایان خوش، آنها فقط می توانند یک راه وجود داشته باشند. پروتزها، اسکارها یا اصلاحات عمدی لکه هایی هستند که باید با همان حرکتی که خود پادشاه شیطان پاک می شوند، پاک شوند. مانند بقیه داستان – مانند بقیه فرنچایز – هیچ تغییری را جشن نمی گیرد.

ملکه سونیا در صحنه ای از فیلم The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom در حالی که صحبت می کند در مقابل انبوهی از درختان روبروی دوربین ایستاده است.

تصویر: Nintendo EPD/Nintendo via Polygon

(اد. توجه داشته باشید: اسپویل برای پایان دنبال می شود The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.)

هیچ اشاره‌ای در افسانه زلدا وجود ندارد که کسی حق او برای حکومت مطلق را زیر سوال ببرد – غیر از گانون. زلدا به عنوان یک دیکتاتور کاملاً خیرخواه معرفی می شود. او صلح می خواهد، بدون اینکه اذعان کند که این است یک کلمه پیچیده برای کسانی که در قدرت هستند اینقدر معمولی به اطراف می پردازند. با این حال، تنها تهدیدی که برای آن وجود دارد، همانطور که مینرو در گفتگوی توضیحی بیان می‌کند، «شرط بزرگی است که از صحرا بیرون می‌آید». به نظر می‌رسد این عبارت خنده‌آمیز و عبارات نژادپرستانه‌ای که همیشه زیربنای داستان گانون بوده‌اند، مانند جنبه‌های جنسیتی نقش تکراری زلدا در روایت، صرفاً به این دلیل که این مدت طولانی ادامه داشته است، به نظر می‌رسد که اسکیت بازی می‌کند.

که در قطعه عالی آنها بر اشک های پادشاهی در پایان، منتقد هارپر جی می پرسد که آیا این داستان «داستانی برای زمان حال ما» است. آنها استدلال می کنند که یک پایان جسورانه تر و صادقانه تر ممکن است زلدا را در شکل وحشتناک خود به دام انداخته باشد، و هرگز کاملاً به خاطر نمی آورد که چرا گریه می کند. که یک حرکت تلخ و شیرین مانند آن نشان می دهد که برای شکست شر، باید قربانی وجود داشته باشد که با توانایی های جادویی راحت از بین برود.

اشک پادشاهی مضامین خاص خود را وارد می کند که کمتر مورد توجه قرار گرفته است – قبل از اینکه آنها را به نفع یک نتیجه گیری دقیق کنار بگذارد. به عنوان مثال، بازی باید چیز جالبی برای گفتن در مورد بدن ها داشته باشد. لینک یک بازو را از دست می دهد و یک پروتز به دست می آورد. زلدا خود را کاملا متحول می کند. Mineru می تواند روح خود را جدا کند و از یک ساختار روباتی استفاده کند، ساختاری که به Link اجازه می دهد تا به عنوان یک مکانیک خلبانی کند.

اشک پادشاهی با همه چیز به همان جایی که شروع شد به پایان می رسد. گانوندورف شکست خورده است. زلدا برمی گردد و جای خود را بر تاج و تخت می گیرد. لینک حتی بازویش را به دست می آورد. خدمه کمک‌کننده‌ای که او در سفر خود جمع کرده بود، گرد هم می‌آیند تا به تاج و تخت وفاداری کنند. زلدا قول داد که خود را وقف حفظ صلح در Hyrule کند.

همچنین داستانی است که منعکس کننده چشم انداز فعلی رسانه های شرکتی به طور گسترده تر است. بازسازی‌ها، دنباله‌ها، هوش مصنوعی که میانگین‌ترین خروجی را از هر چیزی که تغذیه کرده است را به دست می‌آورد، 45 فیلم تبلیغاتی بر اساس IP Mattel از جمله “زمین دار و شن” چرخ داغ 0. همه چیز چیزی است که قبلاً دیده اید، دوباره، فقط بزرگتر. یک بار، نینتندو از موفقیت استفاده کرد اوکارینای زمان ساختن ماسک ماژورا، چیزی غافلگیر کننده و از نظر لحن منحصر به فرد. این بار نشد.

ساختار مکانیکی در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom که حکیم مینارو روح خود را به آن منتقل کرده است.

