Keynote از پلتفرم های هوش مصنوعی نسل جدید برای هر صنعت رونمایی کرد

علاوه بر این، هوانگ یک پلت فرم جدید را برای فعال کردن نسل بعدی ناوگان ربات های متحرک خودران (AMR) اعلام کرد. اسحاق AMR به شبیه سازی، استقرار و مدیریت ناوگان ربات های متحرک مستقل کمک می کند.

برای شرکت هایی که به عملکرد نهایی هوش مصنوعی نیاز دارند، او رونمایی کرد DGX GH200، یک ابررایانه هوش مصنوعی با حافظه بزرگ. از NVIDIA NVLink برای ترکیب تا 256 استفاده می کند سوپرتراشه های NVIDIA GH200 Grace Hopper به یک GPU واحد با اندازه مرکز داده.

هوانگ گفت که یک اکوسیستم شریک بزرگ – از جمله ADLINK، Aetina، Deloitte، Quantiphi و Siemens – به ارائه تمام این راه حل های تولیدی به بازار کمک می کند.

جنسن هوانگ، بنیانگذار و مدیر عامل NVIDIA، در اولین سخنرانی زنده خود از زمان همه گیری همه گیر، امروز کنفرانس COMPUTEX را در تایپه آغاز کرد و پلتفرم هایی را اعلام کرد که شرکت ها می توانند برای سوار شدن بر موج تاریخی هوش مصنوعی مولد که صنایع را از تبلیغات به تولید و مخابرات تبدیل می کند، استفاده کنند.

به عنوان مثال، Pegatron – که 300 محصول در سراسر جهان از جمله لپ تاپ و تلفن های هوشمند تولید می کند – در حال ایجاد کارخانه های مجازی با Omniverse، Isaac Sim و Metropolis است. این به آن اجازه می دهد تا فرآیندها را در یک محیط شبیه سازی شده امتحان کند و در زمان و هزینه صرفه جویی کند.

به طور جداگانه، هوانگ پرده برداری کرد NVIDIA Spectrum-X، یک پلت فرم شبکه ای که به منظور بهبود عملکرد و کارایی ابرهای هوش مصنوعی مبتنی بر اترنت ساخته شده است. این سوئیچ های اترنت Spectrum-4 را با DPU های BlueField-3 و نرم افزار ترکیب می کند تا 1.7 برابر عملکرد هوش مصنوعی و بهره وری انرژی را نسبت به پارچه های اترنت سنتی افزایش دهد.

این یک مثال دیگر از این است که چگونه NVIDIA به شرکت‌ها کمک می‌کند تا مزایای هوش مصنوعی مولد را با محاسبات تسریع شده احساس کنند.

آنها از Omniverse و APIهای هوش مصنوعی برای اتصال ابزارهای طراحی و ساخت خود استفاده می‌کنند تا بتوانند دوقلوهای دیجیتالی از کارخانه‌ها را بسازند. علاوه بر این، استفاده می کنند NVIDIA Isaac Sim برای شبیه سازی و آزمایش ربات ها و NVIDIA Metropolisیک چارچوب AI چشم انداز، برای بازرسی نوری خودکار.

مراکز داده از سوپرتراشه های NVIDIA GH200 و DPU های NVIDIA BlueField-3 در سیستم های MGX مدولار و همچنین سوئیچ های اترنت طیف NVIDIA برای ارائه زمان بندی بسیار دقیقی که پروتکل 5G نیاز دارد. این پلت فرم با افزایش بازده طیفی و در عین حال کاهش مصرف انرژی، هزینه را کاهش می دهد.

این همکاری پایگاه نصب‌شده 100 میلیون رایانه‌ای را که دارای پردازنده‌های گرافیکی RTX با هسته‌های Tensor هستند، افزایش داده و توسعه می‌دهد که عملکرد بیش از 400 برنامه و بازی ویندوز با شتاب هوش مصنوعی را افزایش می‌دهد.

Table of Contents

دیجیتالی کردن بزرگترین صنایع جهان

هوش مصنوعی مولد بر نحوه بازی افراد نیز تأثیر می گذارد.

پگاترون نیز از کیت توسعه نرم افزار NVIDIA DeepStream برای توسعه برنامه های ویدیویی هوشمند که منجر به بهبود 10 برابری در توان عملیاتی شد.

این سیستم‌ها به سافت‌بانک کمک می‌کنند تا برنامه‌های 5G را در رانندگی خودران، کارخانه‌های هوش مصنوعی، واقعیت افزوده و مجازی، بینایی کامپیوتر و دوقلوهای دیجیتال بررسی کند. کاربردهای آینده حتی می تواند شامل ویدئو کنفرانس سه بعدی و ارتباطات هولوگرافیک باشد.

