OBS Studio 29.1 پشتیبانی از رمزگذاری AV1 را اضافه می کند

پشتیبانی از AV1 در YouTube از طریق به‌روزرسانی اخیر RTMP انجام می‌شود. پروتکل بهبودیافته همچنین پشتیبانی از جریان HEVC را اضافه می‌کند و فرمت‌های جدیدی را برای کاربران در پروتکل با تأخیر کم موجود برای جریان H.264 به ارمغان می‌آورد. جذب RTMP پیشرفته به عنوان یک ویژگی بتا در YouTube منتشر شده است.

با نحوه پیکربندی OBS Studio برای پخش جریانی AV1 با پردازنده‌های گرافیکی سری GeForce RTX 40 در راهنمای نصب OBS.

پخش بهتر با NVENC، NVIDIA Broadcast

NVENC که برای حمایت از سخت گیری های تولیدکنندگان محتوای حرفه ای طراحی شده است، کیفیت ویدیو را با دقت بالاتری نسبت به رمزگذارهای رقابتی حفظ می کند. کاربران GeForce RTX می توانند تصاویر با کیفیت بالاتر را با همان نرخ بیت محصولات رقابتی پخش کنند یا با نرخ بیت پایین تر رمزگذاری کنند و در عین حال کیفیت تصویر مشابهی را حفظ کنند.

همه پردازنده‌های گرافیکی سری GeForce RTX 40 – از جمله پردازنده‌های گرافیکی لپ‌تاپ و GeForce RTX 4070 که اخیراً راه‌اندازی شده است، از رمزگذاری سخت‌افزار AV1 در زمان واقعی پشتیبانی می‌کند، به طور متوسط ​​40٪ کدگذاری کارآمدتر از H.264 ارائه می‌کند و کیفیت بالاتری نسبت به GPUهای رقیب ارائه می‌دهد.

AV1 در مقابل H.264 راندمان را بر اساس BD-SNR رمزگذاری می کند.

به عنوان یکی از اعضای موسس اتحاد برای رسانه های بازانویدیا در توسعه کدک AV1 با غول های صنعت همکاری نزدیک داشته است. این کار توسط گیمرها و سازندگان محتوای آنلاین ضروری بود که مرزهای قالب های قدیمی را که تقریباً 20 سال پیش تعریف شده بود، تغییر دادند. استاندارد قبلی برای پخش زنده، H.264، معمولاً با رزولوشن 1080p در 60 فریم در ثانیه با نرخ بیت متداول 6-8 مگابیت بر ثانیه به حداکثر می رسید و اغلب تصاویر بلوک و دانه ای تولید می کرد.

بخوانید:   رسانه چینی: اروپا، ابزار دست آمریکا در ناتو برای سلطه‌جویی است

پخش NVIDIA، بخشی از انحصاری انویدیا استودیو مجموعه ای از نرم افزار، هر اتاق را به یک استودیوی خانگی تبدیل می کند. پخش‌های زنده، چت‌های صوتی و تماس‌های ویدیویی با جلوه‌های هوش مصنوعی قدرتمند مانند تماس چشمی، حذف نویز و اکو اتاق، پس‌زمینه مجازی و موارد دیگر بهتر به نظر می‌رسند.

1 منبع: ویدیوی رمزگذاری شده 4K60 AV1 با AMD 7900 XT، GeForce RTX 4080 و Intel Arc 770 با تنظیمات پیش فرض OBS Studio با سرعت 12 مگابیت بر ثانیه

منبع: https://blogs.nvidia.com/blog/2023/05/02/av1-obs29-youtube/

NVIDIA Studio را در ادامه دنبال کنید اینستاگرام، توییتر و فیس بوک. دسترسی به آموزش ها در کانال یوتیوب استودیو و به‌روزرسانی‌ها را مستقیماً با عضویت در صندوق ورودی خود دریافت کنید خبرنامه استودیو.

پردازنده‌های گرافیکی سری GeForce RTX 40 با پشتیبانی از رمزگذاری AV1 در نسل هشتم NVENC، عصر جدیدی از پخش جریانی با کیفیت بالا را آغاز می‌کنند. یک موهبت برای پخش‌کننده‌ها، NVENC وظایف رمزگذاری فشرده محاسباتی را از CPU به سخت‌افزار اختصاصی روی GPU بارگذاری می‌کند.

مقایسه کیفیت تصویر 4K در پخش زنده AV11.

AV1، نسل بعدی کدک ویدیویی، با انتشار امروز، دامنه خود را افزایش می‌دهد OBS Studio 29.1. این آخرین به‌روزرسانی نرم‌افزاری، از طریق RTMP پیشرفته، از پخش جریانی AV1 به YouTube پشتیبانی می‌کند.

این امر پهنای باند آپلود مورد نیاز برای پخش جریانی را کاهش می‌دهد، که این محدودیت رایج از سوی سرویس‌های پخش و ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی است. در وضوح بالاتر، رمزگذاری AV1 حتی کارآمدتر است. به عنوان مثال، AV1 جریان 4K را با سرعت 60 فریم در ثانیه با پهنای باند آپلود 10 مگابیت در ثانیه – از 20 مگابیت در ثانیه با H.264 – امکان پذیر می کند – پخش جریانی 4K60 را برای مخاطبان گسترده تری در دسترس قرار می دهد.

بخوانید:   Zelda: Tears of the Kingdom's geography اسرار بیشتری از آنچه فکر می کردید پنهان کرده است

AV1 – استاندارد جدید

راندمان افزایش یافته AV1 امکان پخش تصاویر با کیفیت بالاتر را فراهم می کند و به سازندگان اجازه می دهد با وضوح بالاتر با نرخ فریم نرم تر پخش کنند. حتی در محیط‌های محدود شبکه، پخش‌کننده‌ها اکنون می‌توانند از مزایای ویدیوی باکیفیت به اشتراک گذاشته شده با مخاطبان خود بهره ببرند.