چگونه Guardians of the Galaxy 3 یک فیلم مارول آدام وارلاک را تنظیم می کند

آیا کسی که هنوز در استودیو مارول کار می کند علاقه شخصی به آدام وارلاک، مرد طلایی بزرگی دارد که ویل پولتر در آن بازی می کند. Guardians of the Galaxy Vol. 3? هنوز نشانه‌های زیادی وجود نداشته است که نشان دهند – و این یک سوال مهم برای آینده شخصیت خواهد بود.

در حالی که نگهبانان 3 سرانجام آدام وارلاک – ناجی، آواتار زندگی، رئیس کلیسای جهانی حقیقت – را پس از چندین طعنه (در اولین و دومین فیلم نگهبانان)، جیمز گان تنها کارگردان مارول است که تاکنون به این شخصیت علاقه نشان داده است. با حرکت گان برای کمک به اجرای فهرست فیلم های ابرقهرمانی دی سی، پشت سر گذاشتن سری نگهبانان خود و پایان دادن به داستان ترکیب اصلی تیم، کل فهرست شخصیت های او اکنون به طور بالقوه برای گرفتن است. این بدان معناست که شخص دیگری باید تصمیم بگیرد که چه کسی را در هر داستان آینده دنیای سینمایی مارول با حضور نگهبانان برجسته کند، و ممکن است این به آنها بستگی داشته باشد که آدام وارلاک این فیلم را بسازد یا خیر. که باعث می شود جلد 3رویکرد مارول به این شخصیت یک بازی هوشمندانه و حساب شده از سوی مارول به نظر می رسد.

از کمدی تا کیهانی

آدام وارلاک (با بازی ویل پولتر)، یک انسان نما با پوست طلایی با زره طلایی و قرمز و شنل قرمزی، از ساختمانی در Guardians of the Galaxy Vol.  3

عکس: Jessica Miglio/Marvel Studios

این فیلم آدام وارلاک را به عنوان جوان و بدبخت معرفی می کند که بیشتر یک شخصیت کمیک است. (که دقیقاً او را در میان سایر اعضای گروه نگهبانان متمایز نمی کند.) او به معنای واقعی کلمه ناتمام است: به ما گفته می شود که شرور فیلم، شخصیت تکاملی عالی (Chukwudi Iwuji)، آدام را «خیلی زود» از پیله خلقش خارج کرد. او را انعطاف‌پذیر و کمی شبیه کودکانه گذاشت. آدام قدرتی تقریباً در سطح سوپرمن دارد: او می تواند پرواز کند، او برای زنده ماندن راحت در خلاء فضا به هیچ نوع وسیله خاصی نیاز ندارد، او فوق العاده قوی و سریع است، و در حالی که به وضوح آسیب ناپذیر نیست، ظاهراً خیلی خوب می شود. به سرعت. اما در این اولین حضور، او یک آدم خنده دار، ساده لوح است که به راحتی هدایت می شود.

وقایع فیلم شروع به دور کردن آدام از آن جهت می‌کنند، اما با بسیاری از شخصیت‌های تثبیت‌تر و محوری‌تر دیگر، قوس‌های داستانی و بازدهی برای قوس‌های قبلی دریافت می‌کنند. جلد 3 وقت زیادی برای او ندارد او معادل کوتاه‌نویسی سریع یک داستان منشأ ابرقهرمانی آسیب‌زا را دریافت می‌کند، و سپس کارش را تمام می‌کند. که او را در جایی قرار می‌دهد که استودیو مارول می‌تواند همچنان او را به قهرمانی برجسته تبدیل کند که در کمیک‌ها تبدیل شد – یا ما دیگر هرگز نمی‌توانیم او را ببینیم. به نظر می رسد گان و مارول این گزینه ها را کاملاً باز نگه می دارند.

