کیز آخرالزمان الهام گرفته از پسر جهنمی از شما می پرسد که با پایان دنیا چه کسی شما را نگه می دارد

“من دوست دارم با آن شوخی کنم کلیدهای آخرالزمان بر اساس مفهوم ” ساخته شده استمن و تو خیلی با هم فرق نداریمنجادی در مصاحبه ای به پولیگون گفت: بین بازیکنان و هاربینجرز که با آنها مبارزه می کنند. “اما این یک بازی بسیار احساسی است – جدای از مخاطرات مربوط به پایان جهان، که یک امکان بسیار بزرگ است. مهم این نیست که آیا شما از نظر جسمی صدمه می بینید، بلکه این نیست که آیا می خواهید احساسات شما را تحت تاثیر قرار دهد، اگر می خواهید برای افرادی که به آنها اهمیت می دهید ویرانی ایجاد کنید و مشکلاتی ایجاد کنید.

در خطی که اغلب از ژان پل سارتر نقل شده است، می‌خوانیم: «جهنم افراد دیگری هستند». خروجی وجود ندارد، یک نمایش صحنه ای مینیمالیستی درباره سه روح که در دیوارهای یک برزخ تک اتاقی به دام افتاده اند. شخصیت‌ها اعتراف می‌کنند، دعوا می‌کنند، به دنبال تبرئه هستند، یکدیگر را اغوا می‌کنند و در مورد وحشت وجودی ناشی از تحمل قضاوت دیگران اظهار نظر می‌کنند. در سال 2013، تیم کریدر، کاریکاتوریست و نویسنده یک خط تایپ کرد که نسلی از تعامل آنلاین را تعریف می‌کند: «اگر می‌خواهیم پاداش دوست داشته شدن را داشته باشیم، باید تسلیم مصیبت مرگ‌بار شناخته شدن شویم.»

مجموعه‌ای از کتاب‌های بازی آخرالزمان Keys شامل The Hungry، The Surge، The Last، The Fallen، The Found، The Summoned و The Shade است.

عکس: Evil Hat Productions

جهنم افراد دیگری در این RPG نیستند، اما آنها ممکن است تنها چیزی باشند که بین شما و دری به سرعت در حال باز شدن به سوی نابودی کیهانی قرار دارد.

بخوانید:   بهترین بازی با بدترین ترفند چیست؟ بهترین بازی‌های نمایشی تا به حال قسمت 59

نجادی گفت: طراحی کلیدهای آخرالزمان آنها را در طول اوج همه گیری کووید-19 در سال 2020 و بحران بهداشتی فزاینده آنها نجات داد، زیرا این پروژه ای بود که آنها همیشه می توانستند اینچ به اینچ جلو بروند در حالی که هیچ چیز دیگری معنی نداشت. با ادامه بیماری همه گیر، ناامیدی آنها به یک امید محتاطانه تبدیل شد که در نسخه نهایی بازی منعکس شد. اهمیت پیوندها عمیق تر شد، همانطور که تمایل امیدوارکننده به اسرار RPG و توضیحات کتاب بازی عمیق تر شد. دو ارز – نشانه های تاریکی و اوراق قرضه – نشان دهنده این کشش بین بدترین انگیزه ها و طبیعت بهتر ما هستند.

تازه واردانی که کتاب قوانین اصلی 300 صفحه‌ای را می‌خوانند، در میان فصل‌هایی که موفق به تجزیه و تحلیل و ارائه می‌شوند، گم نمی‌شوند. کلیدهای آخرالزماندستور کار مانند یک راهنمای گام به گام برای جراحی قلب – تصور کردن کاملاً خیره کننده اما به طور شگفت انگیزی ساده پس از شروع. کتاب‌های بازی، که در طیف فزاینده‌ای از پیچیدگی‌های عاطفی و روایی گنجانده می‌شوند، همراه با آغازگر و یادداشت‌های بهترین شیوه‌ها هستند، و بخش Keepers نکات مفیدی را برای چسباندن هر نوع شخصیت در جالب‌ترین موقعیت‌ها (بخوانید: تراژیک) بیان می‌کند.

Cover Art for Apocalypse Keys موجودی بی سر و فرشته را نشان می دهد که از یک ستون نور بالا می رود.  یک شاخک به دور آن ستون پیچیده شده است.  دو شخصیت بازیکن در پیش زمینه می ایستند و با عجله وارد عمل می شوند.  یکی کتابی را حمل می کند که شاخک هایی از صفحات آن می پرند.

تصویر: Evil Hat Productions

مانند پسر جهنمی و اسپین‌آف BPRD آن، هیولاهای شخصیت‌های بازیکن حق تولد آخرالزمانی خود را به نفع نجات بشریت از تهدیدات نادیده گرفته‌اند. قدرت ویرانگر این هیولاها به جای احترام از سوی بشریت در کل باعث ترس و انزجار می شود و بسیاری استدلال می کنند که واکنش کاملاً درست است. هر دارایی DIVISION چند روز بد تا تبدیل شدن به یک منادی به خودی خود فاصله دارد و تنها پیوندهای ارتباطی با همنوعان خود در حاشیه مطلق جامعه ممکن است سرنوشت لعنتی را از بین ببرد. شما برای متوقف کردن آخرالزمان به تاریکی نیاز دارید، اما به دوستانی نیاز دارید که تاریکی را مهار کنند.

