NVIDIA DRIVE Hyperion در Auto Shanghai فرمان می‌دهد

خودروساز سوئدی درجه یک ماشین های ولوو EX90 تمام الکتریکی خود را در چین معرفی کرد. این SUV پیشرفته و نرم‌افزاری که در نوامبر سال گذشته رونمایی شد، دارای یک پیشرانه جدید و فناوری پیشرفته برای ارائه نهایت ایمنی و هوشمندی با محاسبات هوش مصنوعی NVIDIA DRIVE Orin و Xavier است.

از بین رفتن SV با آخرین راه حل های خود برای کابین هوشمند، رانندگی هوشمند و خدمات متصل، مرزهای عملکرد رانندگی خودران را پیش می برد. این شرکت حمل‌ونقل راه‌حل کابین خلبان هوشمند مبتنی بر DRIVE Orin را که بخشی از پلت‌فرم محاسبات متمرکز هوشمند ICPAurora است، برای تقویت اشکال جدید سرگرمی اطلاعاتی داخل خودرو، از جمله بازی‌های سه بعدی و سیستم‌های مبتنی بر اندروید، به نمایش گذاشت.

شرکت خودروهای برقی هوشمند ممتاز NIO ES6 SUV را در جریان اتو شانگهای رونمایی کرد. خانواده وسایل نقلیه هوشمند NIO در غرفه NIO به نمایش گذاشته شده است، از جمله نسخه به روز شده ET7 آن، همراه با ES8، EC7، ES7، ES6 و ET5. همه این وسایل نقلیه بر روی ابرکامپیوتر اختصاصی Adam خود کار می‌کنند که توسط چهار تراشه NVIDIA DRIVE Orin تامین می‌شود. این پیکربندی چهارگانه 1016 عملکرد برتر را برای فعال کردن سیستم‌های پیشرفته کمک راننده و تجربه رانندگی خودکار نقطه به نقطه ارائه می‌کند.

Li Auto همچنین یک محلول الکتریکی خالص سوپرشارژ 800 ولتی منتشر کرد که پس از 10 دقیقه شارژ می تواند 248 مایل را طی کند. این خودروساز AD Max 3.0 را به نمایش گذاشت که همچنین از NVIDIA DRIVE Orin پشتیبانی می کند. سیستم ناوبری NOA شهری این شرکت در سه ماهه دوم سال جاری عرضه خواهد شد. و تا پایان سال، این سیستم رانندگی با کمک ناوبری تمام سناریوها 100 شهر در چین را پوشش خواهد داد.

سازنده NEV افق های انسانی به طور رسمی از SUV HiPhi Y خود که جدیدترین محصول اضافه شده به مجموعه خودروهای هوشمند خود است، رونمایی کرد. ویژگی‌های خیمه‌ای این وسیله نقلیه شامل طراحی بال درب، چرخه تست خودروی سبک چین (CLTC) بیش از 497 مایل با یک بار شارژ، و سیستم رانندگی خودکار با نیروی DRIVE Orin است.

همانطور که سازندگان NEV چین به دنبال گسترش ردپای جهانی خود هستند، HiPhi همچنین اعلام کرد که وسایل نقلیه خود را به کشورهای منتخبی در اروپای غربی و اسکاندیناوی خواهد آورد. این شامل HiPhi X، HiPhi Z و HiPhi Y است.

بخوانید:   چقدر برای شکست دادن جزیره مرده 2
HiPhi Y SUV. تصویر از Human Horizons.

موتور SAIC افزایش خودکار این برند در این نمایشگاه از سدان برقی خالص متوسط ​​و بزرگ لوکس F7 و SUV برقی خالص لوکس متوسط ​​به بزرگ R7 در نمایشگاه رونمایی کرد که هر دو دارای سیستم رانندگی هوشمند پیشرفته ای هستند که بر اساس NVIDIA DRIVE Orin ساخته شده است. F7 مجهز به بسته باتری قابل تعویض، برای پیمودن مسافتی با برد 413 مایلی ساخته شده است.

سدان F7 الکتریکی Rising Auto از SAIC Motor. تصویر از Rising Auto.

