Xbox Series Hex: چرا مشکل بزرگ بازی ایکس باکس برطرف نمی شود؟

با در نظر گرفتن سخنان خود فیل از یک سال پیش، راه اندازی Redfall را ناامید کننده تر می کند. به اعتبار خودش گرفت “مسئولیت کامل” برای راه‌اندازی ناامیدکننده Redfall در این هفته، همچنین اعتراف کرد که در مورد ویدیوی گیم‌پلی IGN First که ماه گذشته منتشر کردیم به IGN دروغ گفته شد و واکنش بسیار منفی را در پی داشت و به Kinda Funny گفت: «حتی به ویدیوهای Redfall در IGN باز خواهم گشت که نشان می‌دهد در آن زمان بازی با سرعت 60 فریم بر ثانیه روی رایانه شخصی اجرا می‌شد، و می‌دانستیم که بازی در هنگام عرضه روی کنسول با سرعت 30 فریم در ثانیه اجرا می‌شود. ما باید در مورد چیزی که نشان می‌دهیم شفاف باشیم، اینکه آنچه نشان می‌دهیم نمایانگر چیزی است که مشتری کنسول ما – متعهدترین مشتری ما نسبت به برند ما، متعهد مالی – چیزی است که آنها می‌بینند، آنچه را که قرار است بازی کنند. و این شفافیت فقط باید بهتر شود.»

برای بسیاری از گیمرهای ایکس باکس، ردفال آخرین لقب در مرگ هزاران نفر است.

چرا این اشتباهات همچنان برای ایکس باکس اتفاق می افتد، اما برای سونی یا نینتندو نه؟ آیا استعداد مسئله است؟ ظاهراً نه – جدای از درهای گردان در 343 Industries، تعداد کمی از استودیوهای Xbox جدید یا قدیمی جدا شده اند. فقط راد فرگوسن از ائتلاف که به آنجا رفت فرنچایز دیابلو را در اختیار بگیرید در بلیزارد در سال 2020 و شینجی میکامی که اخیراً خارج شد از Tango Gameworks، به خاطر بیاورید.اما صحبت از پول، آیا از خود راضی است؟ آیا استودیوها پس از دریافت دستمزد بزرگ مایکروسافت پای خود را از روی بنزین برمی دارند؟ زمین بازی بود به دست آورد توسط مایکروسافت در سال 2018 و سپس بار دیگر با Forza Horizon 5 سطح بالای خود را افزایش داد و به خانه بازگشت. جایزه بهترین بازی سال IGN برای سال 2021 در حال انجام است. اخیراً، تانگو تعجب واقعی به نظر نمی رسد hit Hi-Fi Rush کار تیمی باشد که به سادگی در حال انجام مراحل است.

ممکن است زمان بندی باشد؟ آیا جدول زمانی مربوط به ساخت بازی‌های عالی آنقدر با انتظارات نادرست است که تنها راه برای ارسال چیزی برای جلب رضایت طرفداران ناامید فزاینده، عجله کردن این بازی‌ها باشد؟ شاید رهبری ایکس‌باکس زودتر نتیجه محتمل Redfall را دیدند و تصمیم گرفتند طعمه را کاهش دهند تا تیم با استعداد در Arkane Austin زودتر به پروژه جدیدی بروند و شروعی تازه داشته باشند. با توجه به فشار روزافزون طرفداران برای ارائه، شاید آنها احساس می کردند که باید در اسرع وقت چیزی را به دست آورند. مقداری نوعی انحصاری بزرگ شخص اول.

