پری دریایی کوچک جدید پایان را به شکلی مهم تغییر می دهد

این ایده که آریل برای رسیدن به رویاهایش باید برای همیشه از تریتون جدا شود، دوباره در عاقبت مستقیم به VHS تأکید می‌شود، جایی که او تصمیم دشواری را برای قطع ارتباط با دنیای زیر دریا انجام می‌دهد تا از دخترش در برابر خواهر انتقام‌جو اورسولا محافظت کند. اگر چه The Little Mermaid II: Return to the Sea یکی از بهترین دنباله‌های مستقیم دیزنی است که آن دوران لزوماً به آن معروف نیست. خوب فیلم ها. اما در این صحنه صحنه‌ای تلخ وجود دارد، جایی که آریل بزرگ‌شده به ساحل راه می‌رود و پاهایش را در آب فرو می‌کند، به آسمان نگاه می‌کند و آه می‌کشد که دلش برای پدرش تنگ شده است.

تریتون یک والدین سختگیر و بیش از حد محافظ است، اما مانند بسیاری از والدین، کاری را که انجام می دهد انجام می دهد زیرا معتقد است که از دخترش محافظت می کند. با این حال، برخلاف بسیاری از والدین، او به خطای راه خود پی می برد و از فرصت استفاده می کند تا آنها را اصلاح کند. او باید دخترش را رها کند تا به او فرصت خوشبختی بدهد. اما با این حال، او غمگین است! در حال حرکت است! این احتمال را به وجود می‌آورد که پدران سخت‌گیر قادر به رشد هستند و تشخیص می‌دهند که آنچه می‌خواهند لزوماً آن چیزی نیست که دخترانشان می‌خواهند!

آریل بالغ چشمانش را می بندد و پای خود را در آب دریا فرو می برد

تصویر: دیزنی

بازسازی لایو اکشن جدید 2023 پری دریایی کوچک این خط را دست نخورده نگه می‌دارد، اما پایان را کمی تغییر می‌دهد به گونه‌ای که دنباله فیلم اصلی را بازنویسی می‌کند، The Little Mermaid II: Return to the Sea. اما همانطور که معلوم است، این چیز بدی نیست.

(اد. توجه داشته باشید: این پست حاوی اسپویل برای سال 2023 پری دریایی کوچک، و همچنین برای بازگشت به دریا.)

آن لحظه بیش از هر خط دیگری در فیلم تأثیر دارد، زیرا روایت مرسوم «خوشبختانه برای همیشه» را مختل می کند. برخلاف دیگر پایان‌های افسانه‌ای دیزنی، پایان پری دریایی کوچک عمیقا تلخ است عشق واقعی روز را نجات می دهد و عروسی بزرگی برگزار می شود. اما بر خلاف سیندرلا که از دست نامادری بدسرپرست خود یا زیبایی و هیولاآریل در حالی که بل به پدرش می پیوندد، خانواده دوست داشتنی خود را برای یک زندگی جدید پشت سر می گذارد – و او هرگز نمی تواند به حالت قبل بازگردد.

هنوز یک وجود دارد مقدار زیادی فرو رفتن در (ha) در یک دنباله بالقوه. (عاقبت‌های احتمالی این بازسازی‌های لایو اکشن مدام اعلام می‌شوند.) و نیازی به بچه‌دار کردن آریل یا قطع ارتباط او از دنیای پری دریایی نیست. رابطه آریل و اریک نشان‌دهنده چیز جدیدی هم برای انسان‌ها و هم برای انسان‌ها است، و جستجوی دریانوردی آن‌ها مطمئناً آنها را به آب‌های ناشناخته‌ای خواهد برد، هم به معنای واقعی و هم مجازی. بازگشت به دریا ممکن است در قالب لایو اکشن اتفاق نیفتد، اما اقیانوس‌های زیادی برای کشف وجود دارد. این بار، آریل می داند که پدرش همیشه در کنار او خواهد بود، حالا که یاد گرفته است او را رها کند.

منبع: https://www.polygon.com/23737877/little-mermaid-2023-ending-sequel-return-to-the-seaخاویر باردم در نقش پادشاه تریتون که به شدت به آریل نگاه می کند

تصویر: دیزنی

در حالی که دیوید مگی، فیلمنامه نویس و کارگردان، راب مارشال، چیزهای زیادی را از انیمیشن سال 1989 در نسخه لایو اکشن خود حفظ کرده اند – از جمله دادن خط “من دلم برایش تنگ خواهد شد” به خاویر باردم در نقش تریتون، که آن را با همان لطافت و مهربانی ارائه می دهد. غم و اندوه آنچنان که شایسته است – آنها انتخاب هوشمندانه ای برای تغییر پایان انجام می دهند تا آنقدرها هم دردناک نباشد. و در این فرآیند، آنها در را بر روی هرگونه اقتباس بالقوه دنباله مستقیم به VHS می بندند.

پادشاه تریتون در حال در آغوش گرفتن آریل در روز عروسی اش در انیمیشن پری دریایی کوچک 1989

تصویر: دیزنی

آریل و اریک هنوز در نسخه سینمایی 2023 با هم ازدواج می کنند، اما عروسی آنها بسیار ساده تر است. نکته مهم این است که آنها با هم به یک سفر دریایی طولانی می روند و هر دو آرزوی خود را برای اکتشاف برآورده می کنند و امیدوارند روابط دیپلماتیک را برای کشور جزیره ای کوچک اریک گسترش دهند. همانطور که آنها در یک قایق پارویی هستند و می خواهند به سمت کشتی خود بروند، تریتون از آب بیرون می آید و به آریل و اریک نگاه می کند. افراد بیشتر و بیشتری از آب بیرون می آیند و تریتون به آریل می گوید که همیشه برای او اینجا خواهند بود.

خطی که هر بار که نسخه متحرک سال 1989 را تماشا می کنم مرا جذب می کند پری دریایی کوچک یکی از معروف‌ها نیست – غزلی از «بخشی از دنیای تو»، سرپیچی آریل «اما بابا، من او را دوست دارم» یا حتی یکی از غزل‌های مسخره سباستین. به پایان فیلم می رسد، زمانی که تریتون سرانجام متوجه می شود که آریل در خشکی شادتر خواهد بود و از سه گانه جادویی خود برای دادن پاهای او استفاده می کند. پس از آن، رو به سباستین می کند و می گوید: “حدس می زنم فقط یک مشکل باقی مانده باشد و آن اینکه چقدر دلم برای او تنگ خواهد شد.”

این یک جزئیات کوچک است، اما همچنان پایان را به طور قابل توجهی تغییر می دهد. آریل مجبور نیست بین دنیاها یکی را انتخاب کند. او در دنیای انسان ها احساس خوشبختی و راحتی بیشتری می کند، اما بخشی از او همیشه یک پری دریایی خواهد بود. اما این بار به جای خداحافظی، پایان بیشتر شبیه فصل جدیدی برای آریل و رابطه اش با دنیای زیر آب است. مارشال و مگی برخی از تضادهای فانتزی بین آدم‌ها و انسان‌ها را در این نسخه می‌پاشند، بدون اینکه واقعاً آن را کند و یا حل کنند. اما این تضاد پایانی را رقم می زند که در آن آریل مجبور نیست بین دنیاهایی که طنین انداز تر می شوند یکی را انتخاب کند.