Unicorn: Warriors Eternal خالقان سری انیمیشن ۲۰ سال در حال ساخت هستند

باخمن می‌گوید: «من فکر می‌کنم به این دلیل است که این تولد فناوری مدرن است. «این زمانی است که بسیاری از اشکال مختلف فناوری: موتور احتراقی، تبرید، سفر با قطار سریع‌السیر و گرمایش داخلی به بخشی از زندگی روزمره ما تبدیل شده‌اند. مردم بسیار شیفته ایده آینده بودند، و اکنون ما به آن به عنوان گذشته و سرآغاز راحتی های مدرن امروز تکنولوژیک خود نگاه می کنیم. یک عاشقانه در آن وجود دارد.»

تصویر بالا: Unicorn Warriors Eternal; پایین سمت چپ: قلعه در آسمان. پایین سمت راست: Astro Boy

هر چه آینده ممکن است برای آن در انتظار باشد Unicorn: Warriors Eternalتارتاکوفسکی همچنان متعهد است که نه تنها مرزهای انتظارات مخاطبان از او به عنوان خالق، بلکه آرزوهای هنری خود را نیز پیش ببرد. تارتاکوفسکی می گوید: «من می خواهم به خودم فشار بیاورم. «حتی رفتن از سامورایی به اولیه، من اینطور بودم خوب، او هیچ اقدام شمشیری نخواهد داشت. مبارزه باید به سبک غارنشین باشد و او بر یک نیزه تکیه می کند. من نمی خواهم کاری را که قبلا انجام داده ام تکرار کنم.»

تاثیر هایائو میازاکی، مکس فلیشر و اوسامو تزوکا را می توان در این فیلم مشاهده کرد. Unicorn: Warriors Eternal: یک ماجراجویی علمی تخیلی فانتزی با محوریت سه جنگجوی جاودانه – ملیندا، یک جادوگر قدرتمند. سنگ یک راهب کیهانی با توانایی عبور از صفحه اختری وجود. و ادرد، شاهزاده جنگجو الف و معشوقه ملیندا. جنگجویان با هم در برابر نیروی بدلی در فضا و زمان می جنگند که نسل به نسل توسط رفیق روباتیکشان کوپرنیک در ماموریتشان برای حفاظت از بشریت تجسم یافته است.

برای کارگردان Unicorn: Warriors Eternal، این سوال همچنین به تجربیات او به عنوان یک انیماتور که راه خود را در هالیوود می گذراند، می زند.

تارتاکوفسکی به Polygon over Zoom گفت: «برای من، این نوع جدیدی از داستان سرایی است. “این همه چیزی است که من در طول سال ها برای آن تمرین کرده ام، این همه نمایش های مختلف را انجام داده ام و به این یک چیز ختم شده است.”

داریک باخمن، نویسنده اصلی Unicorn: Warriors Eternal و یکی از همکاران قدیمی تارتاکوفسکی، خاطرات خاص خود را از زمانی که این سریال برای اولین بار ساخته شد، دارد. «او به تازگی به من نشان داده بود قلعه متحرک هاول، که تازه بیرون آمده بود و دوست دارد قلعه ای در آسمانباخمن به Polygon گفت. هر دوی ما فکر می‌کردیم چیزی شگفت‌انگیز در دنیای سبک ویکتوریایی وجود دارد. ما در دفتر او نشسته بودیم و او فقط داشت این نسخه اولیه کوپرنیک را ابله می کرد، چیزی که در آن شب هنگام رفتن به خانه در سر داشت. صبح روز بعد، او فقط این کتاب طرح پر از تصاویری را که کشیده بود به من نشان داد و درباره این ایده نادرست که درباره جنگجویان داشت که در طول زمان بارها و بارها تناسخ پیدا کرده بودند به من گفت. واقعاً بسیار جذاب بود. ما تازه شروع به پرتاب ایده‌ها کردیم و بله، فکر می‌کنم به معنای واقعی کلمه ۲۰ سال پیش بود.»