فیل اسپنسر در طول 9 سال فعالیت خود کارهای بزرگی انجام داده است رئیس ایکس باکس. تحت رهبری او، ایکس باکس پیشرفت های باورنکردنی در این زمینه داشته است:

  • دسترس‌پذیری: اگر ایکس‌باکس در این زمینه پیشتاز صنعت نباشد، آن‌ها در صدر هر فهرستی هستند، هر دو در نرم افزار طرف و سخت افزار سمت.
  • حفظ بازی: سازگاری با عقب اولین ابتکار مهم اسپنسر زمانی بود که او کسب و کار را در دست گرفت، و آنقدر موفقیت بود که در سراسر صنعت عادی شد.
  • قدرت سخت افزار و قابلیت اطمینان: ایکس باکس وان اس، وان ایکس، سری ایکس و سری اس همگی اسب های کاری آرام و قدرتمندی بوده اند که حتی یک مشکل همگانی را متحمل نشده اند و حلقه قرمز مرگ ایکس باکس 360 و ایکس باکس وان را به واحد راه اندازی ضعیف تبدیل کرده اند. خاطرات دور
  • ارزش پیشنهادی: Xbox Game Pass، صرف نظر از اینکه چگونه آن را برش می دهید، یک موفقیت چشمگیر برای گیمرها بوده است.
  • بازی‌های ابری: ابتکار xCloud – اکنون یک ویژگی همراه در Xbox Game Pass Ultimate – به شما امکان می‌دهد بازی‌های Xbox خود را تقریباً از هر دستگاهی در هر مکانی انجام دهید.
  • DEI و فرهنگ: مایکروسافت و استودیوهای آن اکنون زنان و رنگین پوستان بیشتری در نقش‌های رهبری و تیم‌های توسعه دارند که گام‌های قابل توجهی برای عادی‌سازی تنوع در صنعتی برمی‌دارند که مشتریان آن از هر طبقه‌ای هستند.
بخوانید:   جمع آوری دانه های Korok در Breath of the Wild بازی را متحول می کند

و اکنون غیر منتظره می آید کاشت صورت از Redfall، یک ملک جدید امیدوار کننده از Arkane، یک استودیو با یک عظیم مسیر رکورد تا اکنون. همچنین اولین نسخه انحصاری Xbox از Bethesda از زمان مایکروسافت است به دست آورد آنها در سال 2020. Redfall قبلاً با اسپنسر تقریباً یک سال به تعویق افتاده بود توییت کردن در آن زمان، «این تصمیم‌ها برای تیم‌های سازنده بازی‌ها و هواداران ما سخت است. در حالی که من کاملاً از دادن زمان به تیم ها برای انتشار این بازی های عالی در زمانی که آماده هستند حمایت می کنم، بازخوردها را می شنویم. ارائه کیفیت و ثبات مورد انتظار است، ما به کار خود برای برآورده کردن بهتر این انتظارات ادامه خواهیم داد.”

Redfall ممکن است فقط یک بازی باشد، و به همین دلیل واقعاً ناامیدی من یا هر صاحب ایکس باکس دیگر ناشی از آن نیست. برای بسیاری از گیمرهای ایکس باکس، این آخرین موفقیت در یک هزار کاهش است. این آخرین ذره صبر و حسن نیت آنها را تمام کرد، که اکنون بار باورنکردنی را بر دوش استارفیلد وارد می کند. نسبتاً یا نه – و قطعاً برای تاد هاوارد و تیم توسعه استودیو بازی Bethesda منصفانه نیست، اما این همان چیزی است که هست – همه چيز اکنون در استارفیلد سوار است. و منظورم این است که هر شانسی که ایکس باکس داشته باشد برای بازسازی شهرت چسبناک خود “ایکس باکس هیچ بازی انحصاری پرفروشی ندارد” را بازسازی کند. اگر استارفیلد به هر طریقی دچار تزلزل یا ناامیدی شود، در 6 سپتامبر رخ می دهد – به طور خلاصه، اگر یک بازی ویدیویی 10/10 نیست که آنچه را که پلتفرم می تواند انجام دهد مشخص می کند – ممکن است اعتماد مصرف کننده برای همیشه از بین برود. شاید بدتر از آن، تأثیر احتمالی پایین دستی ردفال باشد که کمر شتر را شکست: به طور قابل درک ممکن است ایمان هر گیمر ایکس‌باکس به Starfield – یا هر بازی بزرگ ایکس‌باکس – را که می‌تواند به موقعیت بسیار مورد نیاز خود ادامه دهد، خفه کند. اولین مکان، که فقط فشار بیشتری را به استودیویی می‌افزاید که جهان‌های باز باورنکردنی‌اش دقیقاً به خاطر کمبود باگ‌هایشان شناخته نمی‌شوند، به خصوص در زمان راه‌اندازی.

