کارگردان فاینال فانتزی دوازدهم شایعات طولانی درباره قهرمان واقعی را “داستانی جعلی” می خواند

Final Fantasy XII زمانی که در سال 2006 بر روی PS2 منتشر شد شگفت‌انگیز بود. با این حال، چرخه توسعه بسیار چالش برانگیزی برای توسعه دهندگان کلیدی خود از جمله کارگردان بازی یاسومی ماتسونو داشت.

اگرچه میزان واقعی چالش برانگیز بودن توسعه بازی به طور عمومی مشخص نیست، یکی از شایعات رایج در مورد تولید اولیه Final Fantasy XII که مورد توجه طرفداران قرار گرفت این بود که قهرمان داستان Vaan قهرمان اولیه برنامه ریزی شده FFXII نبود.

آن شایعه یک داستان ساختگی است.
متشکرم.

— 松野泰己 (@YasumiMatsuno) 18 آوریل 2023

یک شایعه دیرینه

چیزی که باعث شد این شایعه خاص در مورد بازی در طول سال‌ها بین طرفداران باقی بماند این بود که Vaan پس از انتشار با استقبال خوبی مواجه نشد. در حالی که بازیگران گسترده‌تر شخصیت‌ها بسیار محبوب بودند، از جمله بالتیر، فران، باش و آش، جایگاه وان در داستان اصلی به‌عنوان یک شخصیت پرسپکتیو به‌نظر می‌رسید تا فردی که نقش اصلی در طرح بزرگ‌تر داشته باشد.

گفتنی است، Vaan در نهایت در طول بازی خودش را پیدا کرد و حتی در یک بازی اسپین آف FFXII در Nintendo DS به نام Final Fatansy XII: Revenant Wings بازی کرد. طرفداران نیز در طول سال‌ها علاقه بیشتری به او داشتند، به لطف میم‌های مربوط به تلاشی که وان مجبور بود در خیابان‌ها فریاد بزند: “من کاپیتان باش فون رونسنبورگ از Dalmasca هستم!” یا «به دروغ های اوندور گوش نده».

منبع: https://www.ign.com/articles/final-fantasy-xii-director-calls-longstanding-rumor-about-real-protagonist-a-fake-story

به دروغ های اوندور گوش نده!
من کاپیتان باش فون رونسنبورگ از دالماسکا هستم! pic.twitter.com/gYDXso2J8S

– ویکتور هانتر (@victorehunter) 9 آوریل 2022

به ساده‌ترین بیان، ماتسونو انکار کرد که باش قهرمان اصلی Final Fantasy XII در تولید اولیه بود و نوشت: “این شایعه یک داستان ساختگی است. متشکرم.”