تارتاکوفسکی به پولیگون می‌گوید: «با گذراندن زندگی، مدام می‌پرسید که کی هستید. و همانطور که رشد می کنید، شروع به پرسیدن می کنید: آیا من به فردی تبدیل می شوم که می خواهم باشم یا به چیزی کمتر از آنچه می خواهم باشم؟ آیا از رشدم ناراضی هستم؟»

تولید از Unicorn: Warriors Eternal به زمان کار تارتاکوفسکی بر می گردد جک سامورایی در استودیوی کارتون نتورک، بیش از 20 سال پیش.

یک جنگجوی الف با پوست آبی (الدرد) در ردای قرمز شمشیری را در برابر دو مجسمه صدیبان رومی با چشمان سبز درخشان در Unicorn: Warriors Eternal به کار می برد.

تصویر: استودیو شبکه کارتون/خیابان ویلیامز

باخمن در گفتگوی خود با Polygon، پتانسیل داستان‌های آینده را برای کاوش در نسخه استیمپانک شیکاگوی دهه 1920 مطرح کرد. «این دوران بسیار جذابی برای کاوش خواهد بود، زیرا جندی در شیکاگو زندگی می‌کرد و من عاشق زیبایی‌شناختی خروشان دهه 20 هستم. و من دوست دارم که بتوانم در سراسر اروپا کاوش کنم، می دانید، این نسخه فانتزی اروپا و آسیا و خاورمیانه. شگفت‌انگیز است که بتوانیم با زمین‌های آن مکان‌های مختلف بازی کنیم.»

تارتاکوفسکی می‌گوید: «این یک دنیای غول‌پیکر است، به عنوان یک فرنچایز بزرگ طراحی شده است. ما می توانیم به آینده برویم، می توانیم به قرون وسطی برویم. داستان دیگری وجود دارد که دقیقاً در کنار آن قرار دارد، فقط این است که قبل از اینکه بتوانیم آن کار بعدی را انجام دهیم، این داستان باید موفق باشد.

با وجود، یا شاید متأسفانه به دلیل تازگی دیدگاه تارتاکوفسکی، Unicorn: Warriors Eternal سریال سختی بود که برای استودیوهایی که در غیر این صورت به قابلیت بانکی قابل اعتماد فرنچایزهای موجود وسواس داشتند، فرود آمد. باخمن به Polygon گفت: «او بارها و بارها از زمانی که این ایده را مطرح کرد، این موضوع را مطرح کرده است. ما در مورد این صحبت کرده بودیم، و همیشه وجود دارد. همیشه به نوعی خودش را به اوج برمی گرداند.»

تماشا کردن Unicorn: Warriors Eternalجدیدترین ساخته گندی تارتاکوفسکی، انیماتور و کارگردان تحسین شده (جک سامورایی، اولیه) در چشم انداز رسانه ای سال 2023 احساسی به اندازه دیدن یک اسب شاخدار واقعی در حال چرا در پارکینگ است. در عصری که با دنباله‌ها و راه‌اندازی‌های مجدد، اسپین‌آف‌ها و تصورات مجدد تعریف می‌شود، Unicorn: Warriors Eternal این چیز نادر بسیار ارزشمند است: یک سریال انیمیشنی واقعی و اصیل که هیچ ارتباطی با هیچ فرنچایز موجود ندارد، پروژه‌ای پرشور که توسط یکی از برجسته‌ترین سازندگانی که امروزه در انیمیشن آمریکایی کار می‌کنند، طراحی شده است. حتی تارتاکوفسکی هم احساس می کند که این یک معجزه کوچک است که بالاخره اینجاست.

