Guardians of the Galaxy با اجازه دادن به جیمز گان به بهترین نسخه از خود تبدیل شد

اخطار: پخش اسپویلر برای Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3 خروجی مناسب برای جیمز گان از دنیای سینمایی مارول است (اگر دی سی خانه جدید او برای همیشه باشد). این «سرسخت‌ترین» فیلم نگهبانان کهکشان (بررسی) است، زیرا لباس بین‌ستاره‌ای می‌بیند که سه‌گانه گان به پایان می‌رسد، که مسلماً تک‌صداترین فیلم مارول تا اولین بمب اف‌اف‌های بدون سانسور جهان است. گان تمام ذره ذره خود را به سه گانه نگهبانان تزریق کرد، از موسیقی متن گرفته تا فیلمنامه گرفته تا فیلم برداری Baby Groot، و بهترین نسخه از شخصیت هایی را پیدا کرد که قاطعانه آن را دوست دارد، زیرا هر فیلم کمی بیشتر از پیشینه او اجازه می دهد تا داستان های تلخی را در DNA روایت کند. فیلم های نگهبانان پوند به پوند، سه گانه Guardians یکی از بهترین داستان های فرعی متمرکز بر شخصیت در MCU است – و این کاملاً به لطف آزادی هایی است که به گان اجازه می داد با کمترین دخالت، خودش باشد.

از مجموعه دزدی پیتر کویل گرفته تا «بیا و عشقت را بگیر» ردبون در آغاز اولین Guardians of the Galaxy تا جلد. فینال تلخ و شیرین 3 که در فلورانس + The Machine با نام «روزهای سگی به پایان رسید» تنظیم شده است، گان از طریق آهنگ‌ها به شخصیت سینمایی برتری می‌دهد. چه فیلم دیگری از مارول قبل از اکران فیلم، هیجان را در مورد میکس نوارهای انتخاب شده توسط فیلمساز ایجاد می کند؟ توانایی گان در برجسته کردن تأثیر داستانش با انتخاب آهنگ پشتوانه عالی، لایه دیگری از عمق را به اپرای راک کیهانی او می‌افزاید، زیرا گان به این فکر می‌کند که چگونه هر قطعه با پازل نگهبانانش مطابقت دارد. آهنگ‌های موجود در فهرست‌های پخش خانگی گان به ریتم پشت سرگذاشتن‌های کویل، ضربات درکس و اعترافات عمیقاً احساسی مانند او در حال نوشتن صحنه‌هایی برای تناسب با سوزن‌های از پیش انتخاب شده تبدیل می‌شوند، نه برعکس.

جیمز گان خیلی اهمیت می دهد

موسیقی تنها یکی از مواد تشکیل دهنده سس مخصوص گان است. در تکامل نگهبانان یک ثبات وجود دارد، از اتحادیه‌های غیرمحتمل برای فرار از زندان، تا نبرد با سلستیال‌ها که آنها را گرد هم می‌آورد، تا مأموریت‌های نجاتی که باعث خداحافظی اشک‌آور می‌شوند. این شکایت از اینکه فیلم‌های مارول از ماشین بیرون آمده‌اند، توسط سه‌گانه نگهبانان، نویسندگی (با همکاری نویسندگان) و کارگردانی گان باطل شده است. هیچ کس بهتر از گان نمی تواند ما را عاشق افراد نامتناسب کند، هرگز درکس، گامورا، راکت یا گروت را در ادامه نبرد کویل برای نجات کهکشان به جای رویارویی با مسائل مادر و پدرش از دست ندهد. برخلاف فیلم‌های سوپرتیم کمتری که نمی‌توانند همه اعضای خود را ارتقا دهند، گان از شما می‌خواهد که هر یک از گاردین‌ها را به همان اندازه که او آنها را دوست دارد، دوست داشته باشید، به‌ویژه مورد علاقه شخصی او، Rocket Raccoon.

برخلاف فیلم‌های سوپرتیم کمتری که نمی‌توانند همه اعضای خود را ارتقا دهند، گان از شما می‌خواهد که هر نگهبان را به همان اندازه که او دوست دارد دوست داشته باشید.


