FTC برای تجدید نظر در مورد تصمیم دادگاه بلیزارد این هفته مایکروسافت/اکتیویژن حرکت می کند

هنگامی که GameSpot در رابطه با جذابیت FTC با Activision Blizzard تماس گرفت، یکی از نمایندگان شرکت اظهار داشت: “واقعیت ها تغییر نکرده اند. ما مطمئن هستیم که ایالات متحده در بین 39 کشوری باقی خواهد ماند که ادغام می تواند پایان یابد. ما مشتاقانه منتظر تقویت قدرت هستیم. دوباره پرونده ما در دادگاه.”

همانطور که توسط آستانه، FTC اخطاریه ای ارسال کرده است که کمیته در حال اعتراض به تصمیم قاضی ژاکلین اسکات کورلی است. استدلال کامل FTC علیه این تصمیم تا زمانی که درخواست تجدید نظر به دادگاه تجدیدنظر ناحیه نهم ارائه نشود، فاش نخواهد شد.

پس از پیروزی اخیر مایکروسافت در برابر کمیته تجارت فدرال در دادگاه فدرال ایالات متحده، این شرکت ممکن است یک بار دیگر به جایگاه کشیده شود. کمیسیون تجارت فدرال (FTC) حرکت کرده است برای تجدیدنظرخواهی حکم اخیر دادگاه مبنی بر عدم اعطای حکم موقت به مایکروسافت که FTC به دنبال آن بود.

محصولات مورد بحث در اینجا به طور مستقل توسط ویراستاران ما انتخاب شده اند. در صورت خرید هر چیزی که در سایت ما ارائه شده است، GameSpot ممکن است سهمی از درآمد دریافت کند.

منبع: https://www.gamespot.com/articles/ftc-moves-to-appeal-this-weeks-microsoft-activision-blizzard-court-decision/1100-6515931/?ftag=CAD-01-10abi2f

قاضی کورلی در این حکم نوشت: «دادگاه دریافته است که FTC بر ادعای خود پیروز خواهد شد، این ادغام عمودی خاص در این صنعت خاص ممکن است به طور قابل توجهی رقابت را کاهش دهد. برعکس، شواهد ثبت شده حاکی از دسترسی بیشتر مصرف کنندگان به Call of Duty و سایر محتوای Activision است.

فیل اسپنسر، مدیرعامل ایکس‌باکس گیمینگ، در مجموعه‌ای از توییت‌هایی که مدت کوتاهی پس از صدور حکم دادگاه منتشر شد، نسبت به آینده این معامله خوش‌بین به نظر می‌رسید و نوشت: «شواهد نشان می‌دهد که معامله اکتیویژن بلیزارد برای صنعت خوب است و ادعاهای FTC در مورد تعویض کنسول، چند خدمات اشتراک بازی و فضای ابری واقعیت‌های بازار بازی را منعکس نمی‌کنند. از زمانی که برای اولین بار این معامله را اعلام کردیم، تعهد ما برای ارائه بازی‌های بیشتر به افراد بیشتری در دستگاه‌های بیشتر افزایش یافته است. ما چندین قرارداد برای ساخت Activision Blizzard امضا کرده‌ایم. بازی‌ها، بازی‌های Xbox first party و Game Pass همگی در دسترس بازیکنان بیشتری نسبت به امروز هستند. ما می‌دانیم که بازیکنان در سراسر جهان این مورد را از نزدیک تماشا می‌کنند و من به تلاش‌هایمان برای گسترش دسترسی و انتخاب بازیکنان در طول این سفر افتخار می‌کنم. “

بخوانید:   چین از مذاکرات صلح برای پایان دادن به جنگ اوکراین حمایت کرد

حتی اگر کشمکش‌های مداوم این شرکت با FTC به نفع آن باشد، مایکروسافت هنوز چند مانع دیگر برای رفع کردن دارد. این شرکت همچنان تحت نظارت سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) قرار دارد، که به دلیل نگرانی در مورد تأثیر آن بر بازار بازی‌های ابری، اقدام به مسدود کردن این معامله کرد. با این حال، پس از آخرین حکم، CMA اعلام کرد که مایل است در موضع فعلی خود دوباره مذاکره کند.

این خبر تنها یک روز پس از پیروزی مایکروسافت در نبرد دادگاه خود در برابر FTC منتشر می شود و قاضی کورلی در نهایت حکم داد که خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت باعث کاهش قابل ملاحظه رقابت در صنعت بازی نمی شود.

اگر FTC در این پرونده پیروز می شد، مایکروسافت با حکمی مواجه می شد که به طور موقت معامله را متوقف می کرد تا زمانی که پرونده ضد انحصار FTC علیه مایکروسافت که قرار است در 2 آگوست آغاز شود. همانطور که اکنون مطرح است، FTC باید دادگاه حوزه نهم را متقاعد کند. استیناف برای صدور یک توقف اضطراری برای تمدید حکم منع موقت فعلی که قرار است در روز جمعه، 14 ژوئیه منقضی شود. خرید اکتیویژن بلیزارد در اوایل هفته آینده.