38 میلیون فروش پلی استیشن 5 پس از بهترین سال خود در بازار

PS5 با فروش 32.1 میلیون دستگاه تا پایان سه ماهه سوم، اکنون به 38.4 میلیون دستگاه رسیده است. سونی همچنین در سال مالی 2023-2022 تقریباً به همان میزانی که تا آن زمان فروخته بود، سال را با فروش 19.1 میلیون کنسول PS5 در مقایسه با فروش 19.3 میلیون دستگاه قبلی به پایان رساند.

افزایش فروش به طور کلی احتمالاً به این واقعیت مرتبط است که کنسول‌های PS5 اکنون به راحتی در دسترس هستند زیرا جیم رایان، رئیس سرگرمی‌های تعاملی سونی در ژانویه گفت که کمبود سهام اساساً به پایان رسیده است.

با این حال، سه ماهه چهارم 6.3 میلیونی قوی ترین آن نبود، زیرا 7.1 میلیون کنسول PS5 در سه ماهه سوم فروخته شد. با این حال، این یک روند نسبتاً منظم است، زیرا Q3 شامل دوره تعطیلات می شود که معمولاً منجر به افزایش فروش قابل توجه سخت افزار بازی های ویدیویی می شود.

Ryan Dinsdale یک فریلنسر IGN و بازیگر سردبیر اخبار بریتانیا است. او تمام روز در مورد The Witcher صحبت خواهد کرد.

منبع: https://www.ign.com/articles/playstation-5-sales-top-38-million-following-its-best-year-on-the-market

پلی استیشن 5 سونی به تازگی بهترین سال خود را در بازار به پایان رسانده است و در نتیجه از 38 میلیون دستگاه فروخته است.

PS5 به دلیل کمبود قطعاتی که صنعت بازی های ویدیویی و فراتر از آن را گرفتار مشکلات تولیدی قابل توجهی کرده بود، سونی را مجبور به ارزیابی مجدد پیش بینی فروش خود برای سال مالی 2021-2022 کرد.

در جدیدترین نسخه سونی فاش شد گزارش درآمدهای مالیپلی استیشن 5 در سه ماهه چهارم (سه ماهه چهارم) سال مالی 2022-2023، 6.3 میلیون دستگاه فروخت. این بیش از سه برابر بیشتر از فروش آن در سه ماهه چهارم سال قبل بود، جایی که تنها دو میلیون دستگاه فروخت.

بخوانید:   Zelda: Tears Of The Kingdom - راهنمای معمای معبد Gasas