بخوانید:   تورم مصرف‌کنندگان ژاپنی در ماه نوامبر، رکود چهار دهه گذشته را شکست

بازیکنان کهنه‌کار رومیزی فوراً متوجه شاسی بلند شده از مکتب طراحی آخرالزمان می‌شوند: کلاس‌هایی به‌عنوان کتاب‌های بازی از پیش ساخته‌شده مانند صفحه‌کار، شاهکارهای داستانی به‌عنوان حرکات، و تأکید بر تزریق ایده‌های خود به بازیکنان. علم خود جهان نجادی عاشقانه از موتور بازی آنها به عنوان “هیولای فرانکنشتاین” یاد می کند و مکانیک های گیم پلی بین فردی مانند پیوندهایی را از Wuxia RPG احساسی به عاریت می گیرد. قلب های ولین; تایمرهای اضطراب آور درون بازی معروف به ساعت از تیغه ها در تاریکی; و برداشتن معمای لذت بخش مکانیک حل معما از عنوان مادربزرگ-ملاقات-Cthulhu خلیج بریندلوود.

یکی از هوشمندانه ترین ترفندهای کوچک در کلیدهای آخرالزمانکیسه موفقیت ویرانگر است. مانند دیگر بازی های RPG از این قبیل، موفقیت هر حرکت playbook با انداختن دو تاس شش طرفه و اضافه کردن اصلاح کننده های مربوطه مشخص می شود. به طور سنتی، هر چیزی که کمتر از یک شش باشد، از دست رفته است، نتایجی فراتر از تعداد 10 به عنوان موفقیت غیرقابل کاهش نشان می دهد، و هر چیز دیگری در نهایت مختلط می شود – یعنی جایی را برای نگهدارنده باقی می گذارد که اجازه موفقیت بدهد، اما یک عارضه یا قیمت اضافه می کند. این شخصیت‌ها هنگام بازی در نقش خدایان افتاده، پیوندک‌های الدریچ، مظاهر گرسنگی بی‌پایان، یا تکه‌های روح مرده، می‌خواهند با غلتیدن در آن نقطه میانی شیرین، انگیزه‌های تاریک خود را کنترل کنند. رفتن به بالاتر از 9 به معنای لغزیدن به سوی سرنوشت شومی است که هر آنچه در سایه های پنهان قلب آنها نهفته است وعده داده (یا تهدید می کند).

شاید مهمتر از همه، کلیدهای آخرالزمان کسانی را که برای حفظ تعادل تلاش می کنند قضاوت نمی کند، بلکه لحظاتی از ارتباط، آسیب پذیری و صمیمیت را به عنوان دریچه هایی برای فشار دنیایی قضاوت کننده و بی رحم که بر شانه های شخصیت های شما فشار می آورد، فراهم می کند.

پیشرفت به سمت این فساد به‌عنوان ویرانی ردیابی می‌شود، و جمع‌آوری بیش از حد می‌تواند شخصیت‌ها را مجبور به بازنشستگی زودهنگام کند، بازی را رها کرده و به‌عنوان جدیدترین منادی، آخرالزمان را آغاز کند. خوشبختانه، بازیکنان می‌توانند نتایج خود را هم بالا و هم با استفاده از پیوندهای خود با یکدیگر، شخصیت‌های کلیدی غیربازیکن و تاریکی سخت در قلب توانایی‌هایشان تغییر دهند. همانطور که در کتاب قوانین آمده است: “شما قدرت زیادی دارید، اما آنچه واقعا دارید این است: جادو و ترس. شفا و امید. باید کافی باشد.» به عنوان فلاش بک یا لحظات کوچک بین فردی، تکیه بر این ارتباطات ممکن است تفاوت بین خنثی کردن یک هاربینگر یا تماشای جهان را که از نو ساخته می‌شود در تصویر وحشتناک هر چیزی که آن سوی در کمین می‌کند، ثابت کند.

بازی جدید نقش آفرینی رومیزی کلیدهای آخرالزمان با این دو رسانه متفاوت اشتراکات زیادی دارد، حتی اگر خالق رائه نجادی و ناشر Evil Hat Productions در تیتراژ به هیچ کدام اشاره نکنند. به شدت غرق در حالات پسر جهنمی و گردآوری یک شجره مکانیکی چشمگیر، کلیدهای آخرالزمان نیاز حیاتی برای ارتباط – حتی عشق – را در جلو و در کنار پایان واقعی جهان قرار می دهد. این سؤال می‌پرسد که آیا روابط می‌توانند ما را از بدترین انگیزه‌هایمان نجات دهند، در حالی که از چرخش پاشنه پر به سمت فراموشی لذت می‌بریم.

بازیکنان تجسم هیولاهایی هستند که برای DIVISION کار می کنند، یک آژانس مخفی دولتی غوطه ور با نام اختصاری احمقانه اما ماموریتی جدی: جستجوی Doors of Power و متوقف کردن Harbingers که آنها را کاملاً باز می کنند. جلسات شامل اسرار است که گروه، همراه با راهنمایی یک Keeper (نام بازی برای یک استاد بازی)، با جمع آوری کلیدهای همنام آخرالزمان، به طور مشترک آن ها را حل می کنند – شواهدی که می تواند به اندازه یک واکمن غرق در آب باشد. مانند تاجی خونین از رزهای سیاه شده آشکار است.

کلیدهای آخرالزمان بیان بازیکنان قهرمان تا جایی که ممکن است، فراهم کردن رمپ های ثابت برای تعامل بین گروه، فاش کردن یک راز یا عارضه وحشتناک، یا ذوب شدن در آغوش و لب های هیولای همکار خود – هک، یک بخش کامل در کتاب با عنوان “من تقریباً زنگ زدم” وجود دارد. این بازی آخرالزمان بوسه.”

کلیدهای آخرالزمان در حال حاضر از طریق فروشگاه اینترنتی Evil Hat Productions، از طريق آمازون، و از فروشگاه بازی دوستانه محلی شما.


منبع: https://www.polygon.com/23759900/apocalypse-keys-rpg-preview-impressions-release-date-price