سازنده خودروهای انرژی نو (NEV). GAC AION مدل پرچمدار Hyper GT خود را به نمایش گذاشت که برای پیش فروش در دسترس است. این خودرو مجهز به NVIDIA DRIVE Orin SoC با کارایی بالا، برای پشتیبانی از قابلیت‌های رانندگی پیشرفته سطح 2+ در محیط‌های پرسرعت طراحی شده است. GAC Aion ادعا می کند که Hyper GT دارای مجموعه ای از ویژگی های آیرودینامیکی است که کشش را به حداقل می رساند، ضریب مقاومت در برابر باد فقط 0.19 Cd است که پایین ترین ضریب مقاومت در برابر هر خودروی تولیدی در جهان است.

GAC AION پرچمدار مدل Hyper GT. تصویر از GAC AION.

نیلوفر آبی سه محصول قهرمان خود را به خودرو شانگهای آورد، از جمله اولین Hyper-SUV الکتریکی Lotus Eletre، اولین هایپرکار الکتریکی خالص Evija و Emira، آخرین خودروی اسپرت موتور احتراق داخلی از لوتوس. Lotus Eletre به طراحی کابین خلبان الهام گرفته از Evija مجهز شده است و ماهیت زیبایی شناسی را تجسم می بخشد. این کابین دارای یک کابین دیجیتالی همهجانبه، برد باتری طولانی نسخه Eletre S+ تا 403 مایل و قابلیت رانندگی خودکار با انرژی NVIDIA DRIVE Orin.

تولیدکنندگان ردیف 1، شرکت های نوظهور تحرک نیز مورد توجه قرار گرفتند

لحظه ای Mpilot Pro، راه حل پیشرفته جدید کمک راننده خود را راه اندازی کرد. این راه حل از DRIVE Orin با انرژی کارآمد استفاده می کند تا نیازهای عملکرد محاسباتی مدل های معمولی میان رده را برآورده کند. بعلاوه، معماری سازگار DRIVE Orin از سطح 2+ ADAS تا سطح 5 رانندگی خودکار را مقیاس می کند.

ادغام کابین و رانندگی مستقل Desay SV، تمرکز تمام عملکردهای هوشمند خودرو را روی یک کامپیوتر NVIDIA DRIVE به نمایش می گذارد. NVIDIA DRIVE Thor SoC که در سپتامبر گذشته معرفی شد، جانشین DRIVE Orin است که 2000 ترافلاپس عملکرد را ارائه می دهد و برای عملکردهای رانندگی خودکار متمرکز و کابین خلبان هوش مصنوعی در یک پلت فرم طراحی شده است. DRIVE Thor مدل های 2025 خودروسازان را هدف قرار داده است.

بخوانید:   گزارش: توسعه بازی چند نفره The Last of Us کند شد، بازی تک نفره جدیدی در راه است

این دومین مدل از همکاری HiPhi با NVIDIA است. شرکت NEV تابستان گذشته HiPhi Z را راه‌اندازی کرد، گرند تور دیجیتال مجهز به سیستم کمک راننده هوشمند HiPhi Pilot. این سیستم دارای NVIDIA DRIVE Orin و مجموعه سنسور 30+ برای پشتیبانی از عملکردهایی مانند کمک رانندگی است.

اکوسیستم NVIDIA DRIVE را می‌توان در سراسر نمایشگاه خودرو شانگهای امسال یافت – نشان می‌دهد که چگونه NVIDIA به سمت آینده خودروهای هوشمندی هدایت می‌شود که سطوح بالاتری از ایمنی، راحتی و لذت را در جاده ارائه می‌کنند.

منبع: https://blogs.nvidia.com/blog/2023/04/19/auto-shanghai-nvidia-drive/

با نزدیک به 1500 وسیله نقلیه به نمایش گذاشته شده، نسخه بیستم Auto Shanghai جدیدترین خودروهای مجهز به هوش مصنوعی و راه حل های حرکتی را با استفاده از درایو انویدیا پلتفرم محاسباتی Hyperion که بر روی DRIVE Orin system-on-chip (SoC) ساخته شده است.