بخوانید:   بازی آزمایشی چند نفره یک هفته ای Call of Duty: Modern Warfare 2 با 10 نقشه و 12 حالت از امروز آغاز می شود.

آیا این تقصیر اسپنسر است؟ گفتن این مسئله دشوار است، اما من به سمت نه متمایل می شوم، زیرا واقعیت این است که در حالی که بازی های ویدیویی، مانند ورزش، بخشی از صنعت سرگرمی چند میلیارد دلاری هستند، برد و باخت در تجارت بازی های ویدیویی اینطور نیست. به همان اندازه سیاه و سفید که در ورزش است. اگر تیم مورد علاقه شما سال به سال شکست بخورد، بازیکنان را عوض می‌کنید، با بازیکنان جدید قرارداد می‌گیرید و در نهایت سرمربی/مدیر و/یا مدیر کل را اخراج می‌کنید. شما نمی توانید همان منطق دودویی را برای اسپنسر، مت بوتی، رئیس استودیوی Xbox Game یا هر شخص دیگری در دنیای بازی ها اعمال کنید. موفقیت به میلیون‌ها روش مختلف اندازه‌گیری می‌شود – که بسیاری از آن‌ها مردم از آن مطلع نیستند. اما همچنان عادلانه است که به رهبری نگاه کنیم و به سوابق آنها و همچنین آنچه اطرافیانشان در مورد آنها می گویند نگاه کنیم.

به طور حکایتی، هر کسی که تا به حال در مورد فیل اسپنسر با او صحبت کرده ام، چیزی جز تمجید و تحسین بیان نکرده است. پس اگر مشکل او نیست، چیست؟ آیا او توسط “مردان بله” احاطه شده است که می ترسند هرگز با او مخالفت کنند؟ آیا خود اسپنسر آنقدر خوب است که کسی را که کارش را انجام نمی دهد اخراج کند؟ مطمئن نیستم، اما چیزی که می‌دانم این است که پول در نهایت با اسپنسر متوقف می‌شود. او این شغل را بیش از هر یک از پیشینیان خود حفظ کرده است – افرادی که Xbox را از پایه به یک بازیگر اصلی در صنعت بازی های ویدیویی چند میلیارد دلاری تبدیل کردند. و به اعتبار او، او بخش مهمی از این موفقیت بنیادی بود، و قبل از اینکه XGS کنونی را در سال 2008 تصاحب کند، راه خود را ادامه داد. شخص فوق العاده خوبی علاوه بر کسی که در رتبه های بالا کار کرد. و او رسیدهایی دارد که نشان می دهد او یک گیمر هاردکور است درست مثل بقیه – چیزی که نمی توان در مورد سران دیگر سازندگان کنسول گفت.

در پایان، احتمالاً سر اسپنسر نیست که باید روی قطعه قطعه باشد. یا هر فرد مجردی، برای آن موضوع. در عوض، تیم جمعی Xbox باید بهتر عمل کند. زیرا نتیجه نهایی این است که طرفداران ایکس باکس – مشتریانی که صدها و نه هزاران دلار در اکوسیستم ایکس باکس خرج کرده اند و چیزی جز صبور نبوده اند – از این که گفته می شود «بازی های عالی در راهند» خسته شده اند! سال به سال و آنها سزاوار بهتر از چیزی هستند که نسل Xbox Series تاکنون ارائه کرده است.

