چرا Star Wars: Visions فراتر از انیمه گسترش یافته است

برادران و خواهران با دسیسه های جنگجویان عرفانی و امپراتوری های کهکشانی از هم جدا شدند. جمعیت‌های بومی قبل از اینکه با شکوه پاسخ دهند، توسط جنگجویان TIE وحشت زده شده‌اند. والد و فرزند در دو طرف یک شکاف ایدئولوژیک قرار دارند.

داستان های جنگ ستارگان: چشم انداز آشنا هستند، و تراژدی و فانتزی‌های اصلی فرنچایز طولانی‌مدت جورج لوکاس را به یاد می‌آورند. و با این حال، این مجموعه انیمیشنی باعث می شود که جنگ ستارگان احساس جدیدی را ایجاد کند، هم از طریق زوایایی که قسمت های آن به این داستان های کهن الگویی می پردازند، و هم شاید مهمتر از آن، از طریق تنوع پالت بصری آن، از خانه های انیمیشن بسیاری که فرد را تولید کرده اند. چشم اندازها شلوار کوتاه. فصل 2 همچنان از حماسه Skywalkers و Palpatines دوری می‌کند و قسمت‌های کوچک‌تری را که جهان جنگ ستارگان را بازتفسیر می‌کنند، ادامه می‌دهد. اما ظاهر جدیدی نیز دارد. چشم اندازها دیگر فقط یک گلچین انیمه نیست: خیلی بزرگتر شده است.

«ما همیشه می دیدیم چشم اندازها جیمز وو تهیه کننده به Polygon می گوید که واقعاً پتانسیل این را دارد که یک بوم نقاشی وسیع تر باشد. آنتولوژی، همانطور که او می‌بیند، «چارچوبی عالی است که به بهترین سازندگان در هنر و رسانه‌هایشان اجازه می‌دهد تا جنگ ستارگان را به روش‌های جدید کاوش و جشن بگیرند». این دقیقاً همان چیزی است که فصل 2 با استفاده از ترکیبی از سبک های انیمیشن و خانه های تولید از سراسر جهان به آن متعهد است.

مانند فصل 1 از چشم اندازها، کارگردانان و استودیوهای فردی طبیعتاً تاریخچه و سبک خانه خود را بر روی آنها قرار می دهند جنگ ستارگان. بسیاری از بهترین لحظات از چشم انداز دومین فصل به شدت از آن دیدگاه‌های متمایز استفاده می‌کند، که در نوعی ارتباط، بر سر مضامین مشترک خانواده گم‌شده و کشف‌شده، خانه‌های مستعمره‌شده یا بازپس‌گرفته‌شده، در میان فرهنگ‌های مختلف، چه روی صفحه و چه خارج از آن، به هم متصل می‌شوند.

گروهی متشکل از سه نوجوان جوان روی یک سیاره با سواران سرعت مسابقه می‌دهند.  چهره‌های آن‌ها تا به حال به شکلی شبیه‌سازی شده است، اما بالای آن‌ها منظره‌ای در حال چرخش آسمان دیده می‌شود.

تصویر: Cartoon Saloon/Lucasfilm Ltd.

پسر نوجوانی زانو می زند و دستان خواهر کوچکترش را در حالی که آخرین لحظه قبل از جدایی را با هم تقسیم می کنند، می گیرد.

تصویر: 88 Pictures/Lucasfilm Ltd.

هر یک از این پنجره‌های جدید در جهان، تفسیر دیگری از اسطوره جنگ ستارگان ارائه می‌دهد و فصل 2 را ارائه می‌کند چشم اندازها واو می گوید که او با چشم اندازهافصل اول که اینها داستان‌هایی بودند، «شما واقعاً فقط می‌توانید از فیلم‌سازانی دریافت کنید که اهل ژاپن بودند، که دیدگاه‌های منحصربه‌فردی نسبت به جهان داشتند، بلکه تأثیرات فرهنگی، تأثیرات مذهبی، نقاط تماس تاریخی یا نقاط مرجع را نیز داشتند». این منجر به ماموریت فصل 2 شد که به دنبال «توسعه چه چیزی بود چشم اندازها می‌توانیم با این حجم باشیم و ببینیم چه صداهای جدیدی می‌توانیم وارد کنیم.»