تارتاکوفسکی به پولیگون می‌گوید: «بنابراین سال‌ها سعی کردم آن را بفروشم و در آن زمان سه فرزند داشتم. و چیزی که من واقعاً شاهد آن بودم این بود که بچه‌ها از بچه‌ها به نوجوانان، نوجوان‌ها به بزرگسالان تبدیل شدند. ناگهان دختر بچه شما 12 ساله می شود و سپس 13 ساله می شود و یک فرد کاملاً متفاوت است. این برای من شگفت‌انگیز است و دقیقاً به کاری که با آن انجام می‌دادم مرتبط بود اسب تک شاخ. زیرا داستان فقط یک استعاره بزرگ برای تغییر است، یعنی از طریق تغییر دریابید که شما کی هستید.”

در حالی که تارتاکوفسکی به خاطر خلق انیمیشنی که از نظر مفهومی بلندپروازانه و از نظر بصری خاص است، شهرت پیدا کرده است. Unicorn: Warriors Eternal با تأکید بر داستان گویی احساسی، چالش جدیدی را برای کارگردان کهنه کار نشان می دهد. تارتاکوفسکی می‌گوید: «با هر پروژه‌ای که بیشتر یاد گرفته‌ام و با هر پروژه‌ای امیدوارم در داستان‌گویی بهتر شوم». «مدتی طول کشید، اما زمانی که به اینجا رسیدیم و بالاخره کسی آن را خرید، احساس کردم اوه، اکنون سرنوشت است. این سرنوشت است زیرا من هرگز از آن دست نکشیدم

«از اواخر سال شروع شد جک و جنگ های کلونتارتاکوفسکی می گوید. «به این فکر می‌کردم که آینده من چه خواهد بود. می خواستم از ظاهر گرافیکی فاصله بگیرم. که بسیار مسطح، زیبایی شناسی تلطیف شده از دکستر، پاورپاف دختران، و جک سامورایی. می‌خواستم کار حجمی‌تری انجام دهم.» تقریباً در همان زمان، تارتاکوفسکی برای نوشتن و کارگردانی یک انیمیشن ساخته نشده بر اساس پسرفضاییربات پسر علمی تخیلی نمادین اوسامو تزوکا. تجربه کار روی آن فیلم مستقیماً به روند فکری تارتاکوفسکی وارد شد Unicorn: Warriors Eternal.

از Cartoon Network و Adult Swim، Netflix و HBO Max، این سریال مراحل متعددی از ساخت و پیش تولید را پشت سر گذاشت که هر یک یا به دلیل بی‌علاقگی بخشی از استودیوها یا تعهدات قبلی نسبت به پروژه‌های دیگر، خنثی شدند. باخمن می‌گوید: «فکر می‌کنم تقریباً چهار نسخه مختلف از نمایش وجود دارد که تا این لحظه وجود داشته است». “این یک جورهایی شبیه تیم است، فقط بارها و بارها به تولد دوباره ادامه می دهد.”

(LR) یک ربات استیمپانک با کلاه بالایی (کوپرنیک)، زنی با موهای بلند تیره با یک شبح سیاه و سفید (ملیندا/اما)، و یک جنگجوی الف ها با موهای بلند سفید و گوش های نوک تیز (الدرد) در Unicorn: Warriors ابدی.

تصویر: استودیو شبکه کارتون/خیابان ویلیامز

نزدیک به 20 سال طول کشیده است Unicorn: Warriors Eternal تا بالاخره به پرده های تلویزیونی بیاید، و حالا که بالاخره رسید، تارتاکوفسکی برنامه هایی برای داستان های بیشتر در پی ماجراهای متعدد ملیندا، سنگ و ادرد در طول تاریخ دارد.

گروهی از دانش‌آموزان مدرسه‌ای توسط کوپرنیک، یک ربات استیمپانک برنزی با کلاه بالایی با بازوهای بلند و بلند در بازی Unicorn: Warriors Eternal، با خیال راحت نزد معلمشان بازگردانده می‌شوند.

تصویر: استودیو شبکه کارتون/خیابان ویلیامز

زنی با چشمان درشت، موهای تیره شعله مانند، و شبح سیاه و بنفش (ملیندا/اما) در Unicorn: Warriors Eternal.

