چرا MCU نباید برداشت ادوارد نورتون در مورد هالک را نادیده می گرفت

سال 2008 هالک باورنکردنی به هیچ وجه یک شکست نبود آی تی بیش از آن بودجه خود را پس داده است، و نمره a رتبه بندی متاکریتیک که آن را به راحتی در رده “نه عالی، اما نه بد” قرار می دهد. اما به سرعت از دنیای سینمایی مارول کنار گذاشته شد. برداشت ادوارد نورتون از Marvel’s Green Mean Machine مجدداً حذف شد و مارک روفالو جایگزین او شد و برداشتی بسیار متفاوت از هالک انجام داد. بیشتر هالک باورنکردنی در سال 2012 به یک پلک زدن و شما از دست می دهید انتقام جویان.

اما در حوالی سال 2021، فیلم نورتون دوباره مطرح شد، زیرا دیزنی شروع به اضافه کردن عناصر فیلم به تداوم MCU کرد، با بازگشت تیم راث در نقش امیل بلونسکی، با نام مستعار Abomination، در یک فیلم کوتاه در شانگ چی و افسانه ده حلقه، و بعد به عنوان ستاره مهمان در She-Hulk: وکیل دادگستری.

برقراری روابط قوی‌تر بین نسخه‌های قبلی و بعدی در MCU هالک به‌ویژه با اهمیت بود شی هالک، سریالی که به نظر می رسید داستان بروس بنر را به پایان می رساند تا بتواند مشعل را به پسر عمویش بدهد. بعد از چند فیلم که در آن شخصیت روفالو فقط به عنوان بنر، فقط هالک، و ترکیبی از این دو در قالب پروفسور هالک (ذهن بروس در بدن هالک، هیبریدی که اولین بار در Avengers: Endgame)، واقعاً احساس می شد که از پتانسیل آن شخصیت به طور کامل استفاده شده است. بنابراین منطقی بود که صحنه را برای یک هالک کاملا جدید پاک کنیم. نه فقط یک برداشت زنانه از شخصیت، بلکه یک برداشت کمدی تر: کتاب کمیک او هالک اساساً ددپول اصلی بود که با جوک های شکستن دیوار چهارم کامل شد.

بخوانید:   A Pair Of Gorgeous Assassin's Creed Books به زودی منتشر می‌شود و پیش‌فروش‌ها زنده هستند

اما پتانسیل MCU Hulk به دور از کاهش است. هنوز کارهای زیادی وجود دارد که نویسندگان فیلم های پرفروش مارول با او انجام نداده اند. و پایه ها قبلاً در آن گذاشته شده بود هالک باورنکردنی

بروس بنر (ادوارد نورتون)، با یک تی شرت سفید بدون آستین، بالا گرفته و به شیشه ای از مایع بنفش در فیلم The Incredible Hulk محصول 2008 خیره شده است.

عکس: Universal Pictures/Marvel Enterprises

دو چیز قابل توجه وجود دارد که فیلم های بعدی مارول نتوانستند از فیلم اد نورتون پیوند بزنند. اولین نفر تیم بلیک نلسون است که در پایان فیلم شروع به تبدیل شدن به شرور کلاسیک هالک به نام The Leader کرد. وقتی MCU این ایده را کنار گذاشت، مخاطبان یک شخصیت جالب با عقل و غرور بی حد و حصر، به علاوه تله‌کینزی و ناتوانی در مردن را از دست دادند. علاوه بر این، تمسخر بیشتر تیم بلیک نلسون در یک فرنچایز بدون ارائه آن باید یک جنایت باشد. دومین چیزی که ما از دست دادیم یک هالک وحشی و حیوانی است که نمی تواند مکالمه کند و نمی توان او را کنترل کرد – نسخه ترسناک تر و هیجان انگیزتر از شخصیت که به نسخه اصلی کمیک از او به عنوان چیزی شبیه رادیواکتیو بسیار نزدیکتر است. گرگینه.