برای طرفداران سرگردان کیهانی با پوست طلا، یک شخصیت مارول عصر نقره ای که توسط استن لی و جک کربی در سال 1967 خلق شد، دیدن اینکه چگونه MCU عناصری را تنظیم کرده است که به طور بالقوه می تواند منجر به داستانی با بازی آدام وارلاک شود، جالب است. خط، بدون اینکه واقعاً به هیچ چیز ملموسی متعهد شوید. و این ممکن است به این دلیل باشد که تصمیمات پیچیده زیادی برای تبدیل هر یک از ماجراهای کمیک شخصیت به یک فیلم پرفروش وجود دارد، همان کاری که مارول استودیو معمولاً با شخصیت‌های قدیمی قدیمی خود انجام می‌دهد.

آیا آدام وارلاک یک شرور است؟

آدام وارلاک، گامورا، درکس و تانوس در مورد اینکه چگونه باید با هم کار کنند بحث می کنند و درکس بعداً در Infinity War #2 (1992) تانوس را شکست خواهد داد.

تصویر: جیم استارلین، ران لیم/مارول کامیکس

آدام وارلاک در تیم شرور شروع به کار می کند نگهبانان 3، اما او سابقه طولانی مارول به عنوان یک قهرمان داشته است. او گاهی با نگهبانان کهکشان هم‌کار می‌شود، گاهی با شخصیت‌های دیگر. (او در دهه 1970، زمانی که هالک به فضا رفت، قوس طولانی با هالک داشت). او ماجراهای جزئی زیادی داشته است، مانند مبارزه با دزدان دریایی فضایی یا موجودات گرگ اصلاح شده ژنتیکی Man-Beast توسط High Evolutionary. اما بسیاری از بزرگ‌ترین آرک‌های او شامل دشمن اصلی‌اش تانوس بود، و یا تلاش می‌کرد تا سنگ‌های بی‌نهایت را از او دور کند، یا در کنار او کار می‌کرد تا سنگ‌های بی‌نهایت را از سایر نیروها در امان نگه دارد.

ثانوس به‌عنوان دشمن دیرینه آدام وارلاک و مخالف موضوعی، یکی از شرورانی بود که بیشتر به قهرمان در مجموعه مارول هدف می‌داد. جیم استارلین، افسانه کمیک، که ثانوس را خلق کرد، در سال‌های اولیه آدام وارلاک به همراه روی توماس، نویسنده و ویراستار مارول، یکی از بزرگترین حامیان و توسعه‌دهندگان او بود. در کمیک‌هایشان، تانوس به مرگ وسواس داشت (و به شکلی عاشقانه با آن درگیر شده بود)، در حالی که آدام وارلاک نماینده زندگی بود، و این دو اغلب با هم درگیر می‌شدند – به جز در داستان‌هایی که مجبور بودند برای نجات جهان با هم متحد شوند.

تصور اینکه MCU تانوس یا Infinity Stones را بازگرداند سخت است، حتی اگر در محیط پر زمان و چندجهانی کنونی فرنچایز به اندازه کافی آسان باشد که تانوس دیگری را وارد خط داستانی کند، و Infinity Stones توسط آنها ساخته شده است. طبیعت ابدی اما هر دو آن‌قدر بخش مرکزی محبوب‌ترین طرح داستانی MCU بودند که بازگشت به آن چاه می‌تواند باعث کاهش مشهورترین و موفق‌ترین خط داستانی MCU شود – و به نظر می‌رسد که مارول قبلاً ایده‌اش را ندارد.

بزرگ‌ترین ماجراجویی آدام وارلاک شامل درهم‌تنیدگی با آن است کلیسای جهانی حقیقت، یک سازمان کهکشانی در ابتدا بر پرستش دیگر شرور اصلی خود، مجوس – و ریشه کن کردن سیاراتی که از پیروی از آن خودداری کردند، متمرکز بود. و استفاده از این خطوط داستانی با مشکلات اصلی خود در ارتباط با داستان دنیای سینمایی مارول همراه خواهد بود.

آیا مارول باید دین داشته باشد؟

آدام وارلاک از درد بر روی یک پلتفرم صلیب شکل شعله ور، احاطه شده توسط انرژی کیهانی در هالک شگفت انگیز شماره 177 (1974) می لرزد.