امضاهای حواس پرت و در عین حال سنگین او در اولین فیلم Guardians of the Galaxy ظریف تر است. گان وظیفه دارد یک داستان منشأ درخور توجه MCU برای ابرقهرمانان بدون شناخت جریان اصلی کاپیتان آمریکا یا هالک بسازد. این زیباترین و یونیفرم‌ترین فیلم در میان فیلم‌های محافظان او است، منهای حواس‌پرتی با رقص یا سیخ زدن و کوبیدن خشونت‌آمیز گروت به نگهبانان کری رونان در حالی که در راهرو در حال حرکت هستند. Guardians of the Galaxy گان است که به خوبی در sandbox مارول بازی می کند، زیرا کافی است که Vol. 1 اولین حمله MCU به “Cosmic Marvel” است. گان می‌داند که این منظره ذاتی است زیرا رونان به طرز وحشیانه‌ای تانوس را تهدید می‌کند یا ما با سرعت در فضاپیمای میلان کویل دور می‌شویم. مناظر، صداها، MCU در سال 2014 دیده نشده بودند.

بخوانید:   توافق کشورهای هند-اقیانوسیه برای آغاز مذاکرات امنیت اقتصادی

توجه گان به جزییات جزئی، فیلم‌های او را متمایز می‌کند و از جلد اول شروع می‌شود. 1. فداکاری کویل به واکمن کتک خورده و میکس تیپ های احساسی شخصیت را مانند یک کتاب تصویری پاپ آپ باز می کند. آشفتگی دعوای غرق در الکل راکت و درکس در خارج از لانه کلکسیون، آسیب پس زمینه را نشان می دهد. مکالمات آرام‌تر و لحظات پیوند در خارج از ناوگان Nova Corps که در اطراف کشتی‌های جنگنده کری در بالای زاندار زیپ می‌زنند، در هر سه فیلم با صدای بلند پخش می‌شوند. بنیادی که گان برای نگهبانان خود در جلد. 1 بی عیب و نقص است و به قوس های داستان سرایی بادوام اجازه می دهد تا قهرمانانی را که نمی دانند با عشق مشروط چه کنند، خراب کرده و احیا کنند. گان هرگز از نمایش باشکوه در Guardians of the Galaxy منحرف نمی شود، و همیشه اطمینان حاصل می کند که نگهبانان خود تمرکز اصلی هستند.

هیچ ذینفع برجسته‌تری از ساخت شخصیت گان به اندازه یوندوی نرم و راز آبی-meanie وجود ندارد – نه پدر کویل، اما مطمئناً پدرش. کویل و یوندو در مورد اینکه چگونه کاپیتان راویگر یک پسر زمینی را ربوده و هر روز تهدید به آدمخواری می‌کند، شوخی می‌کنند، که در ظاهر برای جوک بازی می‌کند، اما این پوششی است که گان تحت انگیزه‌های ظاهراً بی‌رحمانه یوندو، دلسوزی پدر و پسری را پنهان می‌کند. باز هم، لمس‌های کوچکی مانند داشبورد یوندو یا لبخندهای تأییدکننده که کویل نمی‌بیند منجر به سیل آب‌رسانی در انتهای فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 2 که یکی از زیباترین جشن ها در کل MCU است. توسعه مخفیانه گان از علاقه والدین/کودکان کویل و یوندو مانند چکش رونان در نقش «پدر و پسر» کت استیونز در مراسم تشییع جنازه یوندو پر از آتش بازی راوگر بازی می کند و حتی سنگی ترین تماشاچی را نیز به یک نابودی احساسی تبدیل می کند.

او نوسان‌های تونال عظیمی را می‌گیرد (و زمین می‌گیرد).

آنچه قابل توجه است این است که چگونه گان این کار را در فیلم بسیار احمقانه Guardians of the Galaxy Vol. 2. تیتراژ افتتاحیه Baby Groot به عنوان Boogie ELO’s “Mr. آسمان آبی» نه تنها بر مقدمه‌ی جذاب Quill از جلد. 1 اما به طور کامل مخاطبان را برای گانن بیشتر آماده می کند. شوخی پیچ خورده ای که فکر می کند خنده دار است که بیبی گروت گیر کند و انگشت پای راویگر را بدزدد. شوخی کودکانه ای که شامل صحنه هایی از کارتون های رد شده لونی تونز است، مانند زمانی که راکت انبوهی از Ravager را می فرستد که انگار از فلابر ساخته شده اند. توهم‌زای 700 پرش بیش از حد که منجر به پوک بیبی گروت می‌شود، صحنه گرفتن پدر و پسر هالمارکی بین کویل و ایگو، وسواس مداوم راکت با دزدیدن اعضای بدن بیونیک – جلد. 2 گان است که گذشته اسکوبی دو خود را در آغوش می‌گیرد و به نگهبانان نزدیک می‌شود.

