چرا Capcom نباید از Resident Evil بگذرد: کد Veronica Remake؟

این یکی از مهم‌ترین تغییراتی است که کپکام باید انجام دهد و نشان می‌دهد که استودیو مایل است بازی‌های خود را برای مخاطبان مدرن به‌روزرسانی کند – زیرا زمانی که به ناچار Resident Evil 5 را بازسازی می‌کند، بحث‌برانگیزترین بازی Resident Evil است. ، تغییرات زیادی لازم خواهد بود.

جایی که کد ورونیکا در سال 2000 چند تا ابرو برانگیخت، رزیدنت اویل 5 بلافاصله با تحقیر روبرو شد. در خلاصه داستان یک شخصیت سفیدپوست به نام کریس ردفیلد است که به یک کشور آفریقایی می رود و جمعیت سیاه پوست آلوده را به قتل می رساند. این افتتاحیه، به ویژه، با استفاده از نماد نگاری به عنوان ترس افکنی سنتی نژادپرستانه گزارش شد. در سال 2009، IGN سرمقاله ای را منتشر کرد که به بررسی آن پرداخت آیا بازی نژادپرستانه بود. اگر نسخه بازسازی شده همان داستان را دنبال می کرد، گفتمان مشابهی به درستی شکل می گرفت و کپکام باید تغییراتی ایجاد می کرد.

با توجه به نقش مهم CV در حماسه Resident Evil، چرا Capcom ظاهراً تصمیم گرفته از بازسازی آن صرف نظر کند؟ اگر استودیو قسمت‌های اصلی این سری را به ترتیب انجام می‌داد، ما بعد از Resident Evil 3 نسخه مدرن کد ورونیکا را می‌داشتیم. نتایج بسیار خوشمزه بوده است، Capcom کار معجزه آسایی انجام می دهد و یکی از بهترین بازی های تاریخ را حتی بهتر می کند – اما به چه قیمتی؟ آیا شرکت می تواند پیش برود و کد ورونیکا را فراموش کند، همانطور که به نظر می رسد جهت استودیو در حال حرکت است؟


به هر حال، Code Veronica قرار بود دنباله‌روی واقعی Resident Evil 2 باشد. در اواخر دهه 90، Capcom شروع به توسعه دو بازی جدید در کنار یکدیگر کرد. یکی از آنها یک اسپین آف به سبک گیدن درباره جیل ولنتاین برای پلی استیشن بود. دیگری بازی اصلی بعدی بود که برای Dreamcast ساخته شد و با Claire و Chris Redfield ساخته شد. به دلیل یک قرارداد انحصاری با سونی، کپکام مجبور شد برنامه‌های خود را تغییر دهد و اسپین‌آف را به Resident Evil 3 و بازی سوم را که در ابتدا تصور می‌شد تبدیل به یک اسپین‌آف کند. با این حال، کد ورونیکا به شدت به داستان اصلی گره خورده بود و نه تنها آنچه را که پس از شهر راکون برای ردفیلدز رخ داد، آشکار کرد، بلکه بازگشت آلبرت وسکر شرور را نیز به نمایش گذاشت.

به هر حال، Code Veronica قرار بود دنباله‌روی واقعی Resident Evil 2 باشد.

بخوانید:   آیا بهترین آیتم های Diablo 4 باید چنین نرخ سقوط پایینی داشته باشند؟ به این وابسته است که از که میپرسید

همچنین امروزه در دست گرفتن کد ورونیکا مشکل وجود دارد. در کنسول‌های مدرن، می‌توانید پورت شبیه‌سازی شده کمی از کد Veronica X، نسخه بازسازی شده PlayStation 2 Dreamcast را بازی کنید. مشکلات نورپردازی و شبیه سازی در سراسر وجود دارد، و بهتر است نسخه بازسازی PS3 را بازی کنید، اما این موانع بیشتری را برای ورود اضافه می کند. یک بازسازی به مردم دسترسی بیشتری به بازی می دهد و کیفیت گرافیکی را به شدت افزایش می دهد. در بازی Resident Evil 4، بحث بر سر این موضوع که یک بازسازی می‌تواند پیشرفت‌های قابل توجهی در گیم‌پلی ایجاد کند دشوار بود، اما با Code Veronica، یک مورد کاملاً واضح وجود دارد که هر بازسازی می‌تواند کارها را بهتر انجام دهد، و دیدن مناظر گوتیک زیبا و الهام‌گرفته از اروپا در حال حاضر کنسول‌های gen می‌توانند لذت بخش باشند.

