SEGA توسعه دهنده Angry Birds، Rovio را با مبلغ 775 میلیون دلار خریداری می کند

SEGA برنامه‌های خود را برای خرید توسعه‌دهنده موبایل، Rovio، با معامله 775 میلیون دلاری اعلام کرده است. این رقم در اروپا 706 میلیون یورو یا 625 میلیون پوند است.

Rovio بیشتر به خاطر تلاش‌هایش در بازی موبایلی که در اوایل دهه 2010 جهان را طوفانی کرد: Angry Birds شناخته می‌شود. خرید این توسعه دهنده توسط SEGA ناشی از هدف آن تقویت موقعیت خود در بازار بازی های تلفن همراه است، که طبق پیش بینی SEGA تا سال 2026، 56 درصد از بازار جهانی بازی را به خود اختصاص خواهد داد.

SEGA اعلام کرده است که قصد دارد از قابلیت‌ها و تخصص توسعه بازی‌های موبایلی Rovio در زمینه بازی‌های موبایلی بهره ببرد تا توسعه نسخه‌های سازگار با موبایل و نسخه‌های چند پلتفرمی IPهای بازی موجود SEGA را تسریع بخشد.

در مجموع، به نظر می‌رسد که این خرید با انگری بردز فاصله زیادی دارد. در هر صورت، SEGA ظاهراً راهی در بازار بازی دیده است که می‌خواهد بیشتر آن را کشف کند، و فکر می‌کند استعداد پشت Rovio قادر به انجام این کار است. همچنین ابزار خدمات زنده داخلی Rovio ‘Beacon’ نیز وجود دارد که می تواند به این سرمایه گذاری جدید برای غول صنعت کمک کند.

این اولین باری نیست که SEGA دست خود را در خرید امتحان می‌کند، زیرا در سال 2013 توسعه‌دهنده Persona، Atlus را خریداری کرد. من مطمئناً امیدوارم که چنین شود، اما SEGA چیزهای بیشتری را نیز در اختیار دارد و با بازی های موبایل غریبه نیست.

غول بازی ژاپنی پیش بینی می کند که خرید توسعه دهنده Angry Birds در سه ماهه دوم سال مالی 2024 بسته شود. این بدان معناست که خرید باید قبل از پایان سپتامبر امسال کامل شود.

بخوانید:   پیشرو در Roblox با دیمیتری اسیونین

منبع: https://www.vg247.com/sega-to-acquire-angry-birds-developer-rovio-for-775-million