سپس یک داستان وجود دارد که در آن آدم روی صلیب می میرد و پس از آن زنده می شود…
تصویر: Gerry Conway، Herb Trimpe/Marvel Comics

با توجه به اینکه MCU با فازهای پنجم و ششم به سمت جهتی بزرگتر، آشفته تر و کیهانی تر می رود، این یک سوال روشن است که آیا مارول استودیوز می خواهد از نوع داستان های اجتماعی که حداقل در فیلم های کاپیتان آمریکا ظاهر شد دور شود. ، پیرامون بحث های سیاسی جاری در مورد جنگ هواپیماهای بدون سرنشین، نظارت دولت بر غیرنظامیان و ماجراجویی در خارج از کشور. با توجه به شکاف سیاسی کنونی آمریکا بر سر سیاست های مبتنی بر ایمان، مطمئناً پتانسیل زیادی برای ارتباط در خطوط داستانی آدام وارلاک وجود دارد، که اغلب حول محور اعتقاد و مذهب می چرخد، هم آشکارا و هم به صورت استعاری. (در یکی از اولین قوس های بزرگ خود، فرد تکاملی عالی، آدم را به ضد زمین فرستاد تا تلاش کند مردم را به زندگی اخلاقی و اخلاقی بازگرداند – و او مصلوب شد، سپس دوباره زنده شد.) اما مارول همچنین دلایل زیادی برای اجتناب از مذهبی دارد. تفسیر یا مضامین تا حد امکان، و تمرکز آدام وارلاک به دور از مبارزه با کلیساهای ظالم و معتقدان متعصب.

این لزوما یک مشکل نیست. مانند هر نسخه MCU از شخصیت های مارول، آدام وارلاک قبلاً به طور قابل توجهی به روز شده و برای صفحه نمایش تغییر کرده است – در نگهبانان 3، خاستگاه و خالق او به اندازه شخصیت او تغییر کرده است.

همچنین، به نظر می رسد که سنگ روی پیشانی او صرفاً تزئینی در MCU است. در کمیک‌ها، این یکی از سنگ‌های بی نهایت است – جواهر روح، که به او قدرت می‌دهد تا روح‌ها را از دشمنان بمکد و آنها را برای همیشه بخشی از خود کند. این امکان وجود دارد که کل ایده در یک MCU پس از Infinity Saga حذف شده باشد – اگر هیچ چیز دیگری نباشد، ممکن است او را بیش از حد شبیه Vision کند، که همچنین یک سنگ بی نهایت در پیشانی خود داشت.

و در حالی که ممکن است آینده آدام وارلاک در MCU بعید به نظر برسد، روشی که مارول برخی از هم تیمی های قدیمی خود را آزاد کرده یا معرفی کرده است نشان می دهد که شخصی در این شرکت دوست دارد او آینده ای در MCU داشته باشد. انتهای، آخر Guardians of the Galaxy Vol. 3 به ویژه برخی از شرکای سنتی شخصیت را آزاد می کند، در حالی که اولین ارتباط خود را با آنها برقرار می کند – اما دوباره، بدون اینکه مارول اذیت کند که واقعاً چیزی برنامه ریزی یا برنامه ریزی شده است.

(اد. توجه داشته باشید: برخی از اسپویلرهای بسیار گسترده برای Guardians of the Galaxy Vol. 3 در پیش.)

چگونه MCU یک فیلم آدام وارلاک را تنظیم می کند

آدام وارلاک به گامورا و پیپ ترول می گوید که چقدر خوشحال است که از دست تانوس نجات یافته و به دنیای صلح آمیز درون جواهر روح در Marvel Two-in-One Annual #2 (1976) آورده شده است.