آلفرد یک شخصیت ترنس نیست، اما او عبارات مضر را تقویت می کند: اینکه افرادی که لباس های جنسی نامطلوب می پوشند، تهدیدآمیز هستند و بیماری روانی و لباس پوشیدن متقابل با هم مرتبط هستند، که اینطور نیست (نمونه دیگر بوفالو بیل در سکوت بره ها – و تو می توانی در مورد اینکه چرا آن تصویر بسیار مخرب است اینجا بخوانید). در حالی که بازی لزوماً این دیدگاه‌ها را ندارد، اما این کلیشه‌ها را با خط مشی نفرت‌انگیزی از کلر تقویت می‌کند، جایی که او آلفرد را «عجیب لباس‌های متقابل» می‌خواند.

البته، کد ورونیکا چیزی بیش از یک پله به سمت Resident Evil 5 است. به عنوان یک بازی مستقل، به طرز قابل توجهی خوب است، موسیقی درخشان، مجموعه ای از دشمنان، و داستان جذاب آن به ایجاد یک بازی به طرز شگفت انگیزی پرتنش و با سرعت خوب کمک می کند. شرورهای اصلی و غیر وسکر – دوقلوهای اشفورد – نمایشی در مورد آنها دارند که آنها را به دشمنی وحشتناک تبدیل می کند، و تلاش کلر ردفیلد برای نجات برادرش و سرنگونی آمبرلا، او را به عنوان یک آدم بدجنس معرفی می کند که توسط حوادث شهر راکون تسخیر شده است. کد ورونیکا اساساً رزیدنت اویل 4 کلر است و او نیز به اندازه لئون، پس از رزیدنت اویل 2 سزاوار پیگیری است.

Resident Evil 5 تنها با درک وقایع Code Veronica به خانه می رسد، در غیر این صورت وزن بسیاری از بزرگترین لحظات Resident Evil 5 را از دست خواهید داد.

یک خزیدن باز به ما می گوید که یک شهر در غرب میانه، شهر راکون، به دلیل شیوع ویروس T به طور کامل نابود شده است. هلیکوپترها به سمت جزیره‌ای مرموز پرواز می‌کنند که در آن کلر ردفیلد بارگیری می‌شود و سپس ناک اوت می‌شود – او در حین نفوذ به آزمایشگاه پاریس توسط شرکت آمبرلا دستگیر شد. او به دنبال برادرش، افسر پلیس بدنام کریس ردفیلد بود. در یک فلاش بک، کلر به سرعت در راهرو می دود، یک مسلسل به سمت او شلیک می کند، خرده های شیشه همه جا را فرا می گیرد. او به زودی در گوشه ای قرار می گیرد و دستگیر می شود، اما نه بدون آتش زدن چند کارمند آمبرلا.

اگر هر یک از قسمت های اولیه این مجموعه مستحق بازگشت است، کد ورونیکا است.

بخوانید:   چگونه یک رایانه شخصی برای Baldur's Gate 3 بسازیم

این یک لحظه توهین آمیز است که برای جامعه ترنس مضر است. آ گزارش توسط GLAAD در سال 2015 فاش کرد که 84 درصد از آمریکایی‌ها «به آموختن در مورد افراد تراجنسیتی از طریق رسانه‌ها ادامه می‌دهند»، به این معنی که شخصیت‌هایی مانند آلفرد وزن زیادی بر درک افراد از لباس پوشیدن متقابل دارند و بسیاری از مردم ممکن است این شخصیت را به‌عنوان ترنس درک کنند. هر بازسازی باید چیزها را به طور اساسی تغییر دهد. حذف کامل پانسمان متقاطع آلفرد یک شروع خواهد بود. او هنوز هم می تواند شخصیتی جذاب باشد، با شیفتگی غیرطبیعی نسبت به خواهر دوقلویش و هاله ای وحشتناک، بدون اینکه نیازی به اتکا به اشعار آسیب رسان باشد. با بازنویسی مناسب، آلفرد می تواند یکی از بهترین شخصیت های شرور رزیدنت اویل باشد.

واضح است که از بین تمامی بازی‌های Resident Evil که بازسازی نشده باقی مانده‌اند، Code Veronica هم شایسته‌ترین است و هم بیشترین نیاز را به بازسازی دارد.

بازسازی کد ورونیکا که بازی پایه را به‌روزرسانی می‌کند تا با حساسیت‌های مدرن مطابقت داشته باشد، طرفداران رزیدنت اویل را برای کپکام آماده می‌کند تا تغییرات قابل توجهی در Resident Evil 5 ایجاد کنند. و با این روایت‌های به‌روز شده، می‌توان از Code Veronica و Resident Evil 5 لذت برد. توسط یک نسل جدید، و توسط نسل های آینده، بدون مشکل.