تصویر: Nintendo EPD/Nintendo via Polygon

ولی افسانه ی زلداوضعیت موجود هر سال ضعیف تر می شود. چه زمانی اشک پادشاهی اولین بار اعلام شد، نگاهی به زلدای مو کوتاه در تریلر داشت زیاد مردم متعجب اگر نینتندو از دنباله برای در نهایت معرفی یک شاهزاده خانم قابل بازی استفاده کند. در عوض، داستان او همان است که همیشه بوده است. حتی به شمشیر استاد نیز عاملیت بیشتری داده می شود. در صحنه‌ای که در گذشته برای او ظاهر می‌شود، زلدا می‌گوید که «در زمان سفر کرد تا من را پیدا کند و قدرت (آن) را بازیابی کند، که دلالت بر یک سفر عمدی دارد، در حالی که او به سادگی توسط نیروهای ناشناس «بازگردانده شد».

پس از بازگشت، البته، او به تاج و تخت برمی گردد. در سال‌های اولیه زندگی هیرول و ملاقات با رائورو، بنیان‌گذار پادشاهی، او متوجه شد که سلسله خونی حاکمی دارد که تا جایی که می‌تواند پیش برود، و احتمالاً قبل از آن، اگر شایعات مربوط به خون الهی زونایی‌ها باور شود. حکیمان امروزی تقریباً به کلمه عهد وفاداری را که حکیمان قبلی به رائورو داده بودند تکرار می کنند. این یک بازی است که تبلیغات را در کشور من نادیده گرفته است، شاید به خاطر مرگ ملکه معترضان ضد سلطنت در مراسم تاجگذاری جانشین او موضوع بودند به دستگیری ها

چه چیزی این چرخه ها را می شکند؟ اشک پادشاهی علاقه ای به پرسیدن ندارد ما را به ابتدا برمی گرداند تا آماده باشیم تا همه چیز را از نو انجام دهیم و جایی برای این واقعیت باقی نمی گذارد که پیروزی ظاهری آن واقعاً نوع تراژدی خودش است.

منبع: https://www.polygon.com/legend-zelda-tears-kingdom/23802993/loz-totk-ending-zelda-dragon-master-sword-ganondorf

این چرخه تراژدی بزرگی است که در زیر تمام روایت افسانه زلدا قرار دارد. و هنوز، اشک پادشاهیپایان کار به گونه ای عمل می کند که گویی حفظ همه چیز به طور کامل همانطور که قبلا بوده است یک پیروزی بزرگ است. برنده شدن یعنی بازگشت به وضعیت موجود.

اما نویسندگان به جای توجه به تأثیرات ماندگار این تغییرات یا پیامدهای موضوعی آنها، به سادگی آنها را پاک می کنند. Mineru از خود ساخته شده خود خارج می شود و ناپدید می شود، و احیای زلدا توضیحی موج می زند: قدرت های ترکیبی اجدادش به او اجازه دادند تا غیرممکن ها را انجام دهد و بازگردد. احتمالاً همین را می توان در مورد بازوی لینک گفت، اگرچه هرگز حتی بیش از یک لحظه کوتاه غافلگیری از قهرمان ما تصدیق نمی شود.

البته ما می دانیم که او موفق نخواهد شد. اجتناب‌ناپذیری یک بازی جدید Legend of Zelda، تکرار جدیدی از Ganon که شاهزاده خانم و جهان را تهدید می‌کند و توسط Link متوقف می‌شود، آنقدر واضح است که در خود داستان قدیس شده است. این سه در چرخه ای از تناسخ قفل شده اند که توسط نیروهای اسرارآمیز الهی به درون جهان هدایت می شوند و با محبوبیت روزافزون فرنچایز از جهان خارج می شوند.

من قبول دارم که اشک پادشاهی داستان نیست برای زمان کنونی ما، اما این یک داستان است از جانب زمان کنونی ما – زمانی که می گوید چسبیدن به وضعیت موجود معادل پیروزی است. این داستانی است که روسا برای ما گفته اند که می گویند خواسته های کارگران اعتصابی آنها “غیر واقعی” است. این داستان گفته شده است توسط رهبران سیاسی ناکارآمد که از به چالش کشیدن سیاست های مضر دولت امتناع می ورزند. این داستان است که انگیزه می دهد قهقرایی، ترنس هراسی قوانین این داستان است که اجازه می دهد بیشتر حفاری نفتی در طول بحران آب و هوا

لینک بازوی مصنوعی و تزریق شده خود را که از رائورو به دست آورده است، به سمت آسمان گرگ و میش در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom گرفته است.

تصویر: Nintendo EPD/Nintendo via Polygon

بخوانید:   زمین لرزه ۵.۴ ریشتری جزایر میندانائو فلیپین را لرزاند