تصویر: استودیو شبکه کارتون/خیابان ویلیامز

تارتاکوفسکی می‌گوید: «هالیوود با برخی از شخصیت‌هایی که با آن‌ها برخورد می‌کنیم به نوعی بدجنس است. وقتی وارد هالیوود شدم، این همه جنون در اطرافم وجود داشت و بنابراین شروع به زیر سوال بردن خودم کردم. زمان‌هایی بود که سعی می‌کردم بیشتر از خودم باشم تا مردم بگویند، “وای، به گندی نگاه کن، او خیلی خلاق است و از ذهنش خارج است” و من از این کار متنفر بودم زیرا با کسی که هستم صادقانه نبود. این همچنین از طرفداران کتاب های کمیک ناشی می شود، این سوال که اکنون پس از بدست آوردن این قدرت های جدید چه کار می کنید و چه وظایفی دارید. همه اینها وارد شد اسب تک شاخ; من هرگز خارج از خودم نیستم، همیشه سعی می‌کنم در داستان‌سرایی‌ام صادق باشم و فقط چیزهای کلیشه‌ای را قرار ندهم، فقط به این دلیل که احساس می‌کنم این چیزی است که باید وجود داشته باشد.»

یک اسکرین شات رنگی از کارتون Astro Boy در سال 1980، که شامل Astro Boy است که روی طاقچه ای مشرف به یک شهر آینده نگر ایستاده است.

تصویر: Tezuka Productions

Unicorn: Warriors Eternal برای تماشا و پخش هفتگی در Adult Swim و HBO Max در دسترس است.

منبع: https://www.polygon.com/23711448/genndy-tartakovsky-unicorn-warriors-eternal-making-of-interview-feature

این موضوع تغییر در هیچ کجا به اندازه مورد اما، عروس جوانی که در لندن عصر ویکتوریا زندگی می کند و به طور غیر منتظره ای متوجه می شود که او تناسخ ملیندا است، آشکار نیست. اما به‌عنوان قهرمان سریال، نه تنها برای کنترل قدرت‌های جدید خارق‌العاده‌ای که به او تحمیل شده‌اند، بلکه با تنش‌هایی که از آشتی دادن خود گذشته‌اش (و همچنین زندگی‌های گذشته‌اش) با این که چه کسی و چه چیزی اکنون است به وجود می‌آید، مبارزه می‌کند.

(LR) پازو (مایومی تاناکا) و شیتا (کیکو یوکوزاوا) در آغوش یک روبات لاپوتان که توسط درختان، پرندگان و گل های عجیب و غریب احاطه شده است در لاپوتا: قلعه در آسمان نشسته اند.

تصویر: استودیو گیبلی/شرکت توئی

یکی از جنبه هایی که در تمام طول آن ثابت مانده است Unicorn: Warriors Eternalتوسعه این مکان است: یک نسخه جایگزین از لندن قرن نوزدهم پر از خودکارهای نیمه حساس، دایریجبل های پرنده، و فناوری خارق العاده با سوخت گاز. برای باخمن، جذابیت فضای Steampunk این مجموعه به چیزی نسبت داده می‌شود که برای مخاطبانی که در عصر مدرن با آن درگیر هستند، نشان می‌دهد.

اگر این پیش فرض به نظر غیرعادی شبیه سال 2003 باشد جک سامورایی قسمت “تولد شیطان” در سال 2010 تایتان سیم بیونیک، این یک تصادف نیست. برای تارتاکوفسکی، Unicorn: Warriors Eternal نشان دهنده اوج کار او به عنوان انیماتور و کارگردان تا این لحظه نیست. اما جدای از این تأثیرات و قوس حرفه‌ای خود، تارتاکوفسکی می‌گوید که از تجربیات شخصی خود به‌عنوان پدری که تماشای بزرگ شدن فرزندانش را در خلق آثارش می‌بیند، استفاده کرده است. Unicorn: Warriors Eternal.

بخوانید:   من عاشق سگ کم پلی فاینال فانتزی 16 هستم