Singtel، Microsoft و NVIDIA Dial Up AI Over 5G | وبلاگ انویدیا

Singtel قصد دارد این قابلیت های جدید را فراتر از سنگاپور به سایر کشورها و شرکت های مخابراتی وابسته نیز گسترش دهد. این همکاری به بازتعریف آنچه که از طریق ترکیب قدرتمند شبکه‌های محاسباتی و نسل بعدی امکان‌پذیر است، باز کردن کارایی‌های عملیاتی جدید، جریان‌های درآمد و تجربیات مشتری کمک می‌کند.

منبع: https://blogs.nvidia.com/blog/2023/05/11/singtel-microsoft-ai-over-5g/

با استفاده از 5G پرسرعت و تأخیر کم Singtel – همراه با زیرساخت‌ها و قابلیت‌های NVIDIA AI – شرکت‌ها می‌توانند موارد استفاده را در همه چیز از بینایی رایانه و واقعیت ترکیبی گرفته تا خودروهای هدایت‌شونده خودران بررسی کنند.

مشتریان می‌توانند از طریق Microsoft Azure از این قابلیت‌ها استفاده کنند و فقط برای مدت زمانی که از آن استفاده می‌کنند، مقدار محاسبات و فضای ذخیره‌سازی استفاده می‌کنند. این مدل مصرف ابری را در لبه شبکه تکرار می کند و به کاربران اجازه می دهد در هزینه های عملیاتی اضافی صرفه جویی کنند.

فن آوری های لبه

محاسبات لبه با دسترسی چندگانه یا MEC، محاسبه ترافیک و خدمات را از یک ابر متمرکز به لبه شبکه، جایی که به مشتری نزدیک‌تر است، منتقل می‌کند. انجام این کار باعث کاهش تاخیر شبکه و کاهش هزینه ها از طریق اشتراک گذاری منابع شبکه می شود.

Singtel در حال کار با سازندگان نرم افزار تجزیه و تحلیل ویدئویی است که در آن شرکت می کنند NVIDIA Inception، یک برنامه رایگان است که به استارتاپ ها پشتیبانی، تخصص و فناوری ارائه می دهد. این ISV ها قادر به استفاده از NVIDIA Jetson Orin ماژول برای هوش مصنوعی لبه و روباتیک در ارتباط با مایکروسافت MEC برای شناسایی جریان های ترافیکی در فرودگاه ها و سایر مناطق پرجمعیت، تجزیه و تحلیل ویدئویی خرده فروشی و سایر موارد استفاده.

بخوانید:   بازی اتاق فرار

سینگتل است همکاری با مایکروسافت و NVIDIA برای ترکیب هوش مصنوعی و 5G، بنابراین شرکت ها می توانند نوآوری و بهره وری خود را افزایش دهند. این شرکت مخابراتی با استفاده از پلتفرم محاسباتی شتاب‌دار فول پشته NVIDIA که برای Microsoft Azure Public MEC بهینه شده است، راه‌حل‌هایی ایجاد می‌کند که مشتریان را قادر می‌سازد تا از تجزیه و تحلیل ویدیوی هوش مصنوعی برای موارد استفاده چندگانه استفاده کنند و آواتارهای مکالمه 5G را با استفاده از LLM به کار گیرند.

از دریا تا ساحل

Singtel و NVIDIA نیز فناوری و راه حل های خود را به نمایش می گذارند. از جمله یک آواتار بلادرنگ مبتنی بر LLM توسعه یافته توسط سیستم یکپارچه Quantiphi و بر اساس NVIDIA Omniverse فناوری دوقلو دیجیتال، در رویداد راه اندازی 11 مه در سنگاپور. آواتار، ساخته شده با NVIDIA Riva گفتار هوش مصنوعی و NeMo Megatron مدل ترانسفورماتور، افراد را قادر می سازد تا به زبان طبیعی در مورد هر موضوع مورد علاقه خود تعامل داشته باشند. کسب‌وکارها می‌توانند این آواتارها را در هر جایی از طریق 5G مستقر کنند.

Singtel 5G و MEC سازمانی را در بنادر، فرودگاه‌ها، تأسیسات تولیدی و سایر مکان‌ها راه‌اندازی کرده است. علاوه بر اجرای برنامه‌های با تأخیر کم در لبه با استفاده از شبکه 5G Singtel، این راه‌حل پتانسیل تغییر عملیات در بخش‌هایی مانند ایمنی عمومی، برنامه‌ریزی شهری، مراقبت‌های بهداشتی، بانکداری، خدمات شهری، حمل‌ونقل و تدارکات را دارد. همچنین امنیت بالایی را برای مشتریان بخش عمومی و عملکرد بهتری را برای کاربران نهایی ارائه می دهد و سناریوهای لبه هوشمند جدید را امکان پذیر می کند.

بخوانید:   روزنامه های یکشنبه | تفنگ کاغذی راک

شرکت مخابراتی پیشرو آسیا، سینگتل، معتقد است کلید کمک به مشتریان برای نوآوری با هوش مصنوعی در صنایع – برای همه چیز، از ترافیک و تجزیه و تحلیل ویدئو گرفته تا آواتارهای هوش مصنوعی محاوره ای که توسط مدل های زبان بزرگ (LLM) ارائه می شود – ارائه خدمات محاسباتی لبه چند دسترسی در پرسرعت و فوق العاده آن است. شبکه 5G با تاخیر کم

برای شرکت‌های مخابراتی در سراسر جهان، یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها برای ارتقای شبکه‌ها همیشه این سوال بوده است که “اگر آن را بسازید، آیا آنها خواهند آمد؟”