Missing، بهترین تریلر معمایی 2023، اکنون در نتفلیکس است

به ندرت پیش می‌آید که یک فیلم معمایی جدید به نظر برسد. از بزرگ‌ترین کارآگاه‌های جهان گرفته تا فیلم‌های هیجان‌انگیز مبتنی بر ساحل‌خوانی، فیلم‌ها تقریباً در طول سال‌ها ژانر رازآلود را کشف کرده‌اند. به همین دلیل است که وقتی چیزی شبیه به آن است، خیلی خوب است گم شده می آید و فرمول را کمی تکان می دهد.

قاب‌بندی نماهایی که از طریق وب‌کم یا فید ویدیو پخش می‌شوند، خلاقانه و ارگانیک است و به فیلم حالت تعلیق واقعی می‌دهد که باعث می‌شود به همان اندازه که ژوئن با تحقیق از راه دور خود احساس درماندگی می‌کند، باشیم. این یک شاهکار چشمگیر است که مطمئن شوید همه این دوربین‌ها هرگز آزاردهنده نیستند و توجه را به خود جلب نمی‌کنند، اما اولین کار را انجام می‌دهند. کارگردانان نیکلاس دی. جانسون و ویل مریک این کار را به شیوه‌های شگفت‌انگیزی انجام می‌دهند تا گم شدهآخرین لحظات آن‌ها ده‌ها راه برای نشان دادن عمل بدون تکرار زیاد پیدا می‌کنند و محدودیت‌های زوایای دید وب‌کم یا آیفون را به فرصت‌هایی برای تنش تبدیل می‌کنند.

اینجاست که زیرکی فیلم واقعاً می درخشد. گم شده فیلمی است که در اینترنت مطمئن است. متوجه می‌شود که در هر زمان مشخصی از اکثر مکان‌های عمومی شلوغ پخش زنده وجود دارد، یا اینکه الف وظیفه یا دیگر کارگر برنامه گیگ راه خوبی برای حضور در جایی بدون نیاز به رفتن فیزیکی به آنجا است. ما حتی کلاهبرداری‌های فیشینگ هوشمندانه‌ای را دریافت می‌کنیم که برای به دام انداختن رونق‌دهندگان طراحی شده‌اند، و برخی دستکاری‌های هوشمندانه حساب‌ها که به نظر می‌رسد به اندازه کافی برای کار کردن وجود دارد. این یک تغییر تازه‌کننده نسبت به نسخه‌های اینترنت در سایر فیلم‌های هیجان‌انگیز است و هرگز قربانی تصاویر خنده‌دار «هک» یا تظاهر به شخصیت‌هایشان نابغه‌های فناوری نمی‌شود.

بخوانید:   پروتکل Callisto DLC را معرفی می کند که به عنوان "فصل پایانی" داستان خدمت می کند
استورم رید در فیلم گم شده، در حالی که دوستش پشت سر او روی کاناپه نشسته، با شوک به صفحه کامپیوترش نگاه می کند

تصویر: سونی پیکچرز

ولی گم شده چیزی بیش از مجموع حیله های آن است. این، اول از همه، فقط یک فیلم فوق العاده سرگرم کننده است. سرنخ‌های زیادی به بینندگان می‌دهد تا خودشان معمای آن را حل کنند، اما اگر یک هرکول پوآرو آماتور باشید یا به سادگی راضی باشید که در حاشیه بنشینید و اجازه دهید شخصیت‌ها حل کنند، همه چیز را به همان اندازه سرگرم‌کننده بازی می‌کند. حتی فراتر از رمز و راز واقعی آن، گم شده یک فیلم هیجان انگیز هوشمند کمیاب است که هرگز اجازه نمی دهد سهامش از کنترل خارج شود و همه چیز را سرگرم کننده نگه می دارد، حتی زمانی که موقعیت های روی صفحه نمایش در بدترین حالت خود هستند.

این فرض ممکن است ساده به نظر برسد، اما این به دلیل طراحی است. گم شدهنکته اصلی این است که به طور کامل از طریق نمایشگرهای روی صفحه دستگاه هایی که هر روز در مقابل ما هستند، گفته می شود. صحنه‌ها در پنجره‌های Photo Booth، تماس‌های FaceTime، پخش فیلم‌های امنیتی از صفحه رایانه، چت‌های ویدیویی یا مرورگرهای اینترنتی پخش می‌شوند. همه چیز در گم شده مستقیماً از صفحه نمایش بیرون می آید، شامل تمام کارهای پلیسی که ژوئن انجام می دهد. این اولین فیلمی نیست که داستان خود را تقریباً به طور کامل از طریق یک پرده نمایش می دهد، اما رویکرد متنوع تری دارد و مکان را بیشتر از فیلم هایی مانند فیلم تغییر می دهد. بی دوست یا دنباله برتر آن، بدون دوست: دارک وب.

گم شده ادامه سال 2023 تا 2018 است جستجوکردن و جون آلن (استورم رید) را دنبال می‌کند، نوجوانی که هرگز واقعاً پدرش را نمی‌شناخت و دوست دارد (اما همیشه با او کنار نمی‌آید) که بهترین مادر مجردش را انجام می‌دهد – و با آخرین دوست پسر مادرش حتی بدتر هم می‌شود. با وجود این سختی، وقتی مادرش به طور مرموزی در میانه سفر به مکزیک ناپدید می شود، ژوئن وارد عمل می شود و از همه چیز در اختیارش به عنوان یک کارآگاه آنلاین آماتور برای یافتن او استفاده می کند.

گم شده در نتفلیکس پخش می شود

منبع: https://www.polygon.com/23727137/missing-review-netflix-streaming