پلتفرم سرمایه‌گذاری جمعی Psychonauts 2 و Homeworld 3 فردا آفلاین می‌شود

پلتفرم سرمایه‌گذاری جمعی Fig در روز یکشنبه، 28 مه آفلاین خواهد شد و تمام صفحات مربوط به کمپین‌هایی که قبلاً تامین مالی شده‌اند، همراه با آن ناپدید خواهند شد. این بدان معناست که سازندگانی که به استفاده از این پلتفرم برای برقراری ارتباط و ارائه جوایز به حامیان ادامه می‌دهند، در حال حاضر برای انتقال به روش‌های جایگزین، از جمله مواردی مانند Double Fine و Gearbox، تلاش می‌کنند.

Double Fine که در اوایل سال 2016 از طریق پلتفرم Psychonauts 2 سرمایه گذاری کرد، پست کرد به روز رسانی به صفحه شکل آنها اوایل این هفته اظهار داشت که “به آنها اطلاع داده شده است که وب سایت Fig قرار است روز یکشنبه آفلاین شود.” آن‌ها هنوز باید پاداش‌های پشتیبان خاصی را ارائه دهند، از جمله «پرده‌ها، کتاب‌های هنری، نسخه‌های فیزیکی»، و می‌گویند که ارتباطات آینده در مورد این پاداش‌ها از طریق ایمیل انجام خواهد شد. آنها همچنین تمام به روز رسانی های پروژه قبلی را منتقل کرده اند به سایت Double Fine بروید.

انتشارات گیربکس ارسال شده است پیام مشابه مربوط به Homeworld 3، بیان می کند که ارتباط از طریق ایمیل انجام می شود و به روز رسانی پروژه در نهایت ظاهر می شود در سایت رسمی Homeworld.

Fig در سال 2015 به عنوان یک پلتفرم تامین مالی جمعی به طور خاص برای بازی های ویدیویی راه اندازی شد. تفاوت آن با Kickstarter در این است که، و همچنین توانایی پشتیبانی از پروژه ها، برخی از کاربران همچنین می توانند در پروژه ها سرمایه گذاری کنند و سهمی از درآمد احتمالی آینده را دریافت کنند. چندین چهره شناخته شده صنعت، از جمله تیم شفر، برایان فارگو و کلیف بلزینسکی، در هیئت مشاوران فیگ حضور داشتند. تعدادی از بازی‌ها با موفقیت از طریق پلتفرم به غیر از Psychonauts 2 و Homeworld 3، از جمله Outer Wilds، Wasteland 3، Kingdoms and Castles، Pillars Of Eternity 2 و Phoenix Point، تامین مالی شدند.

بخوانید:   مایکروسافت خرید Sega، Bungie و IO Interactive را در نظر گرفت - WGB، صفحه اصلی نظرات عالی

در سال 2020، Fig توسط Republic خریداری شد، پلتفرمی که کاربران می‌توانند از طریق آن در استارت‌آپ‌ها، ارزهای دیجیتال، املاک، هنر، موسیقی و غیره سرمایه‌گذاری کنند. جمهوری قبلاً اعلام کرده بود که قصد دارد در نهایت Fig را ببندد، اما ظاهراً فقط تاریخ دقیق آفلاین شدن این هفته را تأیید کرد. در حالی که کمپین‌های قدیمی به پلتفرم جدید منتقل نمی‌شوند، کمپین‌های زنده قبلاً منتقل شده‌اند و تحت تأثیر بسته شدن فردا قرار نخواهند گرفت.

اگر سعی کنید به صفحه اصلی قدیمی Fig.co دسترسی پیدا کنید، در عوض به a هدایت می شوید دسته بندی انجیر در جمهوری. در زمان نوشتن، هنوز هم می‌توانید صفحه اصلی Fig قدیمی را پیدا کنید fig.co/legacy.

منبع: https://www.rockpapershotgun.com/psychonauts-2-and-homeworld-3-crowdfunding-platform-fig-goes-offline-tomorrow