توربوشارژ شبکه های ابری

سخنرانی اصلی نشان داد که چگونه سازندگان الکترونیک از جمله اینترنت صنعتی فاکسکان، Innodisk، Pegatron، Quanta و Wistron در حال ایجاد جریان های کاری دیجیتال با فناوری های NVIDIA برای تحقق چشم انداز یک کارخانه هوشمند کاملا دیجیتال هستند.

هوانگ با ایجاد زمینه‌ای برای انواع جدید خدمات، اعلام کرد که NVIDIA با غول مخابراتی SoftBank برای ایجاد شبکه توزیع‌شده مراکز داده در ژاپن همکاری می‌کند. این سرویس خدمات 5G و برنامه های کاربردی هوش مصنوعی مولد را بر روی یک پلت فرم مشترک ابری ارائه خواهد کرد.

ابزارها، چارچوب ها و درایورهای جدید و پیشرفته توسعه و استقرار هوش مصنوعی را برای توسعه دهندگان رایانه شخصی آسان تر می کند. برای مثال، زنجیره ابزار Microsoft Olive برای بهینه‌سازی و استقرار مدل‌های هوش مصنوعی با شتاب GPU و درایورهای گرافیکی جدید، عملکرد DirectML را در رایانه‌های شخصی ویندوزی با پردازنده‌های گرافیکی NVIDIA افزایش می‌دهد.

«بزرگترین صنایع جهان چیزهای فیزیکی می سازند. هوآنگ گفت: ساختن آنها به صورت دیجیتالی می‌تواند میلیاردها دلار صرفه‌جویی کند.

هوانگ توضیح داد که چگونه NVIDIA و مایکروسافت برای ایجاد نوآوری برای رایانه های شخصی ویندوزی در عصر هوش مصنوعی مولد همکاری می کنند.

سوپرچیپ GH200 که جنسن گفته است اکنون در حال تولید کامل است، ترکیبی از انرژی کارآمد است CPU NVIDIA Grace با کارایی بالا پردازنده گرافیکی NVIDIA H100 Tensor Core در یک سوپرچیپ

هوانگ با بزرگنمایی به تصویر بزرگ، اعلام کرد بیش از 400 پیکربندی سیستم با جدیدترین نسخه NVIDIA به بازار می آیند هاپر، رحمت، آدا لاولیس و BlueField معماری ها هدف آنها مقابله با پیچیده ترین چالش ها در هوش مصنوعی، علم داده و محاسبات با عملکرد بالا است.

شتاب در هر اندازه

هوانگ اعلام کرد NVIDIA Avatar Cloud Engine (ACE) برای بازی‌ها، توسعه دهندگان سرویس ریخته گری می توانند برای ساخت و استقرار مدل های هوش مصنوعی سفارشی برای گفتار، مکالمه و انیمیشن استفاده کنند. این به شخصیت‌های غیرقابل بازی مهارت‌های مکالمه‌ای می‌دهد تا بتوانند به سؤالاتی با شخصیت‌های واقعی که در حال تکامل هستند پاسخ دهند.

گوگل کلود، متا و مایکروسافت جزو اولین کسانی هستند که انتظار می رود به DGX GH200 دسترسی پیدا کنند، که می تواند به عنوان طرحی برای زیرساخت های هوش مصنوعی مولد در مقیاس فوق العاده در آینده مورد استفاده قرار گیرد.

NVIDIA DGX GH200
ابر رایانه NVIDIA DGX GH200 AI 1 اگزافلاپ عملکرد را برای هوش مصنوعی مولد ارائه می دهد.

DGX GH200 اوج صدها سیستم معرفی شده در این رویداد را تشکیل می دهد. آنها با هم هوش مصنوعی مولد و محاسبات تسریع شده را برای میلیون ها کاربر به ارمغان می آورند.

هوانگ در ویدئویی نشان داد که چگونه ربات Techman، یکی از شرکت‌های تابعه Quanta، از NVIDIA Isaac Sim برای بهینه‌سازی بازرسی خطوط تولید این غول مستقر در تایوان استفاده می‌کند. اساساً از ربات های شبیه سازی شده برای آموزش ربات ها برای ساخت ربات های بهتر استفاده می شود.

بخوانید:   جنگ ستارگان جدی: بازمانده مبارزه با شمشیر نوری را کامل کرده است

هوانگ به حضار در تایپه که بسیاری از آن‌ها ساعت‌ها قبل از باز شدن درها در خارج از سالن صف کشیده بودند، گفت: «ابر رایانه‌های DGX GH200 AI پیشرفته‌ترین فناوری‌های محاسباتی و شبکه‌ای سریع NVIDIA را برای گسترش مرزهای هوش مصنوعی ادغام می‌کنند.