ریسک هالک از چند ثانیه اول بیشتر است هالک باورنکردنی، جایی که نورتون را در نقش بروس بنر می بینیم که در حال آزمایش درمانی برای مسمومیت با اشعه گاما است که باعث دگرگونی او می شود. ما از POV او تماشا می کنیم که او به اطرافیانش، از جمله دوست دخترش بتی (لیو تایلر) آسیب می رساند، که او را هیولایی وحشتناک بدون ارتباط با بروس می بیند.

کارگردان لوئیس لتریر همه این کارها را بدون دیالوگ و فقط از طریق تصاویر انجام می دهد. این شدت را افزایش می‌دهد و به صحنه کمک می‌کند مستقیماً به بخش مارمولک ماده خاکستری تماشاگر برود، جایی که مانند یک فیلم ترسناک پردازش می‌شود. این واقعاً هسته اصلی چیزی است که می سازد هالک باورنکردنی بسیار عالی. این یک فیلم واقعی ترسناک نیست، اما بسیاری از بخش‌های آن، که شامل شخصیت اصلی می‌شود، ترسناک یا ترسناک هستند.

لتریر با رفتن به این مسیر، کارهای به یاد ماندنی خاصی با هالک انجام داده است که به شخصیت عمق بیشتری می بخشد. به عنوان مثال، هر زمان که این نسخه از بروس به شکل انسانی باز می گردد، نورتون نقش او را کاملاً خسته، وحشت زده و آسیب دیده بازی می کند. پس از دعوا در دانشگاه کالور، زمانی که بتی خود و بروس را در یک متل چک می کند، این شخصیت که فقط گلوله هایی به اندازه قمقمه را کنار می زد، به یک آشفتگی لرزان پوشانده شده در یک پتو تبدیل می شود. او نمی تواند صحبت کند، به سختی می تواند حرکت کند، و وقتی به نحوی موفق به دوش گرفتن می شود، شروع به تجربه ضربه روحی ناشی از دعوا می کند، جایی که کنترل خود را نداشت و به سمت او شلیک می شد. پس از بسیاری از فیلم‌های مارول که در آن ابرقهرمانان با شیاطین فضایی، الهه مرگ و یک موجود بیگانه آغشته به قدرت‌های بزرگ کیهان روبرو شده‌اند، شخصیتی که از اسلحه می‌ترسد، تقریباً عجیب به نظر می‌رسد. اما عجیب نیست – انسانی است. هالک اد نورتون بسیار انسان است.

بروس بنر (ادوارد نورتون) با دوست دخترش بتی (لیو تایلر) در یک خودروی نظامی خاکستری در سال 2008 در The Incredible Hulk لحظاتی پرتنش و احساسی دارد.

عکس: Universal Pictures/Marvel Enterprises

آن صحنه را با اولین باری که بروس بنر مارک روفالو به هالک درون تبدیل شد مقایسه کنید انتقام جویان، به زمین می افتد، دوباره به انسان تبدیل می شود و بلافاصله با یک نگهبان شروع به مسخره کردن می کند. اینطور نیست که تمرکز بر آسیب بهتر از تسکین کمیک باشد – هر دو برداشت معتبری از هالک هستند که می‌توانند با برخی از تکرارهای کمیک پشتیبان شوند. و نمی توان انکار کرد که عملکرد مارک روفالو با استقبال تماشاگران روبرو شده است و به هالک کمک کرده تا به یک ابرقهرمان در فهرست A تبدیل شود. اما همان‌قدر که بروس روفالو در مورد ترسش از «مرد دیگر» صحبت می‌کند، نسخه او از هالک همچنان یک قهرمان است، کسی که ناگهان به نظر می‌رسد که هر زمان که ضربات اکشن آن را می‌خواهد، به همان اندازه که لازم است کنترل داشته باشد. هالک اد نورتون نیست.

