Valve قبل از حذف استیم از شبیه ساز دلفین نینتندو مطلع شد

به عنوان بخشی از بیانیه جداگانه ای از Valve، این شرکت گفت: “ما Steam را به عنوان یک پلت فرم باز کار می کنیم، اما این متکی است که سازندگان فقط چیزهایی را ارسال می کنند که حق قانونی توزیع آنها را دارند.” احتمالاً Valve به نینتندو Dolphin اطلاع داده است تا از مشکلات قانونی جلوگیری کند.

شایان ذکر است، Valve یک اخطار استاندارد حذف DMCA برای تیم Dolphin صادر نکرد. در ایمیلی از Valve به تیم Dolphin آمده است: «نینتندو آمریکا ادعا می‌کند که محتوای بازی شما IP آنها را نقض می‌کند. “به دلیل شکایت IP، ما Dolphin Emulator را از Steam حذف کرده ایم تا زمانی که هر دو طرف به ما اطلاع دهند که اختلاف حل شده است.”

محصولات مورد بحث در اینجا به طور مستقل توسط ویراستاران ما انتخاب شده اند. در صورت خرید هر چیزی که در سایت ما ارائه شده است، GameSpot ممکن است سهمی از درآمد دریافت کند.

منبع: https://www.gamespot.com/articles/valve-notified-nintendo-of-dolphin-emulator-prior-to-its-steam-removal/1100-6514779/?ftag=CAD-01-10abi2f

دنبال کردن لغو و حذف اخیر از GameCube و Wii Dolphin Emulator از Steam، به نظر می رسد که خود Valve حداقل تا حدی مقصر است. طبق گزارشات، Valve قبل از اینکه دلفین در پلتفرم توزیع شود، نینتندو را از وجود شبیه ساز مطلع کرده است.

این از طریق گزارشی از آستانه، که تاییدیه خود را از Valve دریافت کرد. یکی از سخنگویان Valve گفت: «با توجه به سابقه اقدام نینتندو علیه برخی شبیه‌سازها، پس از اینکه تیم Dolphin اعلام کرد که به زودی به Steam می‌آید، ما این موضوع را به طور پیشگیرانه مورد توجه آن‌ها قرار دادیم.

بخوانید:   چین و روسیه روی ریل تحکیم روابط؛ پکن میزبان نشست امنیتی راهبردی با مسکو
GameSpot برای نظر با Valve تماس گرفته است.

نینتندو به دلیل سرکوب دزدی دریایی و نقض حق چاپ شناخته شده است. همین امسال، گری بوسر هکر – که به دلیل دزدی دریایی در زندان بود – آزاد شد، اما هنوز میلیون‌ها دلار به نینتندو بدهکار است.