تا شدن در همه این پس زمینه های فرهنگی، با سازندگانی که از رویارویی های تاریخی خود با فاشیسم بیرون کشیده اند، این فصل را به فصلی سیاسی تبدیل می کند. بسیاری از اولین توقف‌های هنرمندان از ایده اشغال امپراتوری الهام گرفته شده است که از پیامدهای مقاومت یا مصیبت‌های آزادی خارج می‌شود. “دسترسی Screecher’s Reach”، “The Bandits of Golak”، “In the Stars” و “The Spy Dancer” همگی گوشه های مختلف جهان را زیر انگشت شست شاهنشاهی تصور می کنند. هر یک از این شورت‌های کوتاه، شیوه‌ای متفاوت و قانع‌کننده در به تصویر کشیدن راه‌هایی که مردم ممکن است از آن ظلم فرار کنند، پیدا می‌کنند – گاهی بر اساس فولکلور، گاهی بر اساس موازی‌های دنیای واقعی.

تداعی وحشتناک فولکلور ایرلندی را در سالن کارتون «دسترسی فریچر» به کارگردانی پل یانگ ببینید. از طریق انیمیشن رسا، یک آزمون قهرمانانه آشنا از شجاعت را به چیزی شوم تر و ناراحت کننده تر تبدیل می کند. گابریل اوسوریو “در ستاره ها” یکی دیگر از نکات برجسته است که نشان می دهد چگونه چشم اندازها در حال گسترش بوم خود است. این انیمیشن که توسط استودیو شیلیایی PunkRobot در انیمیشن دیجیتال سه بعدی به سبک استاپ موشن تولید شده است، دارای قابلیت ملموسی است که به نظر می رسد مهم است و تأثیری برجسته از تاریخ شیلی از استعمار و ستم دارد، زیرا دختران بازمانده یک قبیله را به تصویر می کشد که شکار شده تا انقراض هستند.

از متن حماسه اسکای واکر حذف شده است، چشم اندازها از این فرصت استفاده می‌کند تا به سادگی داستان‌های کم‌مخاطره‌ای را در قالب جنگ ستارگان تعریف کند، که به نظر رویکردی تازه به نظر می‌رسد – شاید بعد از فصل سوم اسطوره‌شناسی سنگین‌تر ماندالوریان. درست مانند فصل قبل، برخی از طرفداران علاقه مند به داستان هایی هستند که شتاب ثابت آثار دیگر فرنچایز اجازه نمی دهد. چگونه مردم در این کهکشان زندگی می کنند در حالی که در حال جنگ نیست، یا مردم آن تمرکز خود را بر مقاومت در برابر ظالم ندارند؟

جایی که فصل 1 در «راپسودی تاتوئین» به این سؤال پاسخ داد، این فصل «من مادرت هستم» استودیو آردمن است، با چیزی که به ندرت در فرانچایز جنگ ستارگان بررسی شده است: داستان مادر/دختری. ماگدالنا اوسینسکا، کارگردان، پس از اینکه یک کادت خلبان روز خانواده‌اش را از مادر پرهیجانش پنهان می‌کند، بیشتر داستان خود را از طریق مجموعه‌ای از گنگ‌های بصری و تماس‌هایی که به تاریخ جنگ ستارگان و استودیو آردمن می‌دهد، برای خنده بازی می‌کند. (بسیاری از بینندگان قبلاً به ظاهر ربات اسکی از فیلم کوتاه والاس و گرومیت آردمن در سال 1989 اشاره کرده اند. یک روز بزرگ بیرون.)

