Tencent از Dying Light Developer Techland خرید

تیلور یک خبرنگار در IGN است. می توانید او را در توییتر دنبال کنید @TayNixster.

منبع: https://www.ign.com/articles/tencent-buys-dying-light-developer-techland

Tencent اعلام کرد که توسعه دهنده لهستانی Techland، استودیوی اصلی Dead Island و سری Dying Light را می خرد.

مارچوکا اصرار داشت که حتی اگر Tencent مالک این استودیو خواهد بود، Techland مالکیت کامل دارایی های معنوی آن را حفظ خواهد کرد، آزادی خلاقانه را حفظ خواهد کرد و به طور مستقل به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

که در یک پست وبلاگپاول مارچوکا، مدیرعامل Techland اعلام کرد که Tencent در حال حاضر در حال تبدیل شدن به سهامدار عمده استودیو است. مارچوکا توضیح داد: “همکاری با Tencent به ما این امکان را می دهد که با سرعت کامل با اجرای چشم انداز بازی های خود پیش برویم.” ما متحدی را انتخاب کرده‌ایم که قبلاً با برخی از بهترین شرکت‌های بازی‌های ویدیویی جهان شریک بوده و به آنها کمک کرده تا در عین احترام به روش‌های انجام کارها به ارتفاعات جدیدی برسند.»

مارچوکا Techland را در سال 1991 تاسیس کرد. این استودیو برای سریال تیراندازی اول شخص Call of Juarez به شهرت رسید. در سال 2011، Techland با بازی زامبی جهان باز Dead Island و دنباله آن Riptide وارد جریان اصلی شد. سپس استودیو از ناشر Deep Silver که مالک IP جزیره مرده است به دلیل تفاوت‌های خلاقانه جدا شد و در سال 2015 Dying Light را منتشر کرد که جانشین معنوی Dead Island است. اخیرا، Techland بازی Dying Light 2: Stay Human را منتشر کرده است.

Tencent در حال خرج کردن است. در سال 2022، شرکت بزرگ چینی گروه Sumo، توسعه دهنده Sackboy: A Big Adventure را خرید و Wake Up Interactive. در دسامبر Tencent اعلام کرد که قصد دارد استودیوی Turtle Rock توسعه دهنده Back 4 Blood و Left 4 Dead را خریداری کند.

بخوانید:   کیک ۴۴ سالگی انقلاب اسلامی ایران در پکن بُرش خورد