خودروهای مجهز به NVIDIA در چین و فراتر از آن

لی خودکار سه مدل از پرچمداران خود شامل L9، L8 Max و L7 Max را به نمایش گذاشت. این مدل‌ها دارای SoCهای دوگانه NVIDIA DRIVE Orin هستند تا سیستم رانندگی هوشمند خود، Ideal AD Max را تامین کند و 508 TOPS قدرت محاسباتی را ارائه می‌کند تا به خودرو کمک کند داده‌های دوربین‌های با کیفیت بالا، لیدارها، رادارهای موج میلی‌متری و سنسورهای اولتراسونیک را پردازش کند. به موقع.

XPENG همچنین اولین مدل تحت معماری SEPA 2.0 Soaring خود – XPENG G6 – را نیز با NVIDIA DRIVE Orin معرفی کرد. XPENG G6 به عنوان یک SUV کوپه رانندگی هوشمند، مبتنی بر یک پلت فرم کاربید سیلیکون 800 ولتی با ولتاژ بالا است که XPENG در سطح جهانی عرضه کرد، و همچنین مجهز به سیستم کمک رانندگی هوشمند اختصاصی XNGP است.

XPENG G6 کوپه SUV. تصویر از XPENG.

تامین کنندگان Tier-1 برای صنعت خودرو و شرکت های نوظهور خودران نیز آخرین پیشنهادات خود را در Auto Shanghai ارائه کردند.

NIO همچنین اخیراً اعلام کرده است که ایستگاه تعویض قدرت نسل سوم خود را به دو رادار لیزری و دو پردازنده NVIDIA DRIVE Orin SoC با قدرت محاسباتی 508 TOPS مجهز می کند که ویژگی احضار و تعویض خودکار را فعال می کند که ایستگاه را قادر می سازد با خودرو ارتباط برقرار کند. و به طور خودکار وسیله نقلیه را برای تعویض باتری هدایت کنید.

بخوانید:   استرالیا: چین شریک تجاری اصلی ما باقی خواهد ماند
NIO ES6 SUV. تصویر از NIO.

شانگهای بار دیگر نشان می دهد که چرا به آن “شهر جادویی” می گویند، زیرا بیش از 1000 غرفه دار از 20 کشور جهان را در این هفته در نمایشگاه بین المللی صنعت خودرو که بسیار مورد انتظار بود، خیره می کنند.

در جای دیگری از طبقه نمایش، IM Motors، سرمایه گذاری مشترک بین SAIC موتور چین، علی بابا و گروه Zhangjiang شانگهای، پرچمدار LS7 SUV و سدان L7 با قدرت انویدیا DRIVE Orin را به نمایش گذاشت. IM Motors گزارش می‌دهد که قابلیت خود را برای ناوبری بزرگراهی با خلبان خودکار راه‌اندازی کرده است – کاربران به زودی می‌توانند آن را در L7 و LS7 تجربه کنند.

بایدو آپولو واحد محاسبات رانندگی هوشمند Apollo City Driving Max محصول سطح 2 خود را با کمک راننده به نمایش گذاشت که دارای یک کنترلر دامنه رانندگی هوشمند توسعه یافته توسط بایدو و مجهز به دو SoC NVIDIA DRIVE Orin برای پردازش داده های دوربین و حسگر لیدار برای افزایش ایمنی در پشت فرمان است. این شرکت گزارش می دهد که آپولو سیتی درایوینگ مکس در سال 2023 به صورت حجمی در اختیار خودروسازان جهان قرار خواهد گرفت.

در نمایشگاه، سازنده EV XPENG طیف کاملی از مدل‌های خود از جمله کوپه فوق‌هوشمند کاملاً جدید P7i و XPENG G9 را به نمایش گذاشت، یک SUV هوشمند با شارژ فوق‌العاده سریع، که بر اساس معماری محاسباتی متمرکز DRIVE Orin با کارایی بالا ساخته شده است تا قابلیت‌های هوش مصنوعی را ارائه دهد که به طور مداوم از طریق آن قابل ارتقا هستند. به روز رسانی های هوایی

در طول روز فناوری خودروهای ولوو که در اوایل این هفته برگزار شد، این خودروساز همچنین از EX90 Excellence خود، نسخه برتر و محدود EX90 رونمایی کرد. این شاسی‌بلند چهار نفره دارای نمای بیرونی دو رنگ، راحتی فوق‌العاده در داخل و یک پایه فناوری هوشمند مجهز به NVIDIA DRIVE است.

Volvo Cars EX90 Excellence SUV. تصویر از ولوو کارز.