یوتیوب‌بر محبوب Zelda از نینتندو درخواست می‌کند که او را تنها بگذارد

منبع: https://kotaku.com/zelda-breath-wild-multiplayer-tears-kingdom-nintendo-1850339043

مورینو گفت: “لطفاً این اعتصابات و ادعاها را حذف کنید یا حداقل با ما گفتگو کنید تا همه ما بتوانیم با هیجانی که مطمئنم دوست دارید در مورد بازی های آینده خود ببینید به جلو برویم.” در ویدیویی برای نینتندو در 14 آوریل در یوتیوب پست شد و گفت که توسط وکیلش بررسی شده است. این درخواست پس از آن صورت می گیرد که سازنده سوییچ ظاهراً ادعاهای حق نسخه برداری و اعتصابات علیه کانال مورینو را دو برابر کرد و تعداد کل را به 28 افزایش داد، از جمله مواردی که علیه ویدیوهای قدیمی که هیچ ارتباطی با آن نداشتند. نفس وحشی، مانند یکی در مورد Wii Sports.

نینتندو بلافاصله به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ نداد.

درست در زمانی که بسیاری از تولیدکنندگان محتوا در حال آماده شدن برای هجوم انبوه علاقه از طرفداران و بینندگان هستند. انتشار از اشک پادشاهی ماه آینده، اکنون مورینو از تولید محتوا برای بازی خسته شده است، مبادا ادعاهای حق چاپ خودسرانه ادامه یابد. “این کمی ترسناک است زیرا سابقه ای که آنها در مورد این پرونده ایجاد کردند ممکن است به شدت برای آزادی آینده آنها اعمال شود. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom،” او گفت. با توجه به تصمیم آنها برای حذف ویدیوهای چالشی و گیم پلی در کنار محتوای اصلاح شده، برای هر سازنده محتوا دشوار خواهد بود که مفاهیم خلاقانه را بدون ترس از اعمال حق نسخه برداری نینتندو بر روی ویدیو که مطابق با سیاست های خود است، ارسال کند.

بخوانید:   Prime Day 2023 RTX 4080 و RTX 4070 Ti را می سازد... خوب، ارزان نیست، اما ارزان تر

او اکنون می گوید که نینتندو برعکس این کار را انجام داده است، اقدام به ادعای حق نسخه برداری بیش از 20 ویدیوی دیگر که کل حرفه تولید محتوا را در بر می گیرد. در حالی که اکثر آنها کلمه “mod” را در عنوان گنجانده بودند، حداقل یکی از آنها فقط حاوی گیم پلی وانیلی همراه با تفسیر بود. مورینو در جدیدترین ویدیوی خود گفت: «این حذف‌ها ممکن است با محتوای اصلاح‌شده شروع شده باشند، اما کاملاً به چیز دیگری تبدیل شده‌اند.

نینتندو ابتدا هدف قرار دادن آن را آغاز کرد زلدا کانال یوتیوب speedrunner در 6 آوریل پس از آپلود فیلمی از یک نفس وحشی حالت چند نفره او دستور داد و در اختیار عموم قرار داد. علی‌رغم ساختن ویدیوهایی با اجرای چالش‌ها و سایر محتوای اصلاح‌شده برای سال‌ها، به نظر می‌رسد اولین باری است که نینتندو نشان می‌دهد که هر نوع مشکلی با محتوا دارد. مورینو در آن زمان در مورد آن در توییتر پست کرد، انتقاد از این حرکت و درخواست از ناشر برای تغییر تصمیم.

در 23 آوریل، دیگری زلدا یوتیوبر، کروتون، گفت 10 مورد از استریم ها و دو ویدیوی آنها از این پلتفرم “برهنه” شده است. آنها در توییتی نوشتند: “بدون پاسخ، بدون زمینه، فقط حذف حق نسخه برداری”. «و یکی از این ویدیوها به معنای واقعی کلمه هیچ ربطی به مودها ندارد و به سادگی یک زلدا اجرا چالش.”

مورینو در ویدیوی خود نینتندو را متهم می‌کند که دستورالعمل‌های سازنده محتوای خود را برای هدف قرار دادن او نادیده می‌گیرد و از مود شده‌اش دفاع می‌کند. نفس وحشی اجراها، که در مجموع ده ها میلیون بازدید جمع آوری کرده اند و به حفظ هیجان در مورد بازی که اکنون شش سال از عمر آن می گذرد کمک کرده اند. او گفت: «برای روشن بودن، من هرگز دزدی دریایی بازی های نینتندو را تشویق نکرده ام. «مدهایی که من سفارش داده‌ام فروخته نمی‌شوند، و همه کدها سفارشی هستند، به این معنی که فاقد دارایی‌های نینتندو هستند.»

بخوانید:   راهنمای مبتدیان Remnant 2: 9 نکته که قبل از شروع باید بدانید
Skyward Sword HD دوباره از تلو تلو خوردنی که منجر به Breath Of The Wild شد بازدید می کند

مورینو در ابتدا قصد داشت به ادعای حق نسخه‌برداری اعتراض کند و از ویدیوهای خود به دلایل استفاده منصفانه دفاع کند، اما او اکنون می‌گوید این تلاش‌های قانونی می‌تواند میلیون‌ها هزینه داشته باشد و آینده کانال یوتیوب او که بیش از ۱.۶ میلیون مشترک دارد را به خطر بیندازد. او اخیراً در توییتی نوشت: «هیجان‌انگیز شدن برای آن سخت است اشک پادشاهی وقتی که زلدا جامعه از یوتیوب در حال نابودی است.»

در پی یک موج گسترده تبلیغاتی که به دنبال آخرین اخبار منتشر شد The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom تریلربه نظر می رسد که نینتندو تعداد ادعاهای سرکشی را که در زمینه حق نسخه برداری علیه سازندگان محتوا در یوتیوب مطرح می کند، افزایش داده است و حداقل یکی از آنها در حال عقب نشینی است. در جدیدترین ویدیوی خود، اریک «پوینت کرو» مورینو از نینتندو درخواست کرد که کانال او را تنها بگذارد، زیرا اخیراً ده ها ادعای اضافی علیه ویدیوهای او صادر کرده است.