بخوانید:   دستور انهدام موشک ماهواره‌بر اپسیلون از سوی آژانس فضایی ژاپن

با همه اینها، Guardians of the Galaxy Vol. 2 به عنوان یک مطالعه شخصیت در میان همه گنگ ها و مزخرفات بسیار ارزشمند است. اراده کویل و گامورا آنها، مملو از نگاه های عاشقانه گرم نیستند. در همین حال، مانتیس پس از خواندن خاطرات خون آلود دراکس در نمایشی غم انگیز به گریه می افتد. پذیرفتن راکت به عنوان پادشاه آشول پس از سخنرانی یوندو ساده و در عین حال تاثیرگذار است زیرا این پستاندار جهش یافته آسیب پذیر بودن را یاد می گیرد. چرخش ناب یوندو باعث شادی می شود و اظهار غرور او مبنی بر اینکه مری پاپینز است چیزی بیش از یک خنده دور ریختنی است. کراگلین – حتی دست دوم یوندو – وقتی کویل اسلحه یاکا ارو یوندو را که اکنون درگذشته هدیه می‌دهد، بند قلب ما را می‌کشد، و صدای کراگلین به‌طور تکان‌دهنده‌ای یک «متشکرم» هشیارکننده می‌گوید. گان یک خط واحد، کوچکترین چیزهای کوچک، بسیار غول آسا ایجاد می کند.

Guardians of the Galaxy Vol. 3 دایره کامل حرفه گان است که با مربیگری تحت رهبری شخصیت ترسناک لوید کافمن از استودیو تروما آغاز شد. تمام تاریک‌ترین شوخی‌های موجود در گان – که در فیلم‌نامه‌هایی از ترومئو و ژولیت تا آزمایش بلکو رایج است – تحت نظارت مارول تا جایی که می‌تواند پیش می‌رود. ناتوانی آدام وارلاک در درک تفاوت بین مجازات گروگان سبک و تخلیه اشعه لیزر به طرز خنده‌داری برای MCU نامناسب است و در عین حال کاملاً برای کاتالوگ فیلمساز یکسان است. The High Evolutionary یکی از منفورترین حرامزاده های مارول است و ارتش ماشین جنگی حیوانات او سوخت کابوس است (حتی وقتی جودی گریر صداپیشگی می کند). گان ساکنان بی‌گناه Counter-Earth را منفجر می‌کند، در مطالبی شوخ طبعی پیدا می‌کند که سوالاتی را در بین طرفداران جوان MCU ایجاد می‌کند که ممکن است والدینشان نگران پاسخ دادن به آن‌ها باشند، و با اطمینان کامل‌ترین حالت خود را به گونه‌ای که مناسب آهنگ قو OG Guardians باشد، می‌پذیرد. همه‌چیز گان و توانایی مارول در اجازه دادن به گان که خودش باشد، چیزی است که این سه‌گانه را به خانه می‌آورد.

Guardians of the Galaxy Vol. 3 فول فورس گان است

جایی که جلد. 1 و جلد. 2 با گرایش های کمدی ایمن تر گان، جلد. 3 از این نمی ترسد که تمایلات بدتر خود را در فیلمنامه هایی مانند Super یا Slither خانه پیدا کند. به جرأت می توانم بگویم که سرنوشت الیوت پیج در فیلم سوپر هم قابل مقایسه است، زیرا راکت جوان تلاش می کند لیلا و دیگران را از قفسشان بیرون کند؟ چهره هولناک The High Evolutionary چیزی است که من انتظار دارم در فیلم زامبی Rated-R آن را ببینم (این باعث می شود Red Skull شبیه برنده مدل برتر بعدی آمریکا به نظر برسد). با این حال، گان همچنان آنچه را که Guardians او در پایان روز سزاوار آن هستند، تصدیق می‌کند و مانند فیلم‌نامه بازسازی طلوع مردگان، پایانی بی‌امید ندارد. حتی دراکس هم به حق خود می‌رسد، زیرا همراهانش سرانجام به عنوان یک پدر بداخلاق و نه یک دیوانه انتقام‌جو که برای غلبه بر دشمنان با خونخواهی سیری ناپذیر تربیت شده است، تشخیص می‌دهند. گان موجوی مراقب دلسوز خود را کانالیزه می‌کند و به اعماق ترفندهایش می‌رسد، اما قبل از ورود به ورطه بدبینی و شکست‌های اجتماعی که در برخی از ویژگی‌های ترسناک خشن‌تر او یافت می‌شود، توقف می‌کند – نگهبانان او برای آینده‌ای که همه ما شایسته آن هستیم می‌جنگند.