MGX به سازندگان اجازه می دهد تا CPU و سرورهای شتاب دهنده را با استفاده از معماری مشترک و اجزای ماژولار بسازند. این پردازنده از خط کامل پردازنده‌های گرافیکی، پردازنده‌های مرکزی، واحدهای پردازش داده (DPU) و آداپتورهای شبکه و همچنین پردازنده‌های x86 و Arm در انواع شاسی‌های خنک‌کننده هوا و مایع انویدیا پشتیبانی می‌کند.

با تخمینی 10 میلیون کارخانه، بخش تولید 46 تریلیون دلاری یک زمینه غنی برای دیجیتالی شدن صنعتی است.

هوانگ گفت: «تبلیغات امروزی بازیابی می‌شوند، اما در آینده زمانی که اطلاعات را درگیر می‌کنید، بیشتر آن تولید خواهد شد – مدل محاسباتی تغییر کرده است.

کارخانه ها آینده ای را برای هوش مصنوعی می سازند

برای نمایش قدرت آن، او از دیوار عظیم 8K که در مقابل آن صحبت می‌کرد برای نشان دادن یک پیام متنی استفاده کرد که یک آهنگ موضوعی را برای سخنرانی اصلی خود ایجاد می‌کرد، که مانند هر آهنگ کارائوکه‌ای قابل خواندن است. هوانگ، که گهگاه در تایوانی زادگاهش با جمعیت شوخی می کرد، برای خواندن سرود جدید، برای مدت کوتاهی حضار را رهبری کرد.

QCT و Supermicro برای اولین بار با طراحی های MGX در ماه آگوست به بازار خواهند آمد. سیستم ARS-221GL-NR سوپرمیکرو که در COMPUTEX اعلام شد از CPU Grace استفاده می کند، در حالی که سیستم S74G-2U QCT که در این رویداد نیز معرفی شد، از Grace Hopper استفاده می کند.

NVIDIA ACE for Games شامل مدل های پایه هوش مصنوعی مانند NVIDIA Riva برای شناسایی و رونویسی گفتار بازیکن. متن درخواست می کند NVIDIA NeMo برای تولید پاسخ های سفارشی متحرک با NVIDIA Omniverse Audio2Face.

NVIDIA ACE برای بازی
NVIDIA ACE for Games یک زنجیره ابزار برای زنده کردن شخصیت ها با هوش مصنوعی مولد فراهم می کند.

تسریع هوش مصنوعی در ویندوز

برای کسب اطلاعات بیشتر، تماشا کنید سخنرانی کامل.

منبع: https://blogs.nvidia.com/blog/2023/05/28/computex-keynote-generative-ai/

هوانگ اعلام کرد که برای مطابقت با نیازهای مراکز داده در هر اندازه NVIDIA MGX، یک معماری مرجع مدولار برای ایجاد سرورهای شتابدار. سازندگان سیستم از آن برای ساخت سریع و مقرون به صرفه بیش از صد پیکربندی سرور مختلف برای تطابق با طیف وسیعی از هوش مصنوعی، HPC و NVIDIA Omniverse برنامه های کاربردی.

ASRock Rack، ASUS، GIGABYTE و Pegatron همچنین از MGX برای ایجاد رایانه‌های شتاب‌دار نسل بعدی استفاده خواهند کرد.

5G/6G گریس هاپر را فرا می خواند

هوش مصنوعی مولد همچنین فرصت های جدیدی را در صنعت تبلیغات دیجیتال 700 میلیارد دلاری ایجاد می کند.

به عنوان مثال، WPP، بزرگترین سازمان خدمات بازاریابی در جهان، در حال همکاری با NVIDIA برای ساخت اولین موتور محتوای مولد مبتنی بر هوش مصنوعی در نوع خود است. Omniverse Cloud.

NVIDIA Spectrum-Xسوئیچ های Spectrum-4 و DPU های BlueField-3 اکنون توسط سازندگان سیستم از جمله Dell Technologies، Lenovo و Supermicro در دسترس هستند.

NVIDIA Spectrum-X برای ابرهای اترنت AI
NVIDIA Spectrum-X گردش‌های کاری هوش مصنوعی را تسریع می‌کند که می‌تواند با کاهش عملکرد در شبکه‌های اترنت سنتی مواجه شود.

زنده کردن شخصیت های بازی

هوانگ که سفرهایش در زادگاهش در هفته گذشته روزانه توسط رسانه‌های محلی دنبال می‌شود، گفت: «محاسبات شتاب‌دهی و هوش مصنوعی نشان‌دهنده اختراع مجدد محاسبات است.