انیمیشن شگفت انگیز استاپ موشن Aardman به راحتی در کنار آثاری مانند «آواز آواز» استودیوی کیپ تاون Triggerfish قرار می گیرد – یک اثر استاپ موشن دیگر، اما به اندازه ای بزرگ و زیبایی طبیعی که من شروع به قاطی کردم که آیا این یکی مانند PunkRobot ساخته شده است یا خیر. فصل 2 کوتاه “In the Stars” که یک انیمیشن دیجیتال سه بعدی به سبک استاپ موشن است. اینطور نیست، و عروسک‌های نمدی در «آواز Aau» نور زنده اپیزود را در یک درخشش مه‌آلود شگفت‌انگیز جذب می‌کنند، همانطور که داستان Aau را روایت می‌کند، کودکی که با یک آهنگ جادویی استعداد دارد.

به عنوان فردی که بخش بزرگی از دوران کودکی خود را در آفریقای جنوبی گذرانده است، شنیدن لهجه‌هایی که در اینجا منعکس می‌شود و دیدن مناظر و مردم الهام‌گرفته از کیپ تاون این قسمت (با شاید کمی پرو نیز در آنجا) تجربه‌ای نشاط‌آور و متبلورکننده بود. چیزی که در مورد آن بسیار شگفت انگیز است جنگ ستارگان: چشم اندازرویکرد جهانی در حالی که این فرنچایز همیشه در داستان‌های خود از فرهنگ‌های مختلف الهام گرفته است، از دیدگاه آن افراد به ندرت این کار را انجام داده است.

یک زن سیاه‌پوست در معدنی ایستاده و به تبر خود تکیه داده است در حالی که به یک کاوشگر تکه‌ای فلز در فصل دوم Star Wars Visions «The Pit» می‌دهد.

تصویر: D’Art Shatjio/Lucasfilm Ltd.

آن الهامات دنیای واقعی در چشم اندازها فصل 2 به سریال احساس اضطراری می دهد که فرنچایز از آن محروم شده است، شاید به جز اندور. این حس تنوع در هسته مجموعه یادآور چیزی است که این فرنچایز را بسیار هیجان انگیز کرده بود، زمانی که جورج لوکاس به نظر می رسید می تواند بین ژانرهای فانتزی و علمی تخیلی سخت بپرد، همه در یک صحنه. چشم اندازهابسیاری از ظواهر مختلف به یکباره سنتی و آینده‌نگر به نظر می‌رسند، از نظر اینکه چگونه نماد نگاری فرنچایز و علایق موضوعی آن را تکامل می‌دهد، در حالی که آنچه این جهان را بسیار جذاب می‌کند حفظ می‌کند.

همه این زوایای ممکن است باعث شود طرفداران بیشتر بخواهند – تقریباً هر یک از این قسمت ها به تنهایی می توانند به یک فیلم بلند جذاب تبدیل شوند. اما شاید به همین دلیل است چشم اندازها خیلی جذاب است این مجموعه داستان هایی با زیبایی زودگذر خلق می کند، داستان هایی که از استقبال آن ها پیشی نمی گیرد یا تاثیر آن ها (گاهی فوق العاده ترسناک) را کاهش نمی دهد. بدون نیاز به ادامه این داستان‌ها، سازندگان می‌توانند به یک نتیجه هیجان‌انگیز تیره دست پیدا کنند و جایی را برای عکس فوری بعدی از جنگ ستارگان باقی بگذارند.

در مورد اینکه نمایش از اینجا به کجا می رود، چه کسی می داند. (وو بازبینی فصل 1 را رد نمی کند: “نه اینکه بگوییم دیگر انیمه ای نخواهیم ساخت – ما عاشق انیمه هستیم.”) این توانایی برای گرفتن واقعی جنگ ستارگان به هر رسانه ای، به هر تفسیری از هر کشوری، چیزی است که باعث می شود چشم اندازهارویکرد گسترده احساس بسیار خاص است. انگار فرنچایز بالاخره قادر به هر کاری است.

منبع: https://www.polygon.com/star-wars/23713171/star-wars-visions-season-2-show-interview

بخوانید:   خرید قهوه خرید انواع قهوه عربیکا و روبوستا با بهترین قیمت فروشگاه قهوه ملو