فیلم سال 2008 بارها و بارها به آن نقطه برخورد می کند، به ویژه درست پس از مبارزه دانشگاه کالور، جایی که هالک بتی ناخودآگاه را می برد و هر دو را از باران پنهان می کند، زیر یک صخره قرار گرفته است. وقتی از خواب بیدار می شود، با دیدن او فریاد می زند. بعداً، هالک را می بینیم که بر سر طوفان فریاد می زند و به سمت آن سنگ پرتاب می کند. این هالک یک ابرقهرمان نیست، او یک حیوان قدرتمند است. او اساساً یک میمون غول پیکر است، با درجاتی از احساسات، اما در نهایت بر اساس غریزه حیوانی عمل می کند. به همین دلیل است که وقتی نوبت به رویارویی نهایی بین این شخصیت و Abomination می رسد، بنر نورتون قصد تغییر ندارد، پس امیدواریم هالک نجیب بودن را انتخاب کند و روز را نجات دهد. در عوض، او امیدوار است که هیولای سبز را به سمت هیولای دیگر “هدف” کند و مانند جهنم دعا کند که در طول مسیر به هیچ انسان بی گناهی آسیب نرساند.

نکته عجیب این است که انتقام جویان به نظر می رسید که در ابتدا آن هالک را به ما بدهد، با یک هالک روفالو که وحشی، خطرناک و ناتوان از تشخیص دوستان از دشمنان است. با این حال، بعداً در همان فیلم، جاس ویدون و زک پن، نویسندگان همکار، به وحشی بودن او اشاره می‌کنند و او را به هالک بازاری تبدیل می‌کنند که گفتار انسان را می‌فهمد، منتظر دستورات کاپیتان آمریکا برای خرد کردن اشیا است، و وقتی مرد آهنی در حال سقوط است، او را نجات می‌دهد. آسمان یک بار دیگر، هیچ مشکلی در این برداشت وجود ندارد – اما یک گسست آشکار بین هالک در ابتدای فیلم و در پایان وجود دارد، بدون هیچ دلیل روشنی برای تغییر.

هالک متعجب که از پایین با نور قرمز تیره روشن شده، غر می‌زند و آماده می‌شود تا چیزی را در هالک شگفت‌انگیز 2008 بشکند.

تصویر: Universal Pictures/Marvel Enterprises

پس چرا آن را اصلاح نمی کنید؟ اگر MCU به آن نسخه از کاراکتر برگردد چه؟ اجمالی از آن را در می بینیم The Avengers: Age of Ultron، زمانی که اسکارلت ویچ ذهن هالک را به هم می زند، اما پتانسیل داستانی بسیار بیشتری برای هالک خطرناک تر و کمتر شهری وجود دارد، هالکی که واقعا نمی توان او را انتقام جو نامید، زیرا ذهن کافی برای رضایت دادن به مشارکت را ندارد. از یک تیم هالکی که احتمالاً باید «محدود شود» و دشمنانی را هدف قرار دهد که انتقام‌جویان نمی‌توانند از پس آن برآیند، و این باعث می‌شود که MCU سوالات اخلاقی بزرگی را مطرح کند.

همه اینها هنوز هم قابل انجام بود. لازم نیست پروفسور هالک حرف آخر را در مورد شخصیت در MCU بزند. صدها اتفاق مختلف ممکن است برای کشف هالک به عنوان یک ماشین کشتار وحشی رخ دهد. اگر مارول و دیزنی واقعاً این را می خواستند. آنها احتمالا این کار را نمی کنند، زیرا او به عنوان یک ابرقهرمان بیشتر قابل فروش است. اما این گزینه هنوز روی میز است، فقط منتظر می ماند تا کسی آن را بردارد و ادامه دهد هالک باورنکردنی 15 سال پیش شروع شد

منبع: https://www.polygon.com/23755768/edward-norton-was-the-best-incredible-hulk-anniversary-opinion