بخوانید:   اولین محموله کمک‌های امدادی چین به ترکیه رسید

او گفت: «ما اکنون در نقطه اوج یک عصر محاسباتی جدید با محاسبات شتاب یافته و هوش مصنوعی هستیم که تقریباً توسط همه شرکت‌های محاسباتی و ابری در جهان پذیرفته شده است. میلیون دانلود نرم افزار CUDA تنها در سال گذشته.


اعلامیه های برتر اخبار از سخنرانی اصلی


یک موتور جدید برای هوش مصنوعی سازمانی

DGX GH200 دارای عملکرد اکسافلوپ و 144 ترابایت حافظه مشترک است که تقریباً 500 برابر بیشتر از یک سیستم 320 گیگابایتی NVIDIA DGX A100 است. این به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا مدل های زبان بزرگی را برای چت ربات های هوش مصنوعی مولد، الگوریتم های پیچیده برای سیستم های توصیه گر و شبکه های عصبی نموداری که برای تشخیص تقلب و تجزیه و تحلیل داده ها استفاده می شوند، بسازند.

به طور جداگانه، هوانگ گفت NVIDIA به شکل گیری ارتباطات بی سیم و ویدیویی 5G و 6G آینده کمک می کند. یک نسخه نمایشی نشان داد که چگونه هوش مصنوعی در حال اجرا بر روی گریس هاپر، تماس‌های ویدیویی دوبعدی امروزی را به تجربه‌های سه بعدی واقعی‌تر تبدیل می‌کند و حس شگفت‌انگیزی از حضور را ارائه می‌دهد.

در یک نسخه نمایشی، Huang نشان داد که چگونه تیم‌های خلاق ابزارهای طراحی سه بعدی خود مانند Adobe Substance 3D را به هم متصل می‌کنند تا دوقلوهای دیجیتالی از محصولات مشتری را در NVIDIA Omniverse بسازند. سپس، محتوای ابزارهای هوش مصنوعی مولد بر اساس داده‌هایی که مسئولانه منبع آن هستند آموزش دیده و با آن ساخته شده است NVIDIA Picasso به آنها اجازه می دهد تا به سرعت مجموعه های مجازی تولید کنند. مشتریان WPP سپس می توانند از صحنه کامل برای ایجاد میزبانی از تبلیغات، ویدیوها و تجربیات سه بعدی برای بازارهای جهانی و کاربران برای تجربه در هر دستگاه وب استفاده کنند.

اینترنت صنعتی فاکسکان، بازوی خدماتی بزرگترین تولیدکننده فناوری جهان، با شرکای NVIDIA Metropolis برای خودکارسازی بخش‌های قابل توجهی از نقاط بازرسی تضمین کیفیت برد مدار خود کار می‌کند.

سخنرانی اصلی Computex 2023
ساعت ها قبل از باز شدن درها، جمعیت برای سخنرانی کلیدی صف کشیدند.

هوانگ پس از سال‌ها سخنرانی مجازی که برخی از آنها از آشپزخانه خانه‌اش بودند، در حالی که روی صحنه می‌رفت، فریاد زد: «ما برگشتیم». “من تقریباً چهار سال است که سخنرانی عمومی نداشته ام – برای من آرزوی موفقیت کنید!”

او پس از گفتگوی دو ساعته با تشویق پرشور گفت: «خیلی وقت بود که شما را ندیده بودم، بنابراین چیزهای زیادی برای گفتن داشتم.

انویدیا در حال ساخت ابررایانه هوش مصنوعی عظیم خود به نام NVIDIA Helios است که امسال به صورت آنلاین عرضه می شود. از چهار سیستم DGX GH200 مرتبط با آن استفاده خواهد کرد NVIDIA Quantum-2 InfiniBand شبکه‌سازی برای افزایش توان داده برای آموزش مدل‌های بزرگ هوش مصنوعی.

او نزدیک به دو ساعت در خانه‌ای پر از جمعیت 3500 نفری صحبت کرد، خدمات محاسباتی شتاب‌دهی، نرم‌افزار و سیستم‌هایی را توصیف کرد که مدل‌های کسب‌وکار جدید را فعال می‌کنند و مدل‌های فعلی را کارآمدتر می‌کنند.

آخرین جزء، NVIDIA Metropolis for Factories، می تواند سیستم های کنترل کیفیت سفارشی ایجاد کند و به تولید کنندگان مزیت رقابتی بدهد. این به شرکت ها کمک می کند تا برنامه های کاربردی پیشرفته هوش مصنوعی را توسعه دهند.

خطوط مونتاژ سرعت هوش مصنوعی