بخوانید:   بر اساس گزارش ها، بلیزارد با شکایت 43.5 میلیون دلاری از NetEase به دلیل بازپرداخت روبرو است.

عنوان Gunn-ho Guardians of the Galaxy Vol. 3 می شود، هرگز آن رشته انسانی را که نگهبانان را دوست دارد و به ما کمک می کند ارتباط آنها را احساس کنیم، از دست نمی دهد. سکانس‌های فلاش بک که در آن راکت مورد آزار حیوانات The High Evolutionary قرار می‌گیرد، لحظه‌های اشک‌آوری هستند که انتظار دارید. فداکاری خشمگین کویل به موشک آسیب دیده، انحرافات نه چندان نرم گامورا از التماس های دلخراش کویل، کل «آخرین هور» تماشای شخصیت هایی که برای بهبودشان از هم جدا می شوند، اما نمی خواهند که نگهبانان تغییر کنند – گان گم نمی شود. در زیاده خواهی های خودخواهانه گان هرگز از مراقبت و مراقبت از نگهبانان با هر تزیین و تغییر رنگی دست بر نمی دارد. هر فیلم در این سه گانه در هسته خود یک شخصیت باقی می ماند، مهم نیست که چقدر آسان باشد که امضای گان را به طنز نوجوانانه مرزی و سکانس های موزیک ویدیوی برتر جدول که در آن بدها شرمنده می شوند، خلاصه شود.

گان این فیلم‌های نگهبانان را برای طردشدگان، کسانی که دچار سوءتفاهم شده‌اند، و شکسته‌شدگان در میان ما ساخت، و هرگز دیدگاه خود را نپذیرفت.


گان به تمام سیلندرها شلیک می کند تا کامل ترین سه گانه ای را که می توان تصور کرد. Guardians of the Galaxy جنگ ستارگان اوست. او به ما اجازه می‌دهد با محافظ‌های وایلد کارت که بیشتر به محافظت از خودشان نیاز دارند، سوار تفنگ شوتیم و اجازه می‌دهد عیب‌هایشان برهنه باشد. هیچ فرنچایز فرعی کنونی در MCU وجود ندارد که من را در هر ورودی خارج از Guardians آشکارا گریه کند – سرودی برای توانایی ذاتی گان در گفتن داستان های تأثیرگذار با شخصیت هایی که دیگران ممکن است به نمایش های عجیب و غریب تبدیل شوند. سود همه چیز در این فیلم های نگهبانان است، و جلد. 3 سر تکان می دهد بی پایان به ورودی های قبلی خود. برای اینکه بتوانیم گروت را بفهمیم همه چیز را به پایان برسانیم زیرا اکنون همه ما یک خانواده بزرگ با نگهبانان هستیم؟ اگر این کار شما را جوراب نمی کند، قلب خود را در یک زباله سوز قرار دهید زیرا جامد یخ زده است.

Ant-Man ممکن است مرا بخنداند. کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان ممکن است من را به وجد بیاورد. آنها در بازی با نقاط قوت منحصر به فرد مهارت دارند. فیلم‌های نگهبانان جیمز گان فقط یک نژاد متفاوت هستند که به شما امکان می‌دهند شکم بخندید، اشک بریزید، با هیجان زوزه بکشید و رنگین کمانی از تجربیات را در یک نشست احساس کنید. «ما گروت هستیم»، مراسم تشییع جنازه راوگر، سلام نگهبانان به راکت – گان دقیقاً می‌داند که چگونه با موجی از معنا با اوج‌های داستان روبرو شود. بیش از سه فیلم، Guardians به قهرمانان گمنام MCU تبدیل شده اند، به لطف مردی که از کمال ناقص آنها حمایت می کند. گان این فیلم‌های نگهبانان را برای طردشدگان، کسانی که دچار سوءتفاهم شده‌اند، و شکسته‌شدگان در میان ما ساخت، و هرگز دیدگاه خود را نپذیرفت. همانطور که مشخص است، فردیت تاکیدی گان سلاح مخفی است که این نگهبانان ضعیف به آن نیاز داشتند تا به MCU نشان دهند که چگونه این کار را انجام می دهد.

آن، و شاید زردو هاسلفرو.

برای اطلاعات بیشتر در مورد فیلم، بررسی کنید جیمز گان و کریس پرت در پاسخ به نظرات IGN، دریابید چگونه Guardians 3 را تماشا کنیم، یا مطالعه کنید هر نگهبان کهکشان همیشه!

منبع: https://www.ign.com/articles/guardians-of-the-galaxy-became-best-version-of-itself-letting-james-gunn-do-his-thing