تصویر: جیم استارلین، جو روبینشتاین/مارول کامیکس

مانند بسیاری از قهرمانان دیرینه مارول، نسخه کمیک آدام وارلاک در طول سال ها هم تیمی های مختلفی داشته است، اما حلقه اصلی او شامل چند نگهبان با طعم اصلی MCU است: درکس ویرانگر و گامورا. هر دوی آن‌ها در فینال به پایان می‌رسند جلد 3درکس به نظر می رسد که به جهت و مجموعه ای از جوانه های جدید نیاز دارد و گامورا با دوستان راویگر خود در صلح است، اما به وضوح آزاد است که در کهکشان پرسه بزند و به هر مزخرفی که می خواهد سر بزند. یکی دیگر از همراهان قدیمی آدام وارلاک، Pip the Troll، اخیراً در یک صحنه پس از اکران Eternals به MCU معرفی شد. حتی پایان دادن به رابطه گامورا با پیتر کویل می تواند بخشی از این تنظیمات باشد، زیرا او در نهایت مورد علاقه آدام وارلاک قرار گرفت.

یکی دیگر از متحدان قدیمی این شخصیت، Moondragon، هرگز در MCU ظاهر نشده است – اما به طور معمول، او روابط عاشقانه ای با Mantis دارد که پایان می یابد. Guardians Vol. 3 با رفتن به فضا تا خودش را پیدا کند و تصمیم بگیرد که به عنوان یک شخص چه می خواهد. (اگر دیزنی نسبت به روابط عجیب و غریب از هر نوعی دلگیر نبود، این به نظر می‌رسد دعوتی آشکار به یک آرک رمانتیک باشد.) موندراگون همچنین دختر درکس در زمان‌شناسی کمیک است، هرچند که با پیچ و خم‌های داستانی زیادی رخ می‌دهد. بخشی از MCU – حداقل هنوز نه.

می‌توانیم فرض کنیم که بازگشت آدام وارلاک به پرده، او را کاملاً از شخصیت مسیحی که بارها برای نجات کل سیاره‌ها در تداوم مارول کامیکس می‌میرد، تغییر می‌دهد، سپس بارها زنده می‌شود. مهم نیست که آینده MCU او چه خواهد بود، به خالقی مانند گان نیاز دارد، کسی که مایل به حمایت بیشتر از آدام وارلاک به دلیل علاقه به تاریخچه مارول این شخصیت باشد، و دیدگاهی معنادار برای جایگاه خود در MCU داشته باشد. یا نیاز به حس قابل توجهی از اشتیاق طرفداران برای آدام دارد، که با توجه به مینیمالیست بودن شخصیت و داستان فرعی او در این سفر اولیه، بعید به نظر می رسد. در مجموعه‌ای به رنگارنگ و پیچیده فیلم‌های نگهبانان، یک فوق‌العاده عصبانی دیگر که تلاش می‌کند بفهمد چه کسی می‌خواهد باشد و چه کسی می‌خواهد باشد، دقیقاً ترازو را به طور عمده پایین نمی‌آورد.

در حال حاضر، به نظر می رسد که مارول مراقب آدام وارلاک است – به طور هوشمندانه منابع قابل توجهی را روی شخصیتی که به ماجراجویی های فضایی کیهانی گره خورده است سرمایه گذاری نمی کند که عمدتاً نوار کناری ماجراجویی های زمین محور MCU بوده است، اما همچنین او را نمی نویسد. کاملا خاموش خود جلد 3 آرک، که از یک خدمتکار بچه‌گانه، به راحتی هدایت می‌شود، و به دنبال تاییدیه‌ی تکاملی عالی به نگهبان کهکشان تبدیل می‌شود، داستان راکت راکون را منعکس می‌کند، بدون هیچ‌کدام از همان سطح از جزئیات یا تعهد احساسی. اما این یک قوس کامل است که او را با یک داستان کامل باقی می گذارد – یا او را آماده می کند تا در مرحله بعدی مارول در مرکز صحنه قرار گیرد. تقریباً تمام قطعات داستان آدام وارلاک روی تخته است. فقط باید دید که آیا کسی به اندازه کافی سرمایه گذاری کرده است تا آنها را خریداری کند.

منبع: https://www.polygon.com/23713018/adam-warlock-future-mcu-movies-guardians-of-the-galaxy-vol-3

بخوانید:   مرحله جدید مبارزات اسرای فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی