پنج موفقیت در دسترسی سال 2023 تاکنون

ایکس باکس اخیراً مجموعه جدیدی از ویژگی های دسترسی را برای سری مسابقات پرچمدار خود معرفی کرده است. کمک‌های رانندگی نابینا، نشانه‌های صوتی و کمک‌های فرمان متعددی را ارائه می‌دهند که به دنبال حذف موانع برای بازیکنان نابینا/کم بینا هنگام مسابقه هستند. خواه چرخش، رانندگی مستقیم، یا حتی در هنگام تغییر سرعت، هر عمل از طریق پیام های شنیداری منتقل می شود.

بله، پورت پر از اشکالات متعددی بود، حتی آنهایی که دسترسی را تحت تأثیر قرار می‌دادند. در بازی خود، من دائماً با مسائل کلیدی الزام آور مواجه می شدم که کاملاً خستگی جسمی من را افزایش می داد. و بله، من اغلب شاهد اشکالات بصری بودم که به طور مرتب در سایت های رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شد. حتی اگر شرم آور است که اولین تجربه من با سری The Last of Us با اشکالات گیج کننده ای همراه بود، اما در نهایت توانستم یک بازی نمادین را برای خودم تجربه کنم.

سال 2023 در حال حاضر شروعی قوی دارد، با گزینه ها و شیوه های طراحی که دسترسی را فراتر از برخی از بزرگترین موفقیت های سال گذشته سوق می دهد. به سرعت آشکار می شود که بازیکنان معلول دیگر نیازی به امید به دسترسی به یک بازی ندارند، بلکه می توانند به راحتی به هیجان عناوین جدید بپیوندند. اما فراتر از افزودن ویژگی‌ها، بسیاری از اعلامیه‌ها و نسخه‌های ۲۰۲۳ ضرورت کشف انواع جدید دسترسی و حتی باز کردن کل سیستم‌ها را برای گروه قابل توجهی از بازیکنان معلول نشان می‌دهند. برای جشن گرفتن GAAD، بیایید برخی از نکات قابل دسترسی مورد علاقه من در پنج ماه گذشته را بررسی کنیم.

کنترل کننده دسترسی

روز جهانی آگاهی از دسترسی نباید یک روز منحصر به فرد برای برجسته کردن اطلاعیه های جدید باشد. ما باید با بررسی موفقیت های این صنعت در طول سال جشن بگیریم. همچنین باید روزی باشد که به صنعت بزرگ بازی یادآوری شود که افراد معلول وجود دارند. نویسندگان و گزارشگران معلول، تولیدکنندگان محتوا و توسعه دهندگان در کنار مصرف کنندگان معلول مشارکت کنندگان فعالی هستند. این یک چیز است که بتوانیم بازی کنیم، اما اینکه بتوانیم بدون عذرخواهی در صنعتی باشیم که هنوز در مورد نحوه رفتار صحیح با افراد ناتوان مطمئن نیستیم، دلیلی بر این است که کار بیشتری لازم است. در هر صورت، این GAAD نشان می دهد که دسترسی یک سفر مداوم است، سفری که هر سال هیجان انگیزتر می شود.

بخوانید:   زلزله‌ای ۶ ریشتری جزایر تالاود اندونزی را به لرزه درآورد

گرانت استونر یک روزنامه نگار معلول است که دسترسی و دیدگاه معلولان را در بازی های ویدیویی پوشش می دهد. وقتی نمی‌نویسد، معمولاً در مورد پوکمون یا گربه‌اش، Goomba on فریاد می‌زند توییتر.

منبع: https://www.ign.com/articles/the-five-accessibility-successes-of-2023-so-far

18 مه دوازدهمین سالگرد آن بود روز جهانی آگاهی از دسترسی (GAAD)، روزی برای جشن گرفتن و افزایش آگاهی برای دسترسی در صنایع مختلف. نه تنها به برجسته کردن نوآوری‌های جدید کمک می‌کند، بلکه به طور مداوم این تصور را تقویت می‌کند که افراد معلول برای پیشرفت به فناوری کمکی نیاز دارند. برای بازی‌ها، استودیوها مرتباً گزینه‌ها و شیوه‌های طراحی جدید را اصلاح و ایجاد می‌کنند تا هر چه بیشتر موانع را از بین ببرند.

تلاش‌های Forza برای دسترسی‌پذیری در راستای جنبش دسترسی بیشتر است. با این حال، بازیکنان نابینا/کم بینا هنوز نمی توانند از اکثر عناوین این صنعت به طور کامل لذت ببرند. چیزی که Blind Driving Assists را به یکی از نمایش های مورد علاقه من در سال جاری تبدیل می کند این است که سبک جدیدی را به روی گروهی از بازیکنان معلول باز می کند. علیرغم ناتوانی ام، من هنوز امتیازات مورد علاقه خود را دارم. من معمولاً می توانم یک بازی جدید بخرم و بدون کمک آن را کامل کنم. دسترسی نابینایان/کم بینا با وجود افزایش مداوم و پذیرش دسترسی در این صنعت هنوز در مراحل ابتدایی خود به نظر می رسد. در حالی که ما هنوز نمی دانیم که کمک های رانندگی نابینا چقدر برای بازیکنان معلول موثر خواهد بود، تلاش استودیو Turn 10 برای از بین بردن موانع غیرعمدی قابل ذکر است.