Resident Evil: Code Veronica به طرز شومی شروع می شود.


در اینجا همه بازی های RE منتشر شده، از جمله محبوب ترین مجموعه ها آمده است.

این یک صحنه ابتدایی است که به همان اندازه نمادین است. شروعی گستاخانه و پر از اکشن با الهام از فیلم های کارگردان Face/Off جان وو. همانطور که کلر در یک زندان تیره و تار در جزیره راکفورت از خواب بیدار می شود، فضای وحشتناک بازی شما را در بر می گیرد. برخلاف سه بازی قبلی Resident Evil، محیط ها از قبل رندر نشده بلکه کاملاً سه بعدی هستند. و در حالی که کنترل‌های تانک وجود دارد، کد ورونیکا دارای ویژگی‌هایی است که تأثیر ماندگاری بر جای می‌گذارد. به عنوان مثال، در حوالی میانه راه، نقطه ای وجود ندارد که بازگشتی وجود ندارد، و اگر شما با بی دقتی قبل از رئیس بعدی – Tyrant-078 – بدون مهمات ذخیره کنید، تقریباً هیچ راهی برای شکست دادن هیولا وجود ندارد و هیچ راهی برای بازگشت به عقب برای رسیدن به آن وجود ندارد. گلوله های بیشتر اگر شما یک ذخیره کننده سریال هستید، پس آماده شوید تا کل بازی را دوباره شروع کنید. به همین دلیل است که Code Veronica اغلب به عنوان دشوارترین بازی کلاسیک Resident Evil شناخته می شود.

بخوانید:   10 بهترین مشاور مالیاتی شمال تهران بهترینو خرداد 1402 | تکس مپ

واضح است که از بین تمامی بازی‌های Resident Evil که بازسازی نشده باقی مانده‌اند، Code Veronica هم شایسته‌ترین است و هم بیشترین نیاز را به بازسازی دارد. و اگر کلاه تجاری خود را بر سر بگذاریم، منطق مالی نیز دارد: اگر کپکام Resident Evil 5 را بازسازی کند، سپس Resident Evil 6 را بازسازی کند، استودیو اساساً بازی‌های خود را برای زنده شدن تمام می‌کند، مگر اینکه آنها به Code Veronica برگردند، که بسیار عجیب است. در سطح روایی بازسازی کد ورونیکا منطقی است.

آلفرد با نادیده گرفتن این که این دو از پرجنب و جوش ترین شخصیت های رزیدنت اویل هستند، به تغییرات قابل توجهی نیاز دارد. آلفرد با الهام از نورمن بیتس در فیلم روانی آلفرد هیتکاک (این نام ظاهراً ادای احترام به کارگردان است)، مردی است که از نظر ذهنی بی بند و بار است که نسبت به خواهرش وسواس دارد و گاهاً او را جعل می کند و هویت او را به خود می گیرد. او لباس های متقابل می پوشد و با صداهای مختلف با خودش صحبت می کند.

بحثی وجود دارد که می‌توان گفت که بازسازی Resident Evil 5 می‌تواند پس از رویدادهای Resident Evil 2 جای خالی را با یک کات سین ابتدایی توضیحی پر کند. همچنین می توانید استدلال کنید که برای قدردانی از Resident Evil 5 به هیچ دانش قبلی در مورد این سری نیاز ندارید. بسیاری از بازیکنان در سال 2009، زمانی که بازی در ابتدا منتشر شد، از پیشینه داستانی قهرمان داستان کریس ردفیلد آگاهی نداشتند. این واقعا عادلانه نیست. Resident Evil 5 تنها با درک وقایع Code Veronica به خانه می رسد، در غیر این صورت وزن بسیاری از بزرگترین لحظات Resident Evil 5 مانند نقش جیل ولنتاین و بازگشت وسکر را از دست می دهید. در طرح بزرگ دنباله‌های Resident Evil، Resident Evil 5 بسیار بیشتر از Resident Evil 4 به Code Veronica نیاز دارد، حتی با وجود برخی از مزاحمت‌های ذکر شده در بازسازی.

برای برخی از مریدان مرده سری، این عناصر بخشی از چیزی است که کد ورونیکا سال 2000 را بسیار خاص می کند. با این حال، برای دیگران، CV به سادگی بسیار قدیمی است و گیم پلی آن با انتظارات مدرن ما از بازی مطابقت دارد. این بازیکنان نه تنها تجربه بقای فوق‌العاده‌ای را از دست می‌دهند، بلکه یکی از مهم‌ترین بخش‌های داستان فراگیر Resident Evil را از دست می‌دهند، و اگر هر یک از قسمت‌های اولیه این سری مستحق بازگشت باشد، آن کد ورونیکا است.