با این حال، جریان ثابت بازی های پرفروش بزرگ همچنان یک مشکل است. در عصر اسپنسر، Lionhead تعطیل کردن پس از یک تلاش ناگوار برای تبدیل فابل به یک بازی چند نفره 4v1، یک فرنچایز اصلی ایکس باکس را وارد یک خواب زمستانی بیش از یک دهه کرد که هنوز از آن خارج نشده است. رستاخیز سرکوب یک بود فلاپ. Scalebound بسیار عمومی رنج می برد لغو. 343 Industries دچار ناهماهنگی و ناکارآمدی شده است که باعث شده (از جمله موارد دیگر) Halo Infinite از دست دادن راه اندازی آن در کنار کنسول های Xbox Series X و S. Initiative پنج سال از عمرش می گذرد و راه اندازی مجدد Perfect Dark آن مطلقاً در هیچ جایی دیده نمی شود (و بدتر از آن، گزارش شده است. گرفتار مشکلات توسعه است). گیمرهای ایکس باکس از بازی های شخص ثالث اصلی مانند Street Fighter V و همچنین Final Fantasy 16 و Final Fantasy 7 Remake محروم شده اند. نسخه‌های فیزیکی شخص اول برای بسیاری از گیمرهایی که هنوز بازی‌های خود را از این طریق خریداری می‌کنند، بسیار کم هستند.

بخوانید:   بلینکن با وزیر امور خارجه جدید چین تلفنی گفت وگو کرد

آیا منابع است؟ باز هم، از هر نظر پاسخ منفی است. به Double Fine زمان اضافی (و در نتیجه پول) داده شد تا به Psychonauts 2 که زمانی یک بازی جمعی با بودجه محدود بود کمک کند تا به پتانسیل فوق العاده خود دست یابد. وقتی مایکروسافت (عاقلانه) تصمیم گرفت در نوامبر سال 2020 سعی نکند آن را در قفسه‌های فروشگاه‌ها در کنار Xbox Series X در قفسه‌های فروشگاه‌ها قرار ندهد، چه کسی می‌داند چه می‌داند چند ده میلیون دلار دیگر به آن سرازیر شد. The Thieves از مفهوم استخوان های برهنه آن را به عنوان یک بازی خدمات زنده کاملاً کامل با میلیون ها بازیکن راه اندازی کرد. پس از اینکه تاد هاوارد با اطمینان، تاریخ انتشار خود در تاریخ 11/11/22 را 18 ماه زودتر اعلام کرد، به استودیوی بازی سازی Bethesda 10 ماه زمان اضافی برای توسعه در Starfield داده شد. واقعیت این است که مایکروسافت یک شرکت تریلیون دلاری است که نباید و ظاهراً با پروژه های خود پول خرج نمی کند.

رایان مک‌کافری ویرایشگر اجرایی پیش‌نمایش‌های IGN و مجری هر دو برنامه هفتگی ایکس‌باکس IGN است. قفل پادکست باز شدو همچنین برنامه مصاحبه ماهانه (-ish) ما، IGN بدون فیلتر. او یک مرد از جرسی شمالی است، بنابراین “ژامبون تیلور” است، نه “رولت خوک”. با او در توییتر در @DMC_Ryan بحث کنید.

منبع: https://www.ign.com/articles/xbox-series-hex-why-wont-xboxs-big-game-problem-go-away

با این حال، متاسفانه، اسپنسر یک نقطه سیاه قابل توجه در میراث خود دارد: بازی های پرفروش انحصاری. ایکس باکس در دهه گذشته به طور مداوم در این مهم ترین بخش از همه ناامید شده است. این است نه که ایکس باکس نداشته است هر چیزی – به هر حال، این یک بازی با مجموع صفر نیست – اما این نسل قرار بود شروعی تازه برای مایکروسافت باشد. فرصتی برای بازگرداندن مشتریان Xbox 360 که به سونی و PS4 از دست داد. و بسیاری از زمینه ها قبلاً فراهم شده بود: خرید بسیاری از استودیوهای شخص اول جدید، ویژگی تحویل هوشمند برای اولین بار توسط گیمر، و ابتکارات Xbox Game Pass و سازگاری با نسخه های قبلی ذکر شده.

آیا فیل اسپنسر آنقدر خوب است که کسی را که کارش را انجام نمی دهد اخراج کند؟ من مطمئن نیستم، اما چیزی که می دانم این است که پول در نهایت با او متوقف می شود.