بخوانید:   مقام ارشد اتحادیه اروپا در راه پکن؛ نگاه غرب به قدرت اژدهای زرد

بازسازی قسمت اول The Last of Us

در ژانویه، در جریان کنفرانس CES پلی استیشن، این استودیو فاش کرد پروژه لئوناردویک کنترلر تطبیقی ​​که برای افراد ناتوان جسمی طراحی شده است. پلی استیشن با تقریباً هشت دکمه قابل تنظیم، یک چوب کنترلی با سه شکل و اندازه مختلف و حتی چهار درگاه AUX 3.5 میلی‌متری، سرانجام کمبود سخت‌افزار در دسترس خود را برطرف کرد.

این مورد انتظارترین نسخه من و احتمالاً اعلام مورد علاقه من از امسال است. علیرغم دسترسی نرم افزاری که استودیوهای پلی استیشن مانند Naughty Dog، Sony Santa Monica و Insomniac Games به طور مرتب در عناوین خود قرار می دهند، من هرگز نتوانستم یک بازی PS5 را بازی کنم. و چندین سال پس از انتشار PS4، من توانایی نگه داشتن کنترلرهای استاندارد را از دست دادم، به این معنی که حتی در بازی هایی مانند The Last of Us Part II، نتوانستم تلاش های دسترسی پلی استیشن را تجربه کنم. Access Controller همان چیزی است که من می‌خواستم، و رک و پوست کنده به استودیویی نیاز دارم که سال‌ها بازیکنان معلول جسمی مانند من را به طور فعال تعطیل کند. در حالی که هنوز برای دانستن اطلاعاتی مانند هزینه و حتی حساسیت دکمه ها و چوب ها خیلی زود است، اعلام آن نشان دهنده رشد مداوم پلی استیشن در دسترسی است.

فضای مرده

در 28 مارس، پلی استیشن The Last of Us Part I را برای رایانه شخصی منتشر کرد. این نه تنها اولین مورد از این سری بود که در دسترس بازیکنان رایانه شخصی قرار گرفت، بلکه تنظیمات دسترسی گسترده‌ای نیز داشت. هنگام بحث در مورد دسترسی، اغلب سوالاتی را در مورد نرم افزار می پرسیم. چگونه استودیوها گزینه ها و طرح های قابل دسترس را پیاده سازی می کنند؟ چه تنظیماتی برای بازیکنان دارای معلولیت جسمی لازم است؟ یکی از جنبه های کلیدی که اغلب در این گفتگوها نادیده گرفته می شود، صحبت در مورد سخت افزار است. برای اولین بار از زمان عرضه اولیه در سال 2013، توانستم The Last of Us را بازی کنم.

بخوانید:   گسترش جنگلی "Old School RuneScape" امروز به عنوان بخش اول یک توسعه دو قسمتی - TouchArcade راه اندازی شد

تصاویر و مضامین آسیب زا را می توان سانسور کرد، مانند خودکشی، یا حتی عبارات خاصی که با آسیب رساندن به خود در گزارش های متنی سروکار دارند. با این حال، آیزاک کلارک هنوز باید در سالن های متروکه USG Ishimura زنده بماند. چیزی که Dead Space را در میان بازی‌های فوق‌العاده قابل دسترس متمایز می‌کند، این واقعیت است که انتخاب می‌کند دسترسی به سلامت روان را به گونه‌ای ترکیب و برجسته کند که ترسی را که بازیکنان احساس می‌کنند کاهش ندهد. ترسناک، مانند همه ژانرها، می تواند برای افرادی که دارای ناتوانی های مختلف سلامت روان هستند قابل دسترسی باشد، و Dead Space نشان می دهد که چگونه وحشت می تواند هم سرگرم کننده و هم در دسترس باشد.

Forza Motorsport

بازسازی اصلی Dead Space توسط Motive Studio شامل گزینه‌های دسترسی رایج مانند کنترل‌های قابل تنظیم، زیرنویس‌ها و تنظیمات کوررنگی است. با این حال، هشدارهای محتوای گسترده و سانسور دلیلی است که من این بازی را برجسته می‌کنم. هشدارهای محتوایی در بازی‌ها چیز جدیدی نیست – حالت‌های Arachnophobia در Star Wars Jedi: Survivor و Grounded، هشدارهای خودزنی و خودکشی در Doki Doki Literature Club، و حتی Chicory: A Colorful Tale به بازیکنان اجازه می‌دهد صحنه‌هایی را که با افسردگی سروکار دارند را نادیده بگیرند. اما فضای مرده به طور یکپارچه دسترسی سلامت روان را ادغام می کند و در عین حال موضوعات اصلی انزوا و ترس را حفظ می کند.