8 ترابایت فضای ذخیره برای شما کافی است؟ این SSD سامسونگ 870 Qvo SATA به 408 پوند کاهش یافته است

Samsung 870 Qvo یکی از بهترین هاردهای SSD SATA با ظرفیت بالا است که تا 8 ترابایت فضای ذخیره سازی را در قالب کلاسیک 2.5 اینچی ارائه می دهد. معمولاً با قیمتی در حدود 452 پوند به فروش می رسد، اما اکنون با 10 درصد تخفیف، آن را به پایین ترین قیمتی که در آمازون انگلستان دیده ایم، می رساند: 408 پوند. این یک قیمت عالی برای یک تن فضای ذخیره سازی بازی و رسانه است.

ما سامسونگ 870 Qvo را در سال 2020 در نسخه 1 ترابایتی آن به طور قابل توجهی کوچکتر بررسی کردیم و حتی در آن زمان نیز این درایو حجم زیادی از فضای ذخیره سازی را با طول عمر چشمگیر (2880 ترابایت وات برای اندازه 8 ترابایت) و ضمانت سه ساله ارائه داد. این آن را برای ذخیره‌سازی طولانی‌مدت بازی‌ها و رسانه‌ها انتخاب خوبی می‌کند، اما سرعت خواندن/نوشتن آن برای SATA SSD نیز معقول است، زیرا QLC NAND آن مانع بزرگی خارج از سناریوهایی نیست که دائماً در حال نوشتن داده‌ها هستید. درایو

سامسونگ این درایو را دارای سرعت خواندن متوالی تا 560 مگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن متوالی تا 530 مگابایت بر ثانیه ارزیابی می‌کند که آن را در میان سریع‌ترین گزینه‌های SATA قرار می‌دهد، اما تا حدودی پس از SSD‌هایی که از رابط مدرن NVMe استفاده می‌کنند. سرعت خواندن/نوشتن تصادفی برای یک درایو SATA نیز خوب است، در 98K خواندن و 88K نوشتن – به طور قابل توجهی کندتر از جایگزین های NVMe که می توانند تا 10 برابر این سرعت برسند، اما باز هم با یک حاشیه خوب سریعتر از هارد دیسک ها!

بخوانید:   بهترین دک‌های «Marvel Snap» – نسخه می ۲۰۲۳ – TouchArcade

به طور کلی، این یک گزینه خوب برای هر کسی است که دوست دارد تعداد زیادی بازی را به طور همزمان نصب کند و نمی‌خواهد برای بارگذاری آن‌ها مدت زیادی صبر کند (یا با مشکل کپی کردن آنها از یک هارد دیسک مکانیکی به یک SSD کنار بیاید. زمانی که به آنها نیاز است). همچنین انتخاب خوبی برای جایگزینی هارد دیسک های بزرگتر برای ذخیره سازی رسانه است، کاری که من خودم برای خلاص شدن از شر صدای کلیک آزاردهنده و زمان دسترسی آهسته HDD ها به آن شناخته شده اند انجام داده ام.

شما چه فکر می کنید – آیا هرگز یک درایو 8 ترابایتی را پر می کنید؟ یا منتظر مدل های 16 ترابایتی هستید؟ با گذاشتن کامنت در ادامه به من اطلاع دهید!

منبع: https://www.rockpapershotgun.com/8tb-enough-storage-for-you-this-samsung-870-qvo-sata-ssd-is-down-to-408