پشته فناوری برای متاورس

“ما در حال تغییر به سمت معاشرت افراد با یکدیگر و به اشتراک گذاری تجربیات با یکدیگر در محیط های سه بعدی هستیم. شرکت‌هایی که سیستم‌های ابری بزرگ و قابل اعتمادی را برای پشتیبانی از رسانه‌های اجتماعی و سایر برنامه‌های وب می‌سازند، اگر می‌خواهند از این تجربیات اجتماعی سه بعدی در مقیاس عظیم پشتیبانی کنند، باید پشته‌های فناوری خود را تطبیق دهند.»

دیوید سینگلتون منعکس کرد: «این واقعاً هیجان‌انگیز است که به این فکر کنیم که چگونه این امر می‌تواند پویایی تیم‌هایی را که تجربیات مبتنی بر نرم‌افزار را برای مردم در سراسر جهان ایجاد می‌کنند کاملاً تغییر دهد.»

هر زمان که یک تغییر بزرگ و فراگیر رخ می دهد، می تواند جسورانه و ترسناک باشد – اما همچنین بسیار ارزشمند است. ما هیجان‌زده هستیم که در ساختن مرز بعدی شرکت کنیم: پشته‌ای فناوری که تجربه‌های فوق واقعی را در دنیای مجازی به کاربران ارائه می‌دهد. صحبت های دن استورمن و دیوید سینگلتون در مورد همه اینها و موارد دیگر را در این ویدیو تماشا کنید اینجا.

Roblox امسال در Developer Week در اوکلند، کالیفرنیا شرکت کرد. ما با مخاطبانی از توسعه دهندگان، سازندگان و مهندسان ارتباط برقرار کردیم تا در مورد پشته فناوری که برای پیشبرد متاورس در آینده مورد نیاز است صحبت کنیم.

برای پیوستن به ما در سفر ما در ساخت پشته فناوری آینده، بازدید کنید careers.roblox.com.

منبع: https://blog.roblox.com/2023/03/tech-stack-metaverse/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=tech-stack-metaverse

“در Roblox، ما بیش از 20 مرکز داده را در سراسر جهان مستقر می کنیم، زیرا این تاخیر آخرین جهش بسیار مهم است. ما نمی‌توانیم افرادی با یک ثانیه تأخیر کامل داشته باشیم – در واقع، ما معمولاً می‌خواهیم آن را بسیار کمتر از 200 میلی‌ثانیه داشته باشیم. همچنین جالب است که دستگاه مشتری شما در این دنیای 3 بعدی به دلیل وفاداری، سرعت به‌روزرسانی، شدت گرافیک اتفاقات بسیار بیشتری کار می‌کند.» Dan Sturman در DeveloperWeek مشاهده کرد. او ادامه داد: «خبر خوب این است که در Roblox، ما به رویکردهای «یک بار بساز، هرجا اجرا کن» نگاه می کنیم. بنابراین، وقتی یک تجربه Roblox می‌سازید، برای مثال، آن تجربه می‌تواند روی یک رایانه شخصی رده بالا اجرا شود، می‌تواند روی یک تلفن سه نسل قدیمی اجرا شود، می‌تواند روی هدست واقعیت مجازی یا کنسول اجرا شود – و شما به‌عنوان یک سازنده مجبور نیستید تجربه خود را تغییر دهید تا همه آن چیزها کار کنند.”

بخوانید:   دانشمندان تشخیص دلیریوم را با استفاده از هوش مصنوعی و EEG های واکنش سریع بهبود دادند

مقایسه بین پشته های فناوری برای وب و متاورس

دن و دیوید در مورد اینکه چگونه فناوری اکنون در نقطه هیجان انگیزی قرار دارد، بحث کردند، جایی که متاورز در جایی است که چیزها در اولین روزهای وب قرار داشتند. در اواسط دهه 1990، هیچ کس مطمئن نبود که پشته وب چگونه با هم جمع می شود، و ما اکنون یک بار دیگر برای نوع جدیدی از فناوری به آن نقطه عطف رسیده ایم. امروز، پشته فناوری برای فناوری مبتنی بر وب که رایج است، یک مرکز داده باطن واحد با یک چارچوب تثبیت شده، ابزار استاندارد، و یک پشته کامل است که بسیار شناخته شده است. در مقایسه، یک پشته فناوری برای پشتیبانی از تجربه های مشترک سه بعدی و همهجانبه نیاز دارد ارتباطات بسیار تعاملی که منعکس کننده زندگی واقعی است، تأخیرهای کم که توسط زیرساخت قابل اعتماد مراکز داده اصلی و لبه پشتیبانی می شود، و آ سیستم مشتری-سرور که می تواند با جهان های عظیم کار کند.

frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share” allowfullscreen>

در هفته توسعه‌دهنده امسال، دن استورمن، مدیر ارشد فناوری Roblox، با مدیر ارشد فناوری استرایپ، دیوید سینگلتون، به بحث درباره «پشته فناوری برای متاورس» نشست. رویداد را از دست داده اید و می خواهید آن را بررسی کنید؟ خلاصه و ضبط زیر را کاوش کنید.