چگونه Castlevania: Aria Of Sorrow’s Tactical Soul System الهام بخش نسل جدیدی از Metroidvanias شد

بخش بزرگی از آنچه که آریا را متمایز می کند این است که چگونه فرمول معمول Castlevania را روی سر خود می چرخاند. ستاره‌های سریالی مانند بلمونتس و دراکولا را در ساعات اولیه نمایش نمی‌توان یافت و مدت زیادی طول می‌کشد تا از خواب غفلت بیرون بیایند. به جای اینکه به عنوان یک شکارچی خون آشام کارکشته بازی کنید که سعی می کند جایزه نهایی را به دست بیاورد، شما یک بچه ترسیده هستید که به دلایل نامشخصی در یک قلعه شیطانی مکیده می شود. روایت ساده است، اما در یک بازی اکشن مانند این موثر است و آن را بالاتر از سایر بازی های این سری قرار می دهد. همچنین باس فایت های شگفت انگیز زیادی دارد، از جمله برخی از بهترین های مجموعه Castlevania به طور کلی.

روح‌های زیادی در آریا از غم وجود ندارد که کاملاً بی‌فایده باشند، و من اغلب راه‌های جدیدی برای استفاده از توانایی‌هایی پیدا می‌کردم که اوایل آن‌ها را رد کردم. به عنوان مثال، در اوایل، من یکی به نام استینگر به دست آوردم که به سوما اجازه می دهد در ازای MP، دم رشد کند، که در ابتدا عالی به نظر نمی رسید. با این حال، در پایان بازی، من آنقدر MP داشتم که حمله اضافی دم در اصل فقط یک آسیب اضافی با نوع صحیح سلاح بود، و آن را برای تعدادی از باس های آخر بازی مفید می کرد.

متأسفیم، اما شما نمی توانید به این محتوا دسترسی پیدا کنید!

لطفا تاریخ تولد خود را برای مشاهده این ویدیو وارد کنید

بخوانید:   مجموعه Super Mario Advance خود را در سوییچ با این سه عنوان دیگر تکمیل کنید

با کلیک روی “ورود”، با GameSpot موافقت می کنید

شرایط استفاده و
سیاست حفظ حریم خصوصی

Castlevania: Aria of Sorrow امروز، 6 مه 2023، 20 سالگی خود را جشن می گیرد. در زیر، به چگونگی تأثیرگذاری جانشین Symphony of the Night بر این ژانر نگاه می کنیم.

از هک و اسلش Souls-ian از Blasphemous گرفته تا زیبایی پاستلی سری Ori، حجم عظیم مترویدوانیاها در بازار بازی های امروزی می تواند حتی سرسخت ترین علاقه مندان را نیز تحت تأثیر قرار دهد. اما در حالی که اکثر طرفداران همیشه به درستی Castlevania: Symphony of the Night را تاثیرگذارترین مدخل در سری تحسین‌شده کونامی می‌دانند، بازی‌های دیگری هم بودند که تأثیر زیادی بر مترویدوانیاهای امروزی داشتند – و من می‌توانم استدلال کنم که Aria of Sorrow در سال 2003 بهترین بازی است. آنها

می‌خواهید این تنظیم را برای همه دستگاه‌هایتان به خاطر بسپاریم؟

محصولات مورد بحث در اینجا به طور مستقل توسط ویراستاران ما انتخاب شده اند. در صورت خرید هر چیزی که در سایت ما ارائه شده است، GameSpot ممکن است سهمی از درآمد دریافت کند.

منبع: https://www.gamespot.com/articles/how-castlevania-aria-of-sorrows-tactical-soul-system-inspired-a-new-generation-of-metroidvanias/1100-6513882/?ftag=CAD-01-10abi2f

در کل، فکر می‌کنم ویژگی‌های مثبت Aria of Sorrow بسیار فراتر از این یک مکانیک است – مترویدوانیا مورد علاقه من است و من بسیاری از آنها را بازی کرده‌ام. برخلاف بسیاری از بازی‌های این ژانر، این یک بازی بسیار خوب است، با تعداد کمی وصله‌های خسته کننده یا رکود. نقشه آن کوچک است اما به خوبی طراحی شده است، و یکی از معدود بازی‌هایی در این سبک است که در واقع می‌خواستم هر اتاقی را پیدا و کاوش کنم. انتظار 30 تا 40 ساعت پراکندگی یک حماسه مدرن مترویدوانیا را نداشته باشید – شما به راحتی می توانید هر کاری را که در Aria of Sorrow در 7-10 ساعت انجام دهید انجام دهید. من ساعت های انگشت شماری از درخشش خالص و متمرکز در Aria of Sorrow را به ساعت های پرکننده ای که می تواند حتی بازی های عالی در این ژانر را بسازد ترجیح می دهم، اما این